GüzellikMakyaj

Kaşlarınızı şekillendirmenin en iyi yolu

Kaşlarınızı şekillendirmenin en iyi yolu

Kaşlarınızı hayatlarının en iyi şekline sokmaya hazırsınız, fakat nasıl yapacağınızdan emin değilsiniz. Kaşlarınızı almak için cımbız, kaş ipi ve ağda… en iyi yol hangisidir? Her kaş şekillendirme yöntemi hakkında bilgi almak için en iyilerini araştırdık ve öğrendiklerimizi paylaştık.

Kaşlarınızı şekillendirmenin en iyi yolu

Kaş Cımbız Yöntemi

Kaşları tek seferde alan tek yöntem olduğundan , genelde güzellik uzmanlarının sadece bu kaş şekillendirme yöntemine uymaktadır. Herkes daha dolgun ve simetrik kaşları istiyor – ve her bir kaş teli kaş şeklinde  büyük bir fark yaratıyor. Steril bir cımbız kullanarak, her bir kaş telinin her iki tarafını da hassas bir şekilde dikkatlice çıkararak bunu başarabilmeniz gerekir.  Cımbızla, çok fazla kaşın kazayla çıkması düzensiz ve kötü bir kaş şekli oluşturur.

kaşlarınızı şekillendirmenin en iyi yolu
kaşlarınızı şekillendirmenin en iyi yolu

Gözleriniz ve kaşlarınızın etrafındaki cilt en ince ve en hassas olanıdır.  Sürekli çekiş ve çizgiler, cildin daha sonraki yaşamlarında sarkmasına neden olabilir. Bu yüzden kırılgan alan üzerinde koruyucu olmak önemlidir. Cildin herhangi bir katmanını çekmemesi veya yırtmaması ve bunun yerine kaşları kökten çekmesi, herhangi bir cilt tahrişinden kaçınmak için iyidir.

Ayrıca Bakınız : Kaş ve kirpik uzaması için hint yağı kullanımı

Kaş İpliği Süreci

İplikle kaş alma, epilasyonun en eski formlarından biridir ve şu anda kaş şekillendirme veya istenmeyen yüz kıllarını çıkarmak için popüler bir seçimdir.  Bu hızlı bir süreç. Pamuk ipliği, cildin yüzeyinde bükülür ve yuvarlanır; kıllar daha sonra iplik ile iç içe geçer ve folikülden kaldırılır. Bu, bir seferde bir tel veya bir sıra tel çekmenizi sağlar ve süreç boyunca [simetriyi sağlamak için] sabit bir görüş alanınız  vardır.

İple kaş alma ortalama maliyeti aynı zamanda diğer epilasyon yöntemlerinden daha az pahalıdır. Kuaförler de her müşteri için yeni bir iplik kullanıldığı için çok temiz.  Kan akışını, kollajen üretimini (masaj gibi) uyarır ve cilt hücrelerini peeling yapar. Bu yüzden insanlar işlem bittiğinde, kaşlarının daha fazla kalktığını fark ederler.  Bu işlemden sonra kaş derisinde topikal kremleri kullanmaya devam etmek de güvenlidir .

Kaş Ağdası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ağda, kaşın bütün bir bölümünü tek bir şeritle temizlediğinden, bu kaş şekillendirme yöntemlerin en hızlı ve en ağrısız olanlarından biridir (bir Bant Yardımı ile ağda yapıştırılır ve cilde yapıştırılıp çekildiğinde işlem tamamdır ).  İyi bir kaş ağdası, kaşları şekillendirmenin en iyi yoludur, çünkü ağda aynı zamanda ince tüyleri  ve ölü bölgeyi temizler ve böylece temiz ve keskin bir görünüm elde edersiniz. Kaçak kıllar da kökten çıkarılır, böylece en uzun süre dayanır.

Bir önceki yazımız olan Göz altı kırışıklıklarını yok eden yaş maya maskesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen