moda

Kalın Maşa Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

Günümüzde birçok kadının tercih ettiği kalın maşa saç modelleri nasıl yapılır? Kalın maşa yapmak için saç maşasının kalınlığı kaç mm olmalıdır? Bu soruların cevabını her yaştan kadın merak ediyor. Çünkü neredeyse her yaş grubunda bulunan kadınların kalın saç maşası modelini severek kullandığı biliniyor.

Kalın Maşa Saç Modeli Nasıl Uygulanır?

Kalın maşa saç modelleri genellikle 32 mm ya da 38 mm kalınlığındaki maşalar ile yapılır. Saçları belirli kalınlıklarda tutamlara ayırarak yapılan maşa işlemi, saçı daha hacimli ve gösterişli gösterir.

Birçok kadın saçına kalın maşa işlemi uyguladıktan sonra saç spreyi veya herhangi bir saç sabitleyicisi ile maşalarını elektriklenmemesi için sabitler. Bu şekilde sabitlenen maşalar uzun saatler boyunca kullanılır.

Kısa Saçlarda Kalın Maşa Saç Modeli

Kısa saçlarda kalın maşa oldukça tercih edilen bir saç modeli olarak bilinir. Çünkü kalın maşa işlemi ile saçlar daha hacimli görünür. Bu sebeple kısa saçlı kişiler 32 mm ya da 38 mm kalınlıkta bir maşa ile sıklıkla saçlarını şekillendirmeyi tercih ederler.

Kalın Maşa Saç Modelleri Nasıl Yapılır?
Kalın Maşa Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

Saç Maşasının Kalınlıkları Nelerdir?

Saç maşaları makineleri çeşitli kalınlıklarda bulunur. Makinelerin kalınlıkları saça verilen şekilleri değiştirir. Saç maşalarının kalınlıkları;

  • 13 mm
  • 19 mm
  • 25 mm
  • 32 mm
  • 38 mm

Genellikle 13 mm maşalar saçı daha ince tellerde kıvıran maşalar olarak bilinir. İnce maşalar düğün, davet, balo gibi organizasyonlara giderken kullanılması tercih edilen maşalardır. 38 mm maşalar ise saçı daha kalın tellerde kıvıran maşalardır. Bu sebeple kalın maşalar saçın daha hacimli görünmesini sağlar. Kalın maşalar daha çok günlük kullanımda tercih edilir.

Kalın Maşa Makinesi Nedir?

Saç maşası olarak bilinen maşa makineleri, saç tellerini belirli tutam kalınlıklarında dalgalandırma işlemini gerçekleştiren makinelerdir. Kalın maşa makineleri genellikle 32 mm veya 38 mm kalınlığındaki makineler olarak bilinir. Aynı zamanda bu makinelerin plakaları seramikten oluştuğundan, saça minimum miktarda hasar verir.

Kalın Maşa Makinesinin Fiyatı

Kalın maşa makineleri piyasada birçok markada bulunur. Her markanın kendine özel özellikleri ve fiyatlandırma sistemi olduğu bilinir. Kalın maşa makinelerinin ortalama fiyatı 125 TL ile 3900 TL arasındadır.

Bir önceki yazımız olan Eşinize veya Sevgilinize Seçebileceğiniz En İyi Boxer Modelleri başlıklı makalemizde en iyi boxer modelleri, erkek boxer ve erkek iç giyim hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen