Makyaj

Kirpik Uzantılarına Maskara Sürebilir misiniz?

Kirpik uzantıları, günlük göz makyajını rahatsız etmeden görünümünüze kalıcı bir dolgunluk katmanın harika bir yoludur. Kirpik uzantıları, makyaj rutininizin yapmaya alışık olabileceğiniz kısımlarını değiştirmek anlamına gelir.

Her birinin avantajları ve dezavantajları olan birkaç farklı kirpik uzatma türü vardır. Maskarayı klasik kirpik uzantılarıyla birlikte kullanabilirsiniz, ancak diğer uzantı türleri söz konusu olduğunda dikkatli olmalısınız.

Kirpik Uzantıları Nelerdir?

Kirpik uzatma, kirpiklerinizin uzunluğunu ve kalınlığını iyileştirmek için kullanılan yarı kalıcı bir kozmetik prosedürdür. Birçok kişi sabah rutininde zaman kazanmak için kirpik uzatmayı tercih eder çünkü rimel sürmeye gerek duymadan dolgun kirpiklerle uyanırsınız.

Eczaneden aldığınız şerit kirpiklerin aksine, uygun kirpik uzantıları profesyonel bir kirpik teknisyeni tarafından tek tek uygulanır. Bu, geçici kirpik uzantılarından daha doğal bir görünüm yaratır. Çoğu kirpik uzatma altı ila sekiz hafta sürer ve doğal kirpikler gibi dökülür.

Kirpik uzatma, üç ana kategoriden birine girer.

Klasik kirpik uzantıları, her bir doğal kirpiğe takma kirpik uygulandığı zamandır. Bu, uzantı türlerinin en yaygın ve doğal görünenidir.

Rus kirpik uzantıları veya hacimli kirpik uzantıları, her bir doğal kirpik için birden fazla kirpik kullanır. Birkaç Rus kirpik, kalınlığa ve uzunluğa göre değişse de, hepsi bu çok katmanlı tekniği kullanır. Hacim kirpikleri genellikle daha fazla hacim için bir yelpaze şeklinde uygulanır. Kirpik teknisyenleri, klasik kirpik uzantıları için kullanılan normal kirpikler yerine bu uzantılar için daha yumuşak, hafif kirpikler kullanır.

Son olarak, hibrit kirpik uzantıları, klasik kirpikler ile hacimli kirpiklerin birleşimidir. Daha doğallar ama yine de Rus kirpiklerinin dolgunluğuna sahipler.

Kirpik Uzantıları ve Maskara

Klasik kirpik uzantıları ile maskarayı güvenle kullanabilirsiniz. Maskarayı klasik kirpik uzantılarıyla birleştirerek, hacim uzantılarıyla elde edeceğiniz ekstra hacmi taklit edebilirsiniz. Ayrıca, randevular arasındaysanız, renkle oynayabilir veya kusurları kapatabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ruj Nasıl Kalıcı Olur? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen