saç modelleri

Kısa Saçlar İçin Düğün Saç Modelleri: En İyi 5 Model

Düğün törenindeki rolünüz ne olursa olsun, kısa saçlar için düğün saç modelleri şık bir görünümle tasarlanabilmektedir. Gelinin, gelin ve damadın annelerinin, gelen konukların saçlarını zarafetle şekillendirmenin birkaç yolu vardır. Örgülü saç modelleri, yarı-yukarı ve ıslak saç gibi daha çağdaş stiller, büyük günde kısa saça değer veren alternatiflere örnektir. İşte düğünler için kısa saçlar modelleri yapmanın beş yolu:

Kısa Saçlar İçin Düğün Saç Modelleri
Kısa Saçlar İçin Düğün Saç Modelleri

Kısa Saçlar İçin Düğün Saç Modelleri Görünümü Güzelleştirir

1) Aksesuarlar güzelleştirir.

Düğün saç modelleri söz konusu olduğunda aksesuarlarla şekillendirme bir klasiktir. Kısa saç söz konusu olduğunda, büyük gün için bukleleri daha zarif ve romantik hale getirmek için müttefikler. Gelinler, özellikle peri gibi kısa saçlarda, değerli taşlarla ve çiçek demetleriyle kaplı taçlarla gevşek saç modelleri üzerine bahse girebilirler .

Sonra bir peçe gibi görünen ve yüzün üzerinde kalan 1940’ların klasik bir başlığı olan voilette var. Bu aksesuar hala dünya çapında gelinler tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Ancak çok klasik olduğu için daha çok geleneksel ve sofistike törenler için voilette önerilir.

Düğünler için nedime saç modellerine gelince, ipucu buklelerin kenarlarını şekillendirmek için bir dizi kişiselleştirilmiş saç tokası kullanılabilir. Bu tarz stil, modern ve zarif görünümü aynı anda bırakmanın yanı sıra, düğünler için kısa saç modelleri söz konusu olduğunda günümüzde ana trendlerden biridir. Aksesuarları, telleri kulağın arkasına yerleştirmek için başın bir tarafını seçin.

Konuklar için ipucu, sofistike şapkalar konu edilmektedir. Tanıdık olmayanlar için, başın yan tarafına yerleştirilen küçük, yuvarlak ve kişiselleştirilmiş süslemeler seçilebilir.

2) Yarım elbiseler, farklı tören türlerinde çalışan basit düğün saç modelleridir.

Düğünler için kısa saçlar harika seçenekler vardır. Gelinler, yan yarı elbise gibi – her zaman bir aksesuar ve hatta duvak da dahil olmak üzere – daha romantik versiyonlara girebilirken, nedimeler bükümlü ipleri olan yarı elbiseye yatırım yapabilirler.

Yarı yukarı, yarı gevşek, dokulu gevşek ipliklere, özel tokalara yatırım yapabilen veya daha parlak ve zarif bir görünüm elde etmek için elastiki bir saç tutamıyla gizlemenin eski hilesini kullanabilen düğün konukları için alternatif bir saç modelidir.

Yarı pres saç modelleri, hem sade hem de geleneksel olmayan törenlerde olduğu gibi hem daha sofistike törenlerde hem de pratikliği zarafetle birleştirmeyi başardıkları için resmi düğünler için de harika bir saç modeli seçeneğidir.

Kısa Saçlara Düğün Saç Modelleri
Kısa Saçlara Düğün Saç Modelleri

Yan Örgüye Ne Dersiniz?

3) Konuklar yan örgü ve kök örgüyü tercih edebilir.

Özellikle de gelin, annesi ya da daha klasik bir merasim tarzını benimsemek isteyen bir misafir iseniz, örgülerden bahsetmeden bir düğünden bahsetmek mümkün değil. Ve saç telleri kısa olduğu için örgüleri düğün saç modeli seçenekleriniz arasına koyamazsınız. Örneğin kök örgü, saç derisine iyi yapıştığı ve çok uzun bukleler yapılmasını gerektirmediği için kısa tellerde çok iyi çalışan bir modeldir. Düğünler için kısa ve düz saçlar için saç modelleri arıyorsanız bu model de çok uygun çünkü kolay dağılmıyor. Saçaktaki yan örgü ve işlemeli yan örgü de kısa saçlı misafirler için saç modeli örnekleridir.

Düşük Topuzlu Saçlar

4) Düşük topuzlu kısa saçlar zarif kalır

Örgülerin yanı sıra topuzlar da düğünlerde hem gelinler, hem misafirler hem de nedimeler tarafından en çok kullanılan saç modelleri arasında yer alıyor.

Düğün Saç Modelleri
Düğün Saç Modelleri

5) Daha modern konuklar, ıslak saç görünümünü tercih edebilir.

Islak saç, ödüllerin kırmızı halılarını geride bırakan, düğünler ve diğer özel günler dünyasını istila eden bir trend. Islak saç etkisini elde etmek için nemli saç tellerini köpük, jel veya saç jölesi gibi bazı şekillendirici ve sabitleyici ürünlerle bitirmeniz gerekecektir.

Kısa saçlar için düğün saç modelleri için ıslak çok yönlü ve pratik bir alternatiftir.

Bir önceki yazımız olan Taç Örgü Modeli Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde örgü, stil ve taç hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen