saç kesimlerisaç modelleriünlü stilleri

Kısa saç modelleri: Bunlar, ünlülerin en güzel kısa saç kesimleridir

Ünlü kadınlar ve modeller kısa saç kesimlerini genelde dönme dönem tercih eder, uzun saçlarını kısa keser. Ayrıca kısa zamanda büyük bir adım atmak istiyorsanız, önce kısa saç modelleriyle ilgili bu gerçekleri bilmelisiniz!

Gündelikten zarifliğe, kısa saç ve tüm çeşitlerdeki peri kesimleri yıldızların arasında 2019 ‘da  tamamen moda oldu. Ama aynı zamanda kısa bir saç kesimi sizin için doğru bir seçim olur mu? Hangi kesim hangi yüze uyuyor? Kısa saçların bakımı ve  bilmeniz gereken her şeyi size anlatıyoruz.

Bunlar trend olan ilk 3 kısa saç modelleri 2019

1) Hacimli Bob

2019 yılı için şu anda mutlaka taklit etmek istediğimiz eğlenceli ve ışıltılı bir kısa saç kesimi ! Bir sonraki kuaför ziyaretinizde, bu kesimin yüzünüze yakışıp yakışmayacağı konusunda kuaförünüzle konuşabilirsiniz , çünkü yuvarlak yüz şekilleri bu kesimde genellikle kötü olabilir. Tavsiyemiz: yüzünüz yuvarlak şekilli ise odağı yuvarlaklıklardan uzaklaştırmak için bir kahkül kestirmek.

hacimli bob saç kesimi 2019
hacimli bob saç kesimi 2019

2) Çok kısa saç kesimi

“Sabrina’nın Soğuk Maceraları” nda gösterdiği harika performanstan sonra herkes sadece güzel Tatiana Gabrielle’e değil , aynı zamanda ekrandaki seksi saç kesimlerine de sahip olmayı istedi. Başarılı oyuncu kısa saçlarını şık su dalgaları ile kullanıyor- bu arada küçük bir saç maşası ile kolayca şekillendirilir.

ünlülerin kısa saç kesimleri
ünlülerin kısa saç kesimleri

3) Küt Kesim

Önceki görünüşleri çok riskli bulanlar için hala üçüncü bir seçeneğimiz var. Lucy Hales Bu saç modeli, küt kesim. Bu , düz olan saç kesimidir,  temiz bir kesim sağlayan kademesiz kesimdir . Başka hiçbir saç uzunluğu bu kadar fazla şekillendirme seçeneği sunmuyor : gelecek yıl için en çok tercih ettiğimiz şey, ihtiyaç duyduğunuz tek şeyin köpüklü  ıslak saç görünümü . Ürünün bir kısmını kurutmadan önce saça sürün – tarak ve fırça kullanmadan yapın – ve bir difüzörle kurutun.

ünlü kadınların kısa saç modelleri 2019
ünlü kadınların kısa saç modelleri 2019
ünlülerin trend kısa saç kesimleri
ünlülerin trend kısa saç kesimleri

Kısa veya uzun: Pixie kesim mi ?

Bu soru, ünlü ve ünlü saç stilisti cevaplıyor. Kural Cetvel Kuralı – geliştirdiği “beş santimetre kuralı” . Çeşitli yüzleri inceledi ve çene kemiğinin açısının, bir kişinin kısa veya uzun saçlarının daha iyi durup durmadığına ve örneğin bir peri kesiminin doğru seçim olup olmadığına karar verdiğini buldu.

Kısa saç kesimi kimlere yakışır

Ama eğer bir bob, hatta bir peri kesiminin size olup olmayacağını öğrenmek için başka ipuçları var. Kısa bir saç kesimi seçerken özellikle iki faktör önemlidir: Birincisi, yüz şekli, diğer yandan karakter. Daha içe dönük olanlar mutlaka en sıcak, en kısa ve en sıra dışı saç stilini tercih etmemeli, aynı zamanda stil açısından özlerine sadık kalmalıdır. Yuvarlak, çarpıcı veya açılı yüzler için, kesim çok kısa olmamalıdır – oval veya kalp şeklindeki yüz şekilleri için, örneğin, Pixie kesim mükemmel biçimlendirebilir

kısa saç kesimi kimlere yakışır
kısa saç kesimi kimlere yakışır

Beş santimetre kuralı” nasıl çalışır?

Çeneden alt kulak memesine kadar olan mesafeyi dik açıyla ölçmeniz yeterlidir. Mesafenin beş santimetreden az olması durumunda, kısa saçlar ve peri kesimi harika olur. Açıklık beş inçten daha büyükse, uzun saç tercih etmelisiniz. Önemli: Hiç kısa bir saç modeli kestirmediyseniz, çok radikal olmayan bir kesim ile başlayın. Bir bob kesim yeni uzunluğa alışmak için iyi bir seçimdir.

Kısa saçlar için aksesuarlar

Ayrıca aksesuarlar açısından kısa bir saç modeli birçok heyecan verici stil olanakları sunuyor:  Gigi Hadid için Prada mükemmel bir kanıtıdır! Ayrıca hacimli lastiklerin de olduğunu gördük sadece uzun saçları olan kızlar değil, aynı zamanda kısa saç kesimi olan bayanlar dada mükemmel durur.

kısa saçlar için taç modelleri 2019
kısa saçlar için taç modelleri 2019
kısa saç kesimleri 2019
kısa saç kesimleri 2019

Buzz cut: Yıldızlar bu kısa saç kesimini seviyor

Oldukça radikal, ama şu anda da tamamen trend, Buzzcut. Ünlülerin stilistleri parmaklarını makastan uzak tutamazlar ve uzun saçları düz kesemezler . Cara Delevigne, Kristen Stewart ve aktris Amandla Stenberg, kısa saçlarını kırmızı halıda gösteriyorlardı ve hatta şarkıcı Katy Perry de trend saç modelini kesti. Kesim hakkında özel? Kadınlık karşıtlığı ile feminizme saygı duyuyor. Küçük uç: Özellikle saçlar açık beyaz veya gümüş sarı renkte boyanırsa, görünüm çok havalı görünür.

ünlülerin kısa saç kesimleri 2019
ünlülerin kısa saç kesimleri 2019

Doğru kısa saç modeli için bakım!

Kısa saç modelinde bile bakımı ihmal etmemelisiniz. Özellikle, uçlar odaklanmalıdır , çünkü bunlar ilk önce dehidrasyondan etkilenirler ve kısa bir saç tabii ki doğal olarak, özellikle göze düşer. Bu nedenle saç derisi için de iyi olan besleyici bir nemlendirici şampuan, vazgeçilmezleriniz arasındadır. Ayrıca, yapılacaklar listenizde haftada bir kez maske yapılmalıdır. Saç spreyi yerine, saçınıza daha fazla yapı veren bir tuz spreyi kullanmayı da tercih edebilirsiniz .

Kısa saçlar için hacim arttırıcılar: En iyi numaralar

Kısa saç stilleri için özellikle önemli olan doğru hacimdir. Bu, saç stiline doğru görünümü verir, çünkü özellikle ince saçlı kısa saçlı kadınlarda saç kafaya hızla yapışır. Tam bir saç ve dolayısıyla daha kalın saçlara sahip olmak, hacimli şampuanlarla çok iyi bir şekilde elde edilebilir. En iyi çözüm, saçın fazla yağlanmaması ve cilt artığını gideren saçlar için besleyici ürünler kullanmaktır. Ancak, özel seramik fırçalar ve bir hacim eki ile fönleme ile bile, biraz hile yapabilirsiniz ve ek hacime ulaşabiliriz. Saç stiline bağlı olarak, şekillendirmek için bazı saç köpüğü ürünleri ve hacimli spreyler önerilir.

Kısa saçlar için saç renkleri

Yeni bir renk için kısa bir saç modeli seçebilirsin, çünkü kısa kesilmiş saçlar, onlara güçlü gölgeler verirsen özellikle modern olacaktır. Kırmızı veya kahverengi tonlarda renk tonları modern ve yetişkin bir görünüm taşırken, platin sarışın bir Pixie kesim şık ve arsız görünüyor. Yumuşak pastel tonları,  bakır kırmızısı ve çilek pembesi 2019’da özellikle popülerdir ve bize taze bir görünüm kazandırır. Yeni yıla yeni bir tonla başlamak isteyenler için , 2019 trend saç renklerini sizin için burada özetledik . >>> Saç renkleri ve modelleri 2019: Bu yıl bu tonları kullanacağız

Kısa saç modelleri: Bunlar, ünlülerin en güzel kısa saç kesimleri

Bir önceki yazımız olan Kahküllere stil vermenin 10 çarpıcı yolu başlıklı makalemizde 2019 saç kesimleri, 2019 saç modelleri ve kahkül hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen