saç modelleri

Kısa Düğün Saç Modelleri: 2021 Gelin Şıklığı

Kısa düğün saç modelleri, kısa saçlara sahip gelinler için birbirinden özel şekilde tasarlanmaktadır. Açık hava, plaj veya kır düğünleri, daha doğal kısa saç, düğün saç modelleri ile birleşir. Üstelik bu modeli oluşturmak için fazla ayrıntıya da girmeye gerek yoktur.

Kısa saçlar günümüzde çoğu kadının favorisidir. Nedeni ise bakımının kolay olmasıdır. Elbette bu durum düğünlere de yansımaktadır. Kısa saç modelleri, yanlara tutturulmuş saç telleri, üstte hacimli saçlar, narin dalgalar ve hatta bir yan örgü ile tasarlanabilmektedir. Elbette, hassas değerli taşlar, çiçekler ve tokalar ile taçlar gibi aksesuarlar, modeli harika göstermek için harika müttefiklerdir.

Aksesuarlı Kısa Düğün Saç Modelleri

Gündüz veya gece ve her tür saç için, ister kıvırcık ister düz her saç için mükemmel aksesuarlar vardır. Tokalar, saç bandı ve benzeri aksesuarlarla kısa saç modelleri ile saçlar çok daha havalı görünebilmektedir.

Kısa düğün saç modelleri, açık hava düğünleri için olduğu kadar geceleri de güzeldir. Özellikle taşlı modeller, yapay elmaslar ya da parlak noktalara sahip çok narin çiçekler, görünüme romantizm ve cazibe dokunuşu bırakır.

Çok özel bir şey arıyorsanız ve görünümünüzde kesinlikle bir fark yaratacaksa, daha basit bir tasarıma sahip taş, yapay elmaslı klipsleri tercih edebilirsiniz.

Örgü İle Kısa Saçlarda Modeller

Kısa Düğün Saç Modelleri
Kısa Düğün Saç Modelleri

Kısa saçları öremeyeceğinizi düşünüyorsanız, bu fikri aklınızdan çıkarın. Çünkü mümkündür. Kakma veya yan örgüler her türlü saçta güzeldir. Özellikle de güzelliği tamamlayacak aksesuarlarınız varsa çok daha güzeldir. Yan örgüde ise küpeleri öne çıkarma avantajı vardır. Takılarınıza ayrı bir hava katmak istiyorsanız ideal saç modelininiz örgü ile kısa saç modelleridir.

Kısa, Düz Saç Modelleri

Düğünler için saç modelleri araştırılırken düz saçın işlenmesi en zor saç olduğu bilinmelidir. Bununla birlikte, çok az pratik gerektiren ve kısa düz saçlarda çok güzel bir etki veren çok kolay saç modelleri yapılmaktadır. Tüm saç tellerini yerinde tutmak için her zaman bağlantı elemanının olması gerektiği unutulmamalıdır. Elbette geleneksel bağlantı elemanları tokalardır.

Kısa Kıvırcık Veya Dalgalı Saçlarda Modeller

Kısa Saç Modelleri
Kısa Saç Modelleri

Dalgalı ve kıvırcık saçlar şekillendirme için harikadır. Doğal bir dokuya sahip olmanın yanı sıra, bu saçlara her tür model verilebilir. Güzel bir saç modeline sahip olmak için saçınızı düzleştirmenize de gerek yoktur. Kıvırcıksanız buklelerinizi öne çıkarmanız yeterlidir.

Kısa Kıvırcık Saçların Tasarımı

Kıvırcık saçlar, düğünler için saç modellerinin en iyi versiyonu doğal olmasıdır. En fazla bir aksesuar kullanılabilir. Ancak yine de düğün gününüzde görünümünüze biraz daha çekicilik katmak istiyorsanız, birbirinden farklı kısa düğün saç modelleri olduğunu bilmelisiniz.

Bir Topuz İle Kısa Saç Modelleri

Kısa saçlar için de topuz yapılabilir. Elbette bu topuz fazla gösterişli olmayacaktır ancak farklı aksesuarlarla topuza hareket verilebilir. Ayrıca pratiktir. Kolayca topuz modeli verilebilir. Kısa saçlar çok kullanışlıdır ve düğün gününde gelinlere önemli kolaylıklar getirir.

Kısa saçın süper olumlu noktalarından biri, daha kolay ele alınmasıdır, bu nedenle evde bile yapıp düğüne gitmek için güzel ve farklı bir saç modeli oluşturmanız mümkündür. Ancak geleneksel olan gelinlerin bir saç tasarımcısının yolunu tutmaktır.

Vintage Kısa Saç Modelleri

Düğün Saç Modelleri
Düğün Saç Modelleri

Vintage tarzı kısa saçlar ile mükemmel bir uyum sağlamakta ve her zaman kısa saçlar için iyi bir seçim olarak öne çıkmaktadır. Dalgaları elmas taklidi klipler ile görünümünüzü daha da çekici hale getirebilirsiniz.

Tek Taraflı Kısa Saçlarda Düğün Saç Modelleri

Bu saç stilini tanımlayan kelime duygusallıktır. Kısa saçlar bir tarafa sağ ya da sol yerleştirilebilir ve dalgalı bir etki yaratmak için dokulu olabilir. Bir çekicilik kazandırmak için, tokalar veya hatta bir örgü gibi bazı aksesuarlarla görünüm tamamlanabilir. Hangi model olursa olsun, kısa düğün saç modelleri ile son derece şık ve zarif bir gelin olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Taç Örgü Modeli Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde örgü, stil ve taç hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen