Makyaj

Kaşları Profesyonelce Nasıl Şekillendirirsiniz?

Mükemmel şekilli ve bakımlı kaşlar elde etmek mümkündür. Öyleyse, kaşlarınızı düzgün tutmak için mücadele çalışıyorsanız veya mükemmel çizgiyi tam olarak ayarlayamıyorsanız, yardım isteme zamanı gelmiş olabilir. Kaşlarınızı şekillendirmek için doğru yöntemleri ve teknikleri öğrenerek, yüzünüz için en güzel görünümü ortaya çıkarabilirsiniz.

Kaş Şekilleri

İstenmeyen kaş kıllarını çıkarmayı düşünmeye bile başlamadan önce, kaşlarınızın nasıl olmasını istediğinize karar vermelisiniz. Başlamadan önce kaşlarınızın son şeklini net bir şekilde görmek, en iyi sonuçları elde etmenize yardımcı olacaktır. Herkesin kaşları biraz farklı olsa da çoğu altı ana kategoriden birine girer. S şeklinde, sert açılı, yumuşak açılı, düz veya yuvarlak olabilirler.

Hangi Kaş Şekline Sahip Olmalıyım?

Kaşlarınızın doğal şekli ile çalışmak her zaman ideal olsa da, en güzel görünümü elde etmek için yüz tipinizi de göz önünde bulundurmanız gerekir. Örneğin oval bir yüze sahipseniz çoğu kaş şekli size uyacaktır. Aşırı kavisli veya aşırı düz olanlardan kaçınmak en iyisidir. Kare bir yüzünüz varsa, kaşlarınızın yumuşak bir kavis ile yumuşak görünmesini sağlayarak görünümünüzü dengelemeye çalışın. Yuvarlak bir yüze sahip olanlar için, kaşlarınızın çok ince veya çok kalın olmadığından emin olmak önemlidir.

Kalın Kaşlar Nasıl Şekillendirilir?

Kalın kaşlarınız varsa, bu hem bir nimet hem de kötü olabilir. Kaşlarınızı şekillendirmek ve düzgün görünmesini sağlamak biraz çalışma gerektirse de doğal olarak dolgun ve kalın bir görünüme sahip olacaksınız. Kaşlarınız dağınıksa ve tanımlanmamış bir şekle sahipse, kaşınızın başladığı yerdeki tüyleri işaretleyerek ve kaldırarak onları temizlemeye başlayın. Ardından, kaşınızın üst kısmındaki fazla telleri düzeltin ve arkınızın doğru yerde olduğundan emin olun. Ardından, kemerin altındaki fazla tüyleri alın. Bu işlemi diğer kaş üzerinde tekrarlayın, onları eşit ve eşleştirmeye çalışın. Son olarak, düzgün bir şekilde bakımlı bir görünüm elde etmek için diğerlerinden daha uzun olan tüm ipleri kırpın.

İnce Kaşlar Nasıl Şekillendirilir?

İnce kaşlarınız varsa veya geçmişte fazla kopardıysanız, güzel ve dolgun görünümlü kaşlar elde etmek zor olabilir ancak imkansız olmayabilir. Her saç telinden en iyi şekilde yararlanmak için ince kaşlarınızı düzensiz bırakmak cazip gelse de, bu sadece dağınık bir görünüme yol açacaktır. Bunun yerine, güzel bir görünüm için dikkatlice kaşlarınızı doldurun

Bir önceki yazımız olan 2021 Yılbaşı Gecesi İçin 10 Makyaj Fikri başlıklı makalemizde 2021 Yılbaşı Gecesi İçin 10 Makyaj Fikri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen