Güzellik

Kadınlar İçin En Güzel Parfümler

Kadınlar için bakım önemlidir ve bakımın temelinde de güzel kokular vardır. Her koku güzeldir, fakat her kokunun her kadında güzel durması söz konusu değildir. Bu nedenle koku seçiminde mutlaka tene uygun olanı tercih etmek gerekir.

Aşağıdaki parfüm çeşitleri kadınların en çok tercih ettiği markaları içermektedir.

  1. CHANEL

Chanel, ikonik bir kokudur ve en iyi parfüm listemizin başındaki yerini almıştır. 1921 yılında üretilmiş ve kendine has yapısıyla dönemin diğer parfümlerinden farklılaşmıştır. Chanel keskin ve ışıltılı bir kokuya sahiptir.Rafine, çiçeksi, yumuşak bir koku olarak sınıflandırılmıştır. Bu feminen koku, modern çiçek kokularının sandal ağacı ve vanilya ile bir karışımına sahiptir.

  1. MARC JACOBS PAPATYA

Sulu yabani meyveler ve yumuşak beyaz menekşeler ile birleştirilmiş Marc Jacobs’tan inanılmaz popüler bir kokudur.  Papatya dostça bir çiçektir, değerli değildir, egzotik değildir ama birçok kadında ruh uyandırır.

  1. DIOR J’ADORE

J’adore, Dior’un temel çiçeksi kadın kokusudur. Türkiye’den Şam Gülünün özü; ve Grasse’den Jasmine Grandiflorum ve Indian Sambac Jasmine’nin bir karışımı olarak ortaya çıkmıştır.

  1. VIKTOR & ROLF FLOWERBOMB

Viktor & Rolf Flowerbomb  parfum, onlarca Cattleya, yüzlerce Sambac Yasemin, binlerce frezya ve bağımlılık yapan paçuli ve vanilya kokusuyla zenginleştirilmiş milyonlarca gül yaprağı içeren bir çiçek kokusudur. Ruh halinizi yükselten ve pozitif hissettiren özelliğe sahiptir.

  1. MUGLER MELEK

Angel, baştan çıkarıcı lüks, şık ve zamansız bir kokudur. Günlük kullanım için mükemmel ve karşı konulmazdır. Ayrıca, parfüm, yıldız şeklindeki şişesiyle makyaj aynası önünde harika duruşa sahiptir.

  1. CALVIN KLEIN CK

CK , cesur, genç, taze ve sadelik yayan ikonik bir kokudur. Yeşil çay, papaya ve bergamotun ferahlatıcı kokularını bir araya getiren,hindistan cevizi, menekşe, kakule ve gülün yumuşak vurgularıyla mükemmel bir şekilde dengelenen , feminen çiçek ve erkeksi miski tek bir unisex kokudur.

  1. GUCCI BLOOM ACQUA DI FIORI

Usta parfümcü Alberto Morillas tarafından üretilmiştir. Galbanum yapraklarının ince misk tonlarını ve Cassis tomurcuklarının narin müstehcenliğini bir araya getirerek  mükemmel bir koku ortaya çıkmıştır.

Bir önceki yazımız olan 3 Adımda Kaşlar Nasıl Doldurulur? başlıklı makalemizde 3 Adımda Kaşlar Nasıl Doldurulur? hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen