Diyet

Kolay ve Hızlı Kilo Aldıran Yiyecekler

Genelde kilo vermek üzerine makale paylaştık ancak işin bir de kilo almak bölümü var. Kilo almak zayıf kişiler için neredeyse imkansıza yakın derecede görülen bir konu. Sürekli olarak kendilerine acaba ben kilo alamayacak mıyım? Diye sorarlar.  Bu belki siz kilolu bir insansanız sizin isteyeceğiniz bir şey olabilir ancak onlar için büyük bir sıkıntı demektir. zayıf olmanın sağlamış olduğu dez avantajlar vardır örneğin yaşıtları arasında yan yana geldiklerinde küçük ve çocuksu bir görüntüye sahip olurlar. Üzerlerine göre kıyafet bulmakta zorlanırlar ve de bu yüzden çocuk reyonundan giyinirler. Bu onlar için aslında rencide edici bir durumdur. Lakin kilo almak uzman yardımı alındığında ise mümkündür. Bunun için aşağıda sizlere paylaşacağımız yiyecekleri ve yöntemleri denediğinizde kilo almaya direk olarak başlayacaksınız.

Kilo alıp vermenin metabolizma ile alakalı olduğunu unutmayın. Yani bazı kişilerde hızlı bazı kişilerde yavaş çalışabilir. Diğer bir neden ise genetik yada kronik rahatsızlık durumlarıdır. Kronik rahatsızlıklarda doktor kontrolünde olmanız gerekiyor çünkü yanlış beslenme aynı zamanda sizin bağışıklık sisteminize de zarar verebilir.  Zayıf kişilerin bağışıklık sistemi de bu oranda düşüktür bu yüzden de çabuk hasta olabilirler. Zayıf olup olmadığınızı vücut kitle endeksinizi kontrol ederek başlayabilirsiniz.

Kilo Almak Ne Yapmanız Gerekir?

İlk yapmanız gereken şey sağlığınızın yerinde olup olmadığının incelenmesi bunun için ise bir diyetisyen size yardımcı olabilir. Daha sonrasında ise kilo alma için yüklenmiş olduğunuz şu hazır gıdaları bir kenara bırakın abur cuburlar sizin sağlığınızı bozmaktan başka hiçbir işe yaramazlar. Ev yemekleri kilo almada en etkili beslenme şeklidir. Genelde kilo almak için yağlı yiyecekler kullanılır ancak bu durum yanlıştır çünkü yağlı yiyecekler aynı zamanda midede depolandığı için sizi tok tutacaktır. Sizde acıkmayacağınız için fazla yemeyeceksiniz. Burada önemli olan konu size tokluk hissi vermeyecek olan yiyecekleri yiyebilmek.

Balık kilo alımına faydalı en doğru besindir. İştah sınırınızı kendiniz belirlemeniz gerekiyor çünkü herkesin iştahı bir diğerinden farklıdır. Eğer ki iştahı kapalı biriyseniz balık içermiş olduğu yağ nedeniyle sizin iştahınızı açacaktır.

Bir önceki yazımız olan Ekmek Kilo Aldırır Mı? başlıklı makalemizde Ekmek Kilo Aldırır Mı? hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen