Stil Önerileri

Kadınlar İçin En İyi Stil İpuçları

Kadınlar olarak, anneliğin gerekleri ile kariyerimizin zaman kısıtlamaları arasında o kadar çok şeyimiz var ki, kendimizi hem özgüvenli hem de şık hissettirecek şekilde giyinmek ulaşılmaz bir hedef gibi görünüyor.

Hem uğraşmadan hem de mükemmel görünen, tutarlı bir kaliteye sahip bazı kadınlar vardır. Gerçek şu ki, bu kadınlar için modanın çok fazla önemi yok. Bu tip kadınlar kendilerinde neyin işe yaradığını çok iyi biliyor ve ilkeli hareket ediyor. Özgüvenli kadınlar kişisel tarzları için bir strateji oluştururlar, böylece tahminlerin çoğu hemen ortadan kalkar ve sabahları şık ve zarif görebilirsiniz.

Yeni kıyafetler almak zorunda kalmadan nasıl daha şık ve uyumlu görüneceğinizi öğrenmek istiyorsanız, bunun sırrı birkaç önemli kuralda bulunabilir.

Nasıl Görünmek İstediğinizi Belirleyin

Stil duygunuzu oluşturmanın ilk adımı mesajınızı oluşturmaktır. Etkileşimde bulunduğunuz insanlar tarafından nasıl algılanmak istediğinizi kendinize sorarak başlayın. Kendinizi nasıl temsil etmek istediğinize dair kelimeleri seçin. Güçlü, şefkatli, sofistike ve zeki gibi sıfatlar, imajınızı değerlendirmek için bir ölçüm sağlar, bu nedenle mümkün olduğunca net olmak önemlidir.

Otantik Olun

Giydiğiniz kıyafetler kim olduğunuzun bir uzantısıdır. İmajınızı güçlendirmeli ve gerçek benliğinizin bir ifadesi olmalıdır, bu yüzden zorlamayın. Bir şeyde nasıl hissettiğinizden emin değilseniz, kendinize 3 basit soru sorarak özgünlük testini yapın: Kıyafet rahat mı? Aynada kendimi tanıyor muyum?  Onu giyeceğim için heyecanlı mıyım?

Modaya Konfordan Öncelik Verme

Stil ve rahatlık arasında kalırsanız, her zaman en iyi hissettiren şeyi seçin. Rahatsız olduğunuzda veya herhangi bir şekilde kısıtlandığınızda, güç yayamazsınız.

İlhamınızı Tanımlayın

Bir beceride ustalaşmış kişilerin çalışmalarını incelemek, yeni bir şey öğrenirken başlamak için yararlı bir yerdir. Stil anlayışınızın çerçevesini belirlemeye başladığınızda, kalıbınıza uyan insanlardan ilham almanız faydalı olacaktır.

Vücut Şekliniz

Vücut şeklinizi anlamak, başarılı bir stil duygusu elde etmenin önemli bir parçasıdır. Vücudunuz için hangi kesimlerin en iyi sonucu verdiğini bildiğinizde, ne giyeceğiniz konusundaki kafa karışıklığını ortadan kaldırmış olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Fotoğraflarla Nasıl Göz Alıcı Görünür? başlıklı makalemizde Fotoğraflarla Nasıl Göz Alıcı Görünür? hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen