Stil Önerileri

Kadınlar İçin Vücut Şekline Göre Doğru Şort Nasıl Seçilir?

Tüm şortların aynı göründüğünü düşünebilirsiniz, bu nedenle vücut şeklinize göre şort giymek çok da önemli değil. Ancak dışarı çıktığınızda iyi görünmek istiyorsanız, o zaman hangi tür şortların vücut şeklinizi uygun olabileceğini bilmeniz gerekir.

1.Armut Şekli

Armut vücut tipine sahip kadınlar, ağırlığın çoğunu vücutlarının alt kısmında yoğunlaştırır. Bu nedenle, vücudunuzu eşitleyen ve bacaklarınızın daha uzun görünmesini sağlayacak ince bir şort seçmek en iyisidir. Kot şort arıyorsanız, kalçalarınıza mükemmel koruma sağlayacak cepleri açıkta kalan kesimleri seçin.

  1. V Şekli

Bu vücut şekline sahip kadınların omuzları kalçalarına nispeten daha geniştir. Bu nedenle vücut oranlarını eşitleme eğiliminde olan flappy şortları tercih etmelidirler. Yatay çizgiler, daha geniş kalça yanılsaması yaratmak için en iyi seçeneğiniz olabilir.

  1. Kum Saati Şekli

Omzunuz ve kalçalarınız orantılıysa ve beliniz dar ise, kum saati şeklinde bir vücuda sahip olursunuz. A-line şortlar bacaklarınızı daha uzun ve ince gösterir. Ayrıca orta uzunlukta ve diz boyu şortlar size dengeli bir görünüm kazandırır.

  1. Dikdörtgen Şekli

Daha az kıvrımlı ve benzer oranda üst ve alt vücut oranına sahip kızlar bu kategoriye girer. Vücudunuza bir kum saati yanılsaması vermeniz gerekiyor, bu yüzden küçük bir bele sahip olma yanılsaması yaratabilecek grafik, baskılı süper fit şortlar seçerek cesur olun.

  1. Oval Şekil

Bel çizginiz omuzlarınızdan daha genişse kısaca belli bir bel çizginiz yoksa ve büyük bir büstünüz varsa, kalçalarınızın daha ince görünmesini sağlayacak Bermuda şortları deneyin.

  1. Küçük Vücut Tipi

Zarif bir tipiniz varsa, o zaman minyon vücut demeksiniz. Yani stiliniz nötr tonlarda kısa şortlar olacak ve onu kolsuz bir üstle eşleştirecek ve kıyafetinizi platform topuklu ayakkabılarla yükseltecek.

  1. Uzun Vücut Tipi

Boyu fazla olan bayanlar genellikle zayıf bacaklara sahiptir. Bu nedenle, tüm şort türleri onlara eşit derecede görüneceğinden, bu özellikten en iyi şekilde yararlanmaları gerekir. Orta bele sahip orta uzunlukta kot şortlar, ancak uzun boylu kadınlarda güzel görünür.

  1. Kıvrımlı Vücut Tipi

Dolgun vücuda sahip kadınlar, güzel bir görünüm kazandıracak orta belli şortları seçmelidir. Daha geniş kemerli diz boyu sağlam bir şort tercih edebilirsiniz. Büyük beden veya bol bir bluzla eşleştirmeyi seçerken gitmeniz iyi olur.

Bir önceki yazımız olan Her Kadının Sahip Olması Gereken 8 Ayakkabı başlıklı makalemizde ayakkabı, Her Kadının Sahip Olması Gereken 8 Ayakkabı ve stil hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen