saç kesimleri

Kıvırcık Saçlar İçin Saç Kesim Modelleri: 2021 Trendleri

Kıvırcık saçlar için saç kesim modelleri arasından yüz tipine en uygun olan kesim şekli seçildiğinde, çok daha havalı bir görüntüye sahip olmak söz konusudur.

Hangi modelin daha iyi olduğunu tespit etmenin ilk yolu, saçın uzunluğunu seçmektir. Ayrıca beğendiğiniz stillerin referanslarının da sorgulanmasında büyük yarar vardır.

Daha fazla veya daha az hacim tercih edip etmediğinizi ve daha belirgin bukleleri sevip sevmediğinizi analiz etmeniz gerekmektedir.

Kıvırcık Saçlar İçin Saç Kesim Modelleri: Pixie Kesimi

Kıvırcık Saçlar İçin Saç Kesim Modelleri
Kıvırcık Saçlar İçin Kesim Modelleri

Kıvırcık saçlar için önerilen saç kesim modelleri arasında hatırı sayılı bir yeri olan pixie, kıvırcık saçlı kadınlar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Bu kesim stilinde ense ve yanlar daha düşüktür, saçın üst kısmı ise daha hacimlidir.

Chanel Kesim

Herhangi bir saç uzunluğu için bir klasik olan chanel, düz ve çeneye kadar uzanan bir kesimdir.

Konik Saç Kesimi

Belki bu isimle bilmiyorsunuz, ama kesinlikle bu şekilde saç kesimi olan birçok insan görmüşsünüzdür. Biraz Mohawk’ı andırmaktadır.

Bu tarz kesimde ayrıca ense bölgesindeki tüylerin de azalmasını sağlamaktadır. Böylece başın üstündeki saç tellerinin hacmini daha yuvarlak bir şekil ile bırakmaktadır.

Saç geçişinde olanlar için bu, modern ve çok yönlü olduğu için sıklıkla kullanılan bir stildir

Kalp Şeklinde Kesim

Kıvırcık Saçlar İçin Kesim Modelleri
Kıvırcık Saçlar İçin Kesim Modelleri

“Kalp şekli” olarak çevrilebilecek olan kalp şeklindeki kesim, tesadüfen bu isme sahip değildir.

Stil olarak da başın üst kısmı çok hacimli bir şekilde görünmektedir.

Yanlar ise katmanı şekilde kesilmektedir.

Böylece kıvırcık saçlarda kalbe çok benzeyen bir şekil oluşturur.

Kısa Bob Kesim

Kıvırcık saçlara özel kesim modelleri arasında özelikle bukleler için kısa bob kesimi daha rahat bir görünüme sahiptir. Ön genellikle daha uzun, ense ise biraz daha kısadır.

Orta Kıvırcık Saçlar İçin Kesimler

Bu kadar cüretkar olmak istemeyen ama aynı zamanda uzun saçı da umursamayanlar için en iyi kıvırcık saç kesimi orta saç kesimidir. Süper çok yönlü olan bu uzunlukla birçok stili değiştirebilirsiniz.

Kıvırcık Saçlar İçin Saç Kesim Modelleri: Uzun Bob Kesim

Uzun bob kalıcıdır ve kıvırcık saçlı kadınlar tarafından da kullanılabilir. Bu tarzda, bukleler köprücük kemiği yüksekliğinde kesilir.

Gradyan Kesim

Gradyan stili, saç tellerine hacim ve hareket kazandıran kıvırcık saç kesimi isteyenler içindir.

Uzun Kıvırcık Saç Kesimleri

Uzun kıvırcık kesim modeli, kıvırcık saçlar için kesim modelleri arasındadır. Bu kesim saç modelini daha şık bir görünüme sokmaktadır.

Bir başka kesim şekli de katmanlardır. Katmanlar kıvırcık saçın hacmini daha iyi dağıtmaya ve saçı daha belirgin hale getirmeye yardımcı olmaktadır.

Düz Kesim

Kıvırcık Saçlar Saç Kesim Modelleri
Kıvırcık Saçlar İçin Kesim Modelleri

Bukleler için düz bir kesim de tavsiye edilen saç kesim modelleri arasındadır.

Örneğin, daha az hacimli uzun kıvırcık saçlar istiyorsanız, saçı alt kısmını düz tutmayı seçebilirsiniz.

Künt kesim olarak da adlandırılan bu kesimde, kök genellikle kısadır ve saçlar yarıya veya yanlara bölünebilir.

Saça hareket vermek için uçlar hafifçe sivri bırakılabilir.

Az Hacimli Saçlar İçin

Saç tellerinde daha az hacim istiyorsanız düz tutmak yeterli değildir. Künt olduğunda, kıvırcık saçlar kökten uca artan hacimle üçgen şeklini alma eğilimindedir.

Kıvırcık saçlar için saç kesim modelleri arasında olan saçak kesimi de esas olarak oval bir yüze ve/veya geniş bir alına sahip olanlar için geçerli bir kesim modelidir. Seçtiğiniz uzunluk ne olursa olsun, hafif bir düşüş olduğundan ve yüzünüzde bir saç yığını oluşturmaması için her zaman uçları bu model tercih edilmelidir.

Bu arada kıvırcık saçlar daha kurudur ve bu nedenle bir sonraki kesime kadar sağlıklı kalmak için ekstra özen gerektirdiği akıldan çıkarılmamalıdır.

Bir önceki yazımız olan Saçlarınızı Ne Sıklıkla Kestirmelisiniz? başlıklı makalemizde Saçımı Ne Sıklıkta Kesmeliyim?, Saçımın Kesilmeye İhtiyacı Olduğunu Nasıl Anlarım? ve Saçlarınızı Ne Sıklıkla Kestirmelisiniz? hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen