cilt bakımıMakyaj

Kapatıcı Nasıl Uygulanır?

Kapatıcı, her kadının makyaj çantasında bulunması gereken bir üründür. Birden fazla durum için kullanılabilir. Sinir bozucu bir sivilceyi gizlemek, koyu göz altı halkalarını örtmek ve donuk, yorgun görünen bir cildi aydınlatmak.

Peki, ama kapatıcıyı tam kullanıyor muyuz?

İstediğiniz son şey, kapatıcınızın sorunlu olan alanlarınızı vurgulamasıdır, bu yüzden bu kılavuzu hazırladık.

Doğru kapatıcı tonunu nasıl seçeceğinizden kaçınmanız gereken hatalara kadar her şeyi aşağıda anlattık.

Kapatıcının Doğru Gölgesi Nasıl Seçilir?

Kusursuz bir cilt yaratma söz konusu olduğunda kapatıcı en iyi arkadaşınızdır. En iyi özelliklerinizi vurgulamak ve kusurlarınızı gizlemek istiyorsanız, doğru rengi seçmeniz gerekir. Seçiminiz, benzersiz renginize ve tam olarak ne saklamaya çalıştığınıza bağlıdır.

Yüzünüzün farklı bölümlerinin farklı türde kapatıcılar gerektirdiğini unutmayın. Gözaltını gizlemek söz konusu olduğunda amaç bölgeyi aydınlatmaktır, bu nedenle cilt renginizden daha hafif bir kapatıcı uygulamanız gerekir. Öte yandan, lekeleri veya kızarıklıkları örtmek istiyorsanız, cildinizle aynı tonda bir renk seçmeniz gerekir. Yüzünüzde nereyi kapatıyor olursanız olun, her zaman kaliteli bir fırça kullanın.

Kapatıcı Nereye Uygulanır?

Siz onu kusurları örten bir ürün olarak düşünebilirsiniz, ancak biz size kapatıcının birçok farklı kullanımı olduğunu söylemek istiyorum. Kullanabileceğiniz üç ana yol vardır. Bunlar koyu gözaltı halkalarını kapatmak, lekeleri ve kırmızılığı gizlemek ve karanlık alanları aydınlatmak.

Astar, Fondöten ve Kapatıcı Nasıl Uygulanır

Yüzünüze herhangi bir makyaj ürünü uygulamadan önce cildi hazırlayın. Astar, makyajınızın daha uzun süre dayanmasına, cilt tonunu eşitlemesine ve gözeneklerinizin görünümünü azaltmasına yardımcı olur. Kişisel tercihinize bağlı olarak, fondöteninizi uygulamak için fırça kullanabilirsiniz. Ardından kapatıcıya geçebilirsiniz. En kusursuz, hatta ten rengini elde etmek için kaliteli bir fırçaya kullanımı gerekir.

Kapatıcı ve Fondöten Nasıl Uygulanır?

Makyaj uygulama sürecine temel olarak bir fondöten ile başlayın. Yüzün ortasından başlayıp dışa doğru karıştırarak hafif bir tabaka uygulayın. Tüm kusurları veya donuk alanları maskelemek için kapatıcı ile takip edin. Fondöten ve kapatıcı tonları doku bakımından benzer olmalı ve cilt tonunuzla mükemmel bir uyum sağlamalıdır.

Bir önceki yazımız olan İnatçı Selülitten Kurtulmanın 6 Yolu başlıklı makalemizde İnatçı Selülitten Kurtulmanın 6 Yolu hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen