Genel

Kendine Güveni Yüksek Kadınların 8 Özelliği

Bir odaya girdiklerinde başlarını çeviren kadınları hepimiz biliyoruz. Mutlaka en güzelleri, en inceleri, hatta en başarılıları değiller ama onların belli bir enerjileri vardır. Kendine güvenin birçok özelliği olmasına rağmen, en önemli ve öğrenilebilir 8 tanesini aşağıda sizin için bir araya getirdik.

  1. Otantikliği uygularlar.

Teknoloji sayesinde artık eskisinden çok daha sık göz önünde oluyoruz. Yediğimiz yemekten giydiğimiz kıyafete kadar. Ama teknolojinin bize en önemli faydası da görünmesini istemediğinizi göstermiyor olmanızdır. Yani siz görünmesini istemediklerinizi arka planda bıraktığınızda insanların size bakış açısı da değişecektir.

  1. Uyum sağlamazlar.

Kendine güvenen kadınlar başkalarının standartlarına, kıyafetlerine, vücut şekline veya düşüncelerine uyma ihtiyacı hissetmezler. Kendilerini benzersiz  kabul ettikleri için oldukları yerde güçlü dururlar.

  1. Olayları kişisel algılamazlar.

Rahibe Teresa olabilirsiniz ama birileri yine de sizi eleştirecek bir şeyler bulacaktır. Dolayısıyla eleştiriyi sizden ziyade konuşmacının bir yansıması olarak görebildiğinizde, hayat daha az drama ve çok daha eğlenceli hale gelir.

  1. Öz bakıma öncelik verirler.

Bildiğim bir şey var ki, eğer kendime bakmazsam çok, çok çabuk tükenirim.  Zihinlerimizi, bedenlerimizi ve ruhlarımızı önemseyecek bir sistem olmadan başkalarına verecek çok az şeyimiz kalır.

  1. Meşguliyeti yüceltmezler.

Kişisel bakım ve dinlenme, meşgul olmaya en iyi yanıttır. Deli bir kadın gibi etrafta koşmak yerine, gününüzü dolu görmeyi ve kolaylıkla ve zarafetle hareket etmeyi seçin. Kendine güveni yüksek kadınlar, duraklatma düğmesine ne zaman basıp yeniden şarj etmeleri gerektiğini bilir.

  1. Seçimlerine sahip çıkarlar ve suçluluk duygusundan kurtulurlar.

Gerçekten kendine güvenen kadınlar ne zaman sahip çıkacaklarını bilir ve yaptıkları hatalar için özür dilerler. Ayrıca suçluluğun size bir şeyler öğretmeye yardımcı olan geçici bir duygu olduğunu bilmelisiniz.

  1. Herkesin övgüsüne ihtiyaçları yoktur.

Övgü harika bir şeydir ve daha özgürce dağıtılmalıdır! Ancak, kendine güveni yüksek kadınlar başkasının övgüsü için yaşamıyorlar. Hayalleri doğrultusunda cesurca ilerliyorlar.

  1. Başarısızlığı fırsat olarak görürler.

Kendine güvenen kadınlar, yol boyunca tümsekler olacağını bilirler. Mükemmel olmadıklarını veya her zaman doğru kararı veremeyeceklerini bilirler.

Bir önceki yazımız olan Ani Baş Dönmesine Ne Sebep Olabilir? başlıklı makalemizde Ani Baş Dönmesine Ne Sebep Olabilir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen