Saç Bakımı

Kızıl ve bakır saçlar için bakım ipuçları

Kızıl saçların en önemli detayı parlaması gerekir – ancak o zaman sinyal rengi mükemmeldir! Kızılın solmaması ve ilk günkü gibi parlaması için renk tipine uygun bir bakım gerektirir. Kızıl saçlı kadınlar için bizim favorileri bakım ipuçlarımız.

Kızıl saçlılar için ayrı bir bakım çok önemlidir. Her yıkamada renk parlaklığını ve yoğunluğunu kaybeder, çünkü her fırça veya fön makinesi ile saçlar kırılgan hale gelir. Isı ve şekillendirme, saç tellerini pürüzlendirir, renk parlaklığı kaybolur. İyi saç bakım ürünleri, kızıl ve bakır saç renginin parlaklığını korur: Renkli saçlar için özel işlemlerde genellikle yüksek oranda besleyici ve koruyucu içerik bulunur, UV koruması solmaya karşı korur. Çeşitli saç bakımları veya durulamaları, rengi yoğunlaştıran kırmızı pigmentler içerir.

Kızıl ve bakır saçlar için bakım ipuçları

İpucu: Boyamadan sonraki ilk iki haftada, klor kırmızı saçlara saldırdığı için havuzda yüzmekten kaçınmalısınız. Kırmızı yoğun bir şekilde kaybolursa, iki renk arasında bir renk tonu uygulayabilirsiniz.

kızıl ve bakır saçlı kadınlar için saç bakım ürünleri 20g
kızıl ve bakır saçlı kadınlar için saç bakım ürünleri 20g

Kızıl ve bakır saçların akmaması ve parlaklığını koruması için çeşitli bakım ürünlerini inceledik ve aşağıda  favorilerimizi gösterdik: şampuandan saç kremine, renk bakımına ve saç spreyine.

Kızıl saçlı hakkında Sorular ve ipuçları

Saçları kırmızıya boyamak birçok kadın için hala cesaret verici bir hareket. Kızıl saçlı olduğunuzda aniden her şey değişir: makyajdan stillemeye ve gardıropa. İşte kızıl saçla ilgili en önemli soruların cevapları.

Kızıl saç rengi kimlere yakışır?

Kızıl saç rengini seven  herkes kullanılabilir. Çünkü her tip için maun, bakırdan çilek kırmızısına kadar uygun bir kırmızı tonu vardır. Sadece çok hafif saçlara dikkat edin.

Kızıl ve bakır saçlar için bakım ipuçları

Kızıl saçlara koyu kaşlar: uygun mu?

Doğal bir sonuç için, fazla koyu renkteki kaşları vurgulamamalısınız. Güzellik salonunda veya kuaförde kaşları uygun şekilde boyayabilirsiniz. Çünkü doğal kızıllar genellikle hafif kaşlara sahiptir. Genellikle kaşları bir ila iki ton daha açık renklendirmek yeterlidir. Ayrıca Bakınız : 25 Kırmızı Ombre Saç Renkleri ve Modelleri 2019

Hangi makyaj kızıl saçlarla en iyi şekilde uyum sağlar?

Buğulu göz makyajı, kızıl saçlar gibi renklere çok yakışır. Renk açısından, göz farı kahverengi renk tonlarında çok iyi uyum sağlar, yeşil veya mavi göz kapağı özellikle daha asil görünüyor.

bakır kızıl saç renkleri 2020
bakır kızıl saç renkleri 2020

Kızıl saçlara hangi renk giysiler yakışır?

Yeşil, mavi, beyaz, petrol mavisi ve sarı, kızıl saçlarda harika. Cesur kadınlar da kızıl saç rengi ile turuncu, pembe veya kırmızıyı birleştiriyor – ama nüanslar saç rengiyle eşleşmeli.

Kızıl ve bakır saçlı kadınların kullanması gereken bakım ürünleri

Kérastase’nin ‘Masque Chroma Captive’, renkli saçların parlaklığını ve rengini  yoğunlaştırıyor. 200 ml .

kızıl saçlı kadınların kullanması gereken bakım ürünleri
kızıl saçlı kadınların kullanması gereken bakım ürünleri

L’Oréal Professionnel’in “bakır” veya “kırmızı” renkteki “Chroma Care” ürünü, kızıl saç rengini aktif maddeler ve besleyici kayısı yağı ile yoğunlaştıryor 150 ml.

kızıl saçlı kadınların kullanması gereken bakım ürünleri 2020
kızıl saçlı kadınların kullanması gereken bakım ürünleri 2020

Aveda’nın ‘Madder Root Conditioner’ı kırmızı ve kahverengi saçlardaki kırmızıları artırıyor.250 ml.

kızıl ve bakır saçlı kadınlar için saç bakım ürünleri 2019 20
kızıl ve bakır saçlı kadınlar için saç bakım ürünleri 2019 20

Nivea’nın Renk Korumalı Saç Bakım Kremi, boyalı saçı besler ve solmaya karşı korur. 200 ml.

kızıl ve bakır saçlı kadınlar için saç bakım ürünleri
kızıl ve bakır saçlı kadınlar için saç bakım ürünleri

Bir önceki yazımız olan Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır (Ve Salon Sonucunu Alır) başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen