Genel

Kocanızın Size Saygı Duymasını Sağlamanın Yolları

Her kadın, kocası tarafından saygıyla muamele görmeyi hak eder. Saygı, çiftin ilişkisi için iyi bir temel oluşturan evliliğinde önemli bir niteliktir.

Ancak, kocanızın size yeterince saygı duymadığını düşünüyor musunuz?  Ya kocanız da size karşı aynı şeyleri hissediyorsa? Belki o da saygısız hissediyor, bu yüzden sana saygı duymakta zorlanıyor.

Kocanızın size daha fazla saygı duymasını istiyorsanız, belki de ona nasıl davrandığınızı değerlendirmeyi denemelisiniz.

Dedikleri gibi, saygı saygıyı doğurur. Öyleyse, kocanızın size saygı duymasını sağlamak için, neden önce ona saygı gösterme şeklinizi değiştirmiyorsunuz?

Konuşurken Sözünü Kesmeyin

Kocanıza saygı göstermenin bir yolu, sözünü kesmeden konuşmasına izin vermektir. Biri konuşurken sözünü kestiğinde nasıl rahatsız oluyorsan, kocan da aynı şekilde hissediyor. Bu nedenle, cevap vermeden önce söylediklerini bitirmesine izin verin.

Sizinle Her Konuştuğunda Dikkat Edin

Konuşurken onunla etkileşime girmemenin yanı sıra, konuştuğunuzda tüm dikkatinizi ona verirseniz, kocanız saygı görecektir.

Onu Eleştirmekten Kaçının

Kocanız sadece bir insan, bu yüzden kusurlu. Onunla ilgili hayal kırıklığına uğradığınızda onu doğrudan yüzüne eleştirmek yerine, onunla mantıklı bir şekilde konuşun. Onu aşağılamadan hatalarını belirtin. Endişenizi sakin bir şekilde açın, yanlış hareketlerinin etkilerini bilmesini sağlayın ve yollarını nasıl geliştirebileceğini önermeyi deneyin.

Başkalarıyla Kıyaslamayın

Başkalarıyla karşılaştırılmak sadece saygısızlık değil, aynı zamanda saldırganlıktır. Kocanızı başka erkeklerle karşılaştırmaktan kaçının. Onlardan farklı olduğunu ve kendi güçlü yanlarına sahip olduğunu kabul etmelisiniz.

Çocuklarınızın Önünde Onun Hakkında Olumlu Konuşun

Bir ebeveyn olarak, çocuklarınızı dürüst bireyler olmaları için eğitmek sizin sorumluluğunuzdadır. Onlara aşılamanız gereken özelliklerden biri, başkalarına, özellikle de ebeveynlerine saygılı olmaktır. Bu nedenle, babaları ne kadar kusurlu olursa olsun, onlara ona saygı duymayı öğretin. Bunu, çocukların önünde onu överek yapmaya başlayabilirsiniz.

Onu Diğer İnsanların Önünde Övün

Kocanıza saygı duyduğunuzun bir başka işareti de, diğer insanların yanında onun moralini yükseltmektir. Kötü huylarını açığa vurarak onu başkalarının önünde utandırmayın. Bunun yerine, onlardan önce onu takdir edin.

Ona Bağırmayın

Sana ne zaman bağırsa saygısız hissediyorsun, değil mi? O da aynı şeyi hissediyor. Bu nedenle, ona ne kadar kızgın olursanız olun, özellikle etrafta insanlar varsa, ona bağırmaktan kaçının.

Bir önceki yazımız olan Ani Baş Dönmesine Ne Sebep Olabilir? başlıklı makalemizde Ani Baş Dönmesine Ne Sebep Olabilir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen