Güzellik

Kırışıklıkları Azaltmanın 4 Şaşırtıcı Yolu

Kırışıklıkları Azaltmanın Kolay Yolu

Ne yazık ki yaşlanma kaçınılmazdır. Bununla birlikte, kırışıklıkların olması da gerekmez. Kırışıklıklarınızın bir problem haline gelmesini önlemeye yardımcı olmak istiyoruz. Kırışıklıkları azaltabileceğiniz ve riski sınırlandırabileceğiniz dört şaşırtıcı yollara bir bakın . Başlamadan önce, bu noktayı hatırlamak isteyebilirsiniz: yaşlanma kırışıklıklara neden olan tek şey değildir. Böylece alışkanlıklarınızın ve yönlendirdiğiniz yaşam tarzınızın çoğu, erken yaşlanma sorunlarınıza sebep olabilir.

1. Güneş Koruyucu

Güneş koruyucu kullanarak kırışıklıklarınızı azaltmaya başlamak çok geç değil. Güneş sizin için mükemmeldir, D vitamini ihtiyacınızı karşılar. Ancak, korunmasız güneşte çok fazla zaman geçiriyorsanız,  sadece kırışıklıklarınızı derinleştirecektir. Yani, her sabah güneş koruyucu uygulamanız gerekir. Yüzmeyi planlıyorsanız, yeniden sürmeniz gerekir. Özellikle yazın dışarda güneş korumanızı birkaç saatte bir tekrar uygulayacaksınız. Yüzünüz için özel olarak tasarlanmış kaliteli bir güneş koruyucusuna yatırım yaptığınızdan emin olun (birçok BB krem  ve  fondötenler SPF içerir).

2. Güneş Gözlüğü Takmak

Evet, doğru okudunuz. Yüzünüzün her tarafına güneş koruyucusu sürdünüz, ancak güneş gözünüzü yoruyorsa çok iyi olmaz. Bu nedenle, yüksek kaliteli (polarize, tercihen) bir güneş gözlüklerine yatırım yaptığınızdan emin olun. Kaz ayaklarınız size teşekkür edecek. Sadece güneş koruyucunuzu ilk önce sürdüğünüzden ve göz çevrenizde düzenli olarak yeniden uyguladığınızdan emin olun.

3. İyi Uyu

Uyku eksikliği yüksek stres seviyelerine katkıda bulunur. Kronik stres, birçok sağlık sorununa neden olabilir ve bunlardan biri erken yaşlanma belirtileridir.  Uyku ve kronik stres eksikliği de, kırışıklık riskinizi artırabilecek depresyona neden olabilir.

Eğer sırt üstü uyuyabilirseniz bonus puan. Yastığınızda  yüzünüzdeki kırışıklıkların artmasına katkıda bulunabilir. Eğer  yan uyuyorsanız, saf bir ipek yastık kılıfı kullanmak kırışıklıklardan kaçınmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca saçlarınızı sağlıklı tutmanın harika bir yoludur ve ipek yastık kılıflarıyla uyurken kırılma olasılığı daha azdır.

4. Sigarayı Bırak

İlk olarak, sigaranın ağzınızdaki kırışıklıkları arttırması muhtemeldir. Düzenli olarak sıkılaştıkça, sadece daha derinleşecek olan ince çizgilere yol açarlar. Ayrıca tüm içeceklerde pipet kullanmanın önemini tekrar gözden geçirmek isteyebilirsiniz. Sigara içmenin ikinci kötü yönü, teneffüs ettiğiniz kimyasallardır. Nikotin sayesinde kan damarlarınız daralır, bu da cildinizin ihtiyacı olan besinleri alamayacağı anlamına gelir. Böylece kırışıklıklar yaratır (veya kötüleştirir). Yani, her düzeyde sigara içmek sizin için kötüdür.

Bir önceki yazımız olan Her Kadının Bilmesi Gereken Güzellik İpuçları başlıklı makalemizde güzellik, güzellik ipuçları ve kadın hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen