Gelinlik Modelleri

Kolları Dantelli Prenses Gelinlik Modelleri: 2021’in Tasarımları

Kolları dantelli prenses gelinlik modelleri, gelinlerin şık ve zarif görünmesini sağlayan en güzel tasarımların arasında gelmektedir. Gelinlik seçimi oldukça meşakkatli bir iştir. Çünkü seçeneklerin bolluğu fazladır ve aynı anda binlerce ayrıntıyı düşünülmesi gereklidir. Bu, gelin için çok karmaşık bir süreçtir.

Prenses kesimli modellerin modasının geçmesi mümkün değildir. Prenses gelinlik modelleri genel olarak eteğin alt kısmında bulunan çok hacimli gode tarzı kesime sahiptir.

İdeal gelinlik modelini seçmek, biraz da gelinin kişisel zevkine kalmıştır. Prenses kolları dantelli prenses gelinlikler farklı tasarımlara sahip olabilmektedir.

Kolları Dantelli Prenses Gelinlik Modelleri Özellikleri

Kolları Dantelli Prenses Gelinlik Modelleri
Kolları Dantelli Prenses Gelinlik Modelleri

Kolları dantelli olan prenses gelinlik modelleri genellikle uzun kesime sahiptir ancak açık hava, plaj ya da kır gibi mekanlarda kısa gelinlik modellerinin de tercih edilmesi söz konusu olabilmektedir. Elbisenin kumaşı da mekana uygun olmalıdır. Plaj düğünleri için daha hafif dokulu kısa elbiseler en uygunu iken, kırsal kesim için daha ince işlemeli daha narin parçalar daha iyidir.

Uzun prenses gelinlikler, salonlardaki düğünlere çok yakışan oldukça geleneksel tasarımlardır. Uzun elbiselerin kısa elbiselere göre avantajı ise bu modelin tam da daha edepli olduğu için şıklığı, romantizmi ve hem şıklığı hem de zarafetiyle iyi bir seçim olarak nitelendirilmektedir.

Beyaz Renkli Kolları Dantelli Prenses Gelinlik Modelleri

Beyaz gelinlikler bir klasiktir, ancak büyük gün için seçim son derece kişiseldir.

Son trend klasını kaybetmeden beyazdan uzaklaşmaktır. Prenses gelinlik modellerinde başta şampanya rengi olmak üzere bej, açık sarı ya da ten rengi gibi nötr renkler de tercih edilmeye başlanmıştır.

Daha cüretkar olanlar için, sırtta veya göğüste derin yakalı başka kesikler varken, daha muhafazakar gelinler için uzun dantelli kollu model olabilir.

Çok yönlülüğü seven en zayıflar için, kısa kollu prenses elbiseler gibi modern parçalar, görünüme çok fazla çekicilik katmaktadır.

Akşam düğünleri ışıltılı bir gelinlik giymek için idealdir. Işıltılı görünmek isterken detaylarla aşırıya kaçılmaması pek tavsiye edilen bir durum değildir. Çünkü prenses gelinlik modellerindeki etek çok dikkat çekicidir ve düğünü karnaval havasına sokmamak için özenli olmak gereklidir. Bu noktada ön kısımda ışıltı detaylarına sahip modeller de model düşünülmelidir.

Kolları Dantelli Straplez Gelinlikler

Kolları Dantelli Prenses Gelinlik
Kolları Dantelli Prenses Gelinlik

Straplez elbise romantik referansları birleştiren güçlü detaylara sahiptir.

Yaz gibi mevsimlerde düğünler çok sıcak olmayan bir elbise türü gerektirir ve bu bağlamda straplez her şeyle gidebilir. Her zaman gelinin rahatı düşünülmelidir.

Kum saati ve üçgen vücut biyotiplerine sahip gelinler bu seçeneği değerlendirebilir. Kısa boya sahip olan ya da iri göğüsleri olan kadınlar, vücutlarını iki bölen straplez gelinlik tasarımından kaçınmalıdır.

Göğsün görüntüsüne olumsuz şekilde tesir edebilecek zarif görüntüyü riske sokacak modellerden kaçınılması gereklidir.

Ayrıca yakası hafif açık olan bir gelinlik modelinin tercih edilmesi de söz konusudur.

Ağır Dantellerden Kaçınılmalıdır

Kolları Dantelli Prenses Gelinlikler
Kolları Dantelli Prenses Gelinlikler

Kolları dantelli prenses gelinlik modelleri seçilirken dantel işlemelerin çok fazla olması da gelinliğe ağır bir görüntü katacağı dikkate alınmalıdır. Tül bir kesim üzerine dantel işlemeler, kolların güzelliğini de kapatmamalıdır.

Ayrıca koldaki dantellerin omuzu kapatması da gelinliğe ayrı bir hava katacaktır. Düğünde ışıltılı bir görünüm kazanmak için kolları dantelli olan prenses gelinlik modellerini tercih etmek, gelin için en özel günün en gösterişli kadını olmayı sağlayan en önemli ayrıntıdır.

Her yılın trendi olan prenses gelinlik modelleri, bel kısmını tam olarak saran görümü ile gelinin çok daha zarif görünmesini sağlayan en özel tasarımların arasında gelmektedir.

Bu tasarımlar, gelinleri düğün törenlerinin en güzel kadını yapmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Davetiye Seçerken Nelere Dikkat Etmeli? başlıklı makalemizde Davetiye Seçerken Nelere Dikkat Etmeli? hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen