cilt bakımıGüzellik

Kaş ve kirpik uzaması için hint yağı kullanımı

Kaş ve kirpik uzaması için hint yağı kullanımı

Kaşlar ve kirpikler vücudun diğer kısımları gibi dikkat ve özen gerektiren yüzün önemli parçalarıdır. Her kadının kalın kaşları ve kirpikleri yok, çoğu zaman doğal olarak kırılgan ve nadirdir. Kaşların ve kirpiklerin uzaması için Hint yağı ihtiyacınız olan tek şeydir. Uygun bir şekilde kullanıldığında etkili bir  şekilde uzama ve yarar sağlar. Hint yağı sarı renkli bir sıvıdır.

Ürün tropik bölgelerde yetişen bir yağdır. Çok güzel kokmuyor, ama birçok kullanışlı özelliği var. Hint yağının benzersiz kimyasal bileşimi bu ürünü inanılmaz derecede popüler hale getirdi.

İçeriği: palmitik asit; stearik ve linolenik asit; oleik asit; risinoleik asit; E vitamini; A vitamini

kaş ve kirpiklerin uzaması için hint yağı kullanımı
kaş ve kirpiklerin uzaması için hint yağı kullanımı

Kaş ve kirpik uzaması için hint yağı kullanımı

Hint yağı nasıl işe yarar?

Bu doğal ürün kaşları ve kirpikleri güçlendirerek uzatmak, beslemek ve gürleştirmek için nasıl kullanılır? Hint yağı, kirpikler ve kaşlarla dokunduğunda, kuşkusuz yararlı bir etkisi olan çok sayıda besin içerir. Foliküller ile temas halinde, hint yağı folikül üzerinde çalışır ve harekete geçmeye başlar. Bu mekanizma, kaşların ve kirpiklerin görünür hacmini arttırmaya yardımcı olur. Her bir kirpik ve kaş telini saran yağ, pürüzsüzlük ve iyi beslenmiş kaşlar sağlar . Ayrıca, kirpiklerin mekanik etkisine karşı koruyucu bir işlev görür.

Hint yağı kirpiklere ve kaşlara nasıl uygulanır?

1. Öncelikle yüzün makyajdan tamamen temizlenmesi gerekir.
2. Hint yağını kirpiklere pamuk veya kulak fırçası ile sürün. Bileşimi uygulamadan önce, fazla yağ, kabın kenarına basılarak ayrılmalı ve ince bir yağ tabakasının uygulanmasına izin verilmelidir. Gözlerle temastan mutlaka kaçının.
3. Bu prosedürü gece yatmadan  2-3 saat önce yapmak en iyisidir. Sabahları, her zamanki gibi, yıkayın ve makyajınızı uygulayın.

Bir önceki yazımız olan Ev yapımı sivilce maskesi tarifleri başlıklı makalemizde aspirin maskesi, diy ve ev yapımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen