saç modelleri

Kilolu Yüze Hangi Saç Modeli Gider?

Her vücut tipine uygun kıyafet olduğu gibi her yüz tipine uygun saç modelleri de vardır. Kişiler yüz şekillerine göre en uygun olacak saç kesimine ve rengine kendileri karar verebilir veya kuaförlerinden bu hakkında bilgi alabilirler.

Doğru saç kesimi fiziksel açıdan doğru bir görünüm kazanmak açısından çok önemlidir. Bir çok kişi tarafından kullanılan ve trend olan herhangi bir saç modeli herkes tarafından kullanılamaz.

Çok modern veya çok güzel görünen bir saç modeli yanlış yüz hatlarına sahip kişiler tarafından kullanıldığında güzel görünmeyebilir. Bu durum kişiler içinde aynıdır. Çok güzel yüz hatlarına sahip birisi yanlış kesim saç modelini tercih ederse yüz hatlarının güzelliğini perdeleyebilir. Yüz tipleri genellikle;

  • Kilolu yüz hatları,
  • Zayıf yüz hatları,
  • Uzun yüz hatları,
  • Kısa yüz hatları,

Geniş alın veya dar alın gibi özelliklere sahiptir. Bu özellikler kullanılması gereken saç modeli hakkında gerekli bilgiyi verir. Bir çok yüz hattı için model tercihi yapmak pek zorlayıcı olmasa da kilolu yüz hatlarına sahip kişiler doğru modeli bulmakta zorlanabilirler. Peki, kilolu yüze hangi saç modeli gider?

Kilolu Yüz Hatlarının Tercih Etmemesi Gereken Modeller

Her yüz hattı birbirinden farklıdır. Kullanılması gereken saç kesimi de bu hatlara göre belirlenmelidir. Özellikle kilolu yüz hatlarına sahip olan birisi saç modelinin seçerken oldukça dikkatli olmalıdır. Seçilen saç modeli kişileri daha kilolu gösterebildiği gibi tam aksine zayıfta gösterebilir.

Kilolu yüz hatlarına sahip olan birisi mümkün olduğu müddetçe kısa ve küt saç modeli adı verilen kesim şeklinden uzak durmalıdır. Düz kesim kısa saç modelleri yüz hatlarını olduğundan daha geniş gösterecek ve zarif bir görünümden uzaklaşmanıza neden olacaktır. Aynı zamanda kahküllü saç kesimi de yüz hatlarının daha geniş görünmesine neden olabilir.

Kilolu Yüze Sahip Kişiler Nasıl Kesimler Tercih Etmeliler?

Kilolu bir yüze sahip olan kişiler her zaman uzun modelleri tercih etmelidirler. Uzun saç yüz hatlarını her zaman daha fit gösterir ve doğru şekilde perçemler kesilmesi durumunda da geniş hatları saklar.

Ancak kişiler uzun saç sevmiyorsa asimetrik kısa kesimleri de tercih edebilirler. Örneğin bob kesim adı verilen arkası kısa önlere doğru biraz daha uzun olan saç modeli de fit yüz hatlarınız varmış gibi görünmesini sağlayabilir.

Bir önceki yazımız olan Hangi Yüze Hangi Saç Modeli Yakışır? başlıklı makalemizde Hangi Yüze Hangi Saç Modeli Yakışır?, model ve saç hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen