Genel

Kalıcı Dövme Nasıl Kaldırılır?

Dövme yaptırmak cesaret ister çünkü gerçekten iyi bir seçim olup olmayacağı kafanızda her zaman bir soru işareti yarabilir. Soru işaretlerinin nedeni başarısız ilişki, kötü dövme yapan kişi ve yanlış seçimler gibi durumlar olabilir. Peki tüm soru işaretlerini ortadan kaldırdınız ve dövme yaptırdınız ancak herhangi bir nedenden dolayı bu dövmeyi sildirmek ve yok etmek istiyorsunuz bu durumda neler yapmanız gerekir?

Dövmelerle ilgili kötü olan şey, çıkarılması söz konusu olduğunda acı veriyor olmasıdır. Her gün geliştirilen yeni teknikler var, ancak hepsi ya çok acı verici, ya  çok pahalı ya da çok zaman alıyor. Ancak gerçekten yaptırmanız gerekiyorsa, dövmeyi nasıl sileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Kalıcı Dövmeyi Kaldırmanın Farklı Yöntemleri

Lazerle Dövme Silimi

Kalıcı bir dövmeyi kaldırmanın en yaygın ve popüler yolu lazer dövme silme işlemdir. En etkili işlemlerden biri olmasına rağmen ağrılı ve pahalıdır. Lazer, dövmenizin üzerine yerleştirilir ve birkaç seansta, dövmenizdeki pigmentleri parçalar. Pigmentlerin bu küçük parçaları vücut tarafından atılır.

Makyaj Yaparak Kapatmak

Pahalı bir lazer yöntemine karar veremiyorsanız, sıkıldığınız bir dövmeyi kapatmak için makyaj yapabilirsiniz. Bazı dövme kapatıcı ürünler vardır bu ürünler normal kapatıcılar gibi değildir, amaçları doğrudan dövmelerin kapatılmasını sağlamaktır.

Kalıcı Dövme Nasıl Kaldırılır?
Kalıcı Dövme Nasıl Kaldırılır?

Yıkım Balsamı

Dövme yaptırdıktan sonra pişman olanların dövmeyi yok etmek için kullanabileceği bir krem. Dövme düzeltme arayanlar için devrim niteliğinde bir üründür. Vücudunuza acı vermez, ama pahalıdır!

Plastik Cerrahi

Plastik cerrahi, mevcut en hızlı düzeltmedir ve aynı zamanda daha ucuz ve ağrılı olan uygulamadır. Lazer yaptırmak istemezseniz plastik cerrahi yöntemiyle vücudunuzun başka bir yerinden alınan deriniz dövmenin üzerine kapatılır. Bu daha sonra iz bırakabilecek bir işlem olduğundan görünür yerdeki ve büyük olan dövmeler için ideal bir seçenek olmayabilir.

Tuz ve Limon Suyu

Tuz ve limon suyu kullanmak, dövmeyi kaldırmanın yollarından biridir. Lazerle dövme silmeyi tercih etmek yerine, dövmenizi doğal olarak silmek için bu malzemeleri kullanabilirsiniz.

Bu yöntemi kullanmak için, 100 gr tuzu limon suyuyla karıştırın ve bir pamuk batırın. Pamuğu dövme kaplı cildinize, derinlemesine emilene kadar yaklaşık 30–60 dakika ovun. Tamamlandıktan sonra ılık suyla yıkayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kadınlarda Aşık Olma Belirtileri başlıklı makalemizde Kadınlarda Aşık Olma Belirtileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen