Güzellik

Kalıcı Makyajı Nedir, Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Bayanlar arasında en çok tercih edilen işlemler arasında bulunan kalıcı makyaj, profesyonellik gerektiren işlemlerin başında gelir. Bu işlem sırasında dikkat edilmesi gereken hususların başında simetrik bir görüntünün elde edilmesi gelir. Yüzün genel duruşunun ortaya çıkarılmasını amaçlayan bu işlem sırasında kaşlar makyaja her zaman hazır şekilde olacaktır. Kalıcı makyaj yaptırılırken dikkat edilmesi gereken birtakım önemli hususlar vardır. Bu önemli hususlar aşağıda listelenmiştir.

Kalıcı Makyaj Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

  1. Hangi marka boya kullanılır?
  2. Ürünlerdeki kimyasallara alerjiniz var mı?
  3. Çevre ne kadar hijyenik?
  4. Kişi bir uzman mı?
Kalıcı Makyajı Nedir, Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?
Kalıcı Makyajı Nedir, Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Kalıcı Makyaj Sonrası Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kalıcı makyajın kalıcılığını etkileyen bazı hususlar, dikkat edilmesi gereken hususlar ve etkenler vardır. Uygulama sonrası biraz şişlik ve morluklar olabilir ama merak etmeyin. Biraz buz kompresi uyguladıktan sonra normale dönecektir. Uygulama alanına bir süre dokunmaktan kaçınılmalıdır. Güneşlenmekten ve solaryumdan kaçınılmalıdır. Bunun yanında güneşten koruyucu giyilebilir ve önlem olarak uçuk kremi kullanılmalıdır. Kalıcı dudak makyajı yapıldıktan sonra tuzlu yiyeceklerden kaçınılmalıdır. Kozmetik ürünlerden uzak durulmalıdır. Uygulama alanındaki kabuklar yırtılmamalı veya çizilmemelidir. Ayrıca kabuklar parçalar halinde düşebilir, düşen alanlara dokunulmamalıdır. Çayı buzdolabında soğuduktan sonra kabuklu bölgeye gazlı bezle papatya çayı uygulayabilirsiniz.

Kalıcı Makyaj Kimlere Önerilmez?

Kalıcı makyajın kesinlikle ameliyat edilmeyebileceği bazı durumlar vardır. Vücut gelişimi henüz bitmediği için 18 yaş altı kişilere tavsiye edilmez. Şeker hastaları, hamile veya emziren kadınlar, kemoterapi hastaları,   egzamalı kadınlar, şizofreni hastaları, Pigment alerjisi, kılcal damarlarda kırık olan kadınlara kalıcı makyaj yaptırmaları tavsiye edilmez.

Bir önceki yazımız olan Gece Kremi Kullanmalı mıyım? başlıklı makalemizde en iyi gece kremleri, gece kremi ve gece kremi kullanmalımıyım hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen