Kombinler

Kına Gecesinde Giyilecek Kıyafet Önerileri 2021

Yeni evlenecek genç bir kız için kına oldukça önemli günlerden bir tanesidir. Genelde kız evinde olan bu kutlamanın erkeklerden uzak olması kızların kıyafet seçiminde kendilerini daha özgür hissetmesini sağlar.

Kına kadınlar arasında yapılan bir eğlencedir ve bugüne özel olarak seçtiğiniz kıyafetinde sizi oyununuzdan alıkoymaması gerekir. Bunun için kına gecesinde giyeceğiniz kıyafeti seçerken şıklık kadar rahatlığa da önem vermeniz gerekir. İsterseniz kına gecesinde neler giyilebilir bir göz atalım.

Kına gecelerinin gözde kıyafeti bilindiği gibi bindallıdır. Kırmızı ağırlıklı renge sahip olsa da genelde karmaşık bir renk cümbüşü vardır. Gelinin yanı sıra bu özel geceye katılan kadınlarında kırmızı giymesi günün önemini biraz daha ön plana çıkarır. Kırmızı giyilmesinin en önemli nedeni kınanın kendi renginden gelir. Çünkü kına gecesi sadece eğlenmek değil aynı zamanda adetinde gereği olan geline kına yakılmasını içerir.

Bindallı giymek istemeyen gelin adayı isterse yine kırmızı ağırlıklı ve daha hareketli bir kıyafet tercih edebilir. Günümüz modern dünyasında kına için özel olarak üretilmiş birbirinden güzel tasarım kıyafetler vardır. Örneğin hint konsepti oluşturulabilir. Bu tip kıyafetler bizim bindallılarımıza benziyor olsa da aslında daha hareketli ve canlı olmasından dolayı farklı bir konsepti çağrıştırır.

Kına Gecesinde Giyilecek Kıyafet
Kına Gecesinde Giyilecek Kıyafet

Kına gecesi konsepti

Kına gecesinde kıyafet seçimini belirleyen faktörlerden birisi de konsepttir. Çünkü konseptinize uygun farklı bir ortam ayarlayarak kıyafetinizi de ona göre tercih edebilirsiniz.

Organizasyon firmaları bu konuda gelin adaylarına güzel fikir verdikleri de açıktır. Bunun için bir fikir olarak kafanızda olması kına öncesinde iyi olacaktır.

Kına Gecesinde Giyilecek Kıyafet
Kına Gecesinde Giyilecek Kıyafet

Kına gecesine nasıl gelinir?

Kına gecesinde tüm davetlilerin gözleri gelinin üzerinde olacak. Bunun içinde evden içeriye giriş ya da kına yapılan mekandan içeriye giriş çok önemlidir. Kıyafeti tamamlayan konsept doğrultusunda gösterişli bir giriş yapıldığında tüm konukları eğlendireceği gibi şıklığınızda ön plana çıkmış olacaktır.

Kına kıyafetini taşıyabilmek çok önemlidir. Bu nedenle kıyafet seçimi yaparken fizik ölçülerinizi mutlaka ön planda tutun. Üzerinize bol gelecek bir kıyafet şık olsa da sizi yansıtmayacaktır. Bunun için kına gecesindeki kıyafetin özel olması önemlidir.

Bir önceki yazımız olan İş Görüşmesinde Ne Giymeli? başlıklı makalemizde görüşme, iş ve İş Görüşmesinde Ne Giymeli? hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen