Güzellik

Kadınlar Ayak Bakımında Neye Dikkat Etmelidir?

Kadınların, özellikle yanlış ayakkabı ve çoraplardan kaynaklanabilecek gereksiz ayak sorunlarına maruz kalmaması için ayak bakımına dikkat etmesi gerekir.

Yüksek Topuklu Ayakkabı Kullanımı

Doktorlar genellikle yüksek topuklu ayakkabıları önermezler. Bu tür ayakkabıların duruş ve sağlık sorunlarına neden olacağını belirtirler. Örneğin, yüksek topuklu ayakkabıların diz ve sırt sorunlarına, düşmelerde sakatlanmalara, kısa baldır kaslarına ve doğal olmayan bir yürüyüşe katkıda bulunabileceğini biliyoruz. Yüksek topuklu ayakkabılar zamanla, ayakların yapısını bozacak kadar değişikliğe neden olabilir. Çoğu kadın, yüksek topuklu ayakkabıların ayaklarına zarar verdiğini kabul eder, ancak moda trendini takip etmek için rahatsızlığa tahammül ederler.

Daha Fazla Rahatlık

Yüksek topuklu ayakkabı giymenin etkilerinden kurtulmanın yolları vardır; örneğin günün bir bölümünde düz ayakkabılarla dönüşümlü olarak bunları giyebilirler.

Kadınlar Ayak Bakımında Neye Dikkat Etmelidir?

Çorap

Naylon çorap giyen kadınlar da ayak problemlerine davetiye çıkarıyor. Naylon tıkayıcıdır, nefes almaz ve ürettiği ısı aşırı terlemeye neden olur. Sıcak ve nemli bir alan, ayak mantarı gibi enfeksiyonların büyümesi için ideal bir yerdir

Ucuz naylon külotlu çoraplar da ayak sorunlarına neden olabilir, çünkü streç mekanizması yürürken ayağın normal genişlemesini daraltır ve külotlu çorap yukarı çıkarken ayak parmaklarını geriye doğru çekebilir.

Gebelik

Hamile kadınların ağrı ve rahatsızlığı önlemek için iyi ayak sağlığına dikkat etmesi gerekir. Vücut değişime uğradığından ve yeni bir ağırlık taşıyan duruş kazandığından, kadınlar destek sağlayan ve şoku emen geniş tabanlı topuklu ayakkabılar giymelidir. Ek vücut ağırlığı, ayağın “bozulmasını” önlemek için daha fazla destek gerektirir.

Anne adayı genellikle ayaklarında ve ayak bileklerinde şişme yaşar ve bu da mevcut koşulları ağırlaştırabilir, iltihaplanma veya tahrişe neden olabilir. Hamilelik ayrıca, ayak yorgunluğuna katkıda bulunabilecek bağlardaki gevşekliği artıran hormonların salınımını da tetikler.

Kısacası ayak bakımı bir kadının dikkat etmesi gereken en önemli konudur. gün içinde rahat eden ayaklar akşam daha huzurlu bir uyku için yeterli olan gücü sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan 3 Adımda Kaşlar Nasıl Doldurulur? başlıklı makalemizde 3 Adımda Kaşlar Nasıl Doldurulur? hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen