cilt bakımı

Koltuk Altlarını Detoks Etmenin Yolları

Koltuk altı vücudunuzda sürekli ter ve bakteri toplayan bir çukurdur. Bu çukur gün boyunca üstü örtülü durumda kalıyor ve ardından alüminyum ve paraben içerdiği için sıklıkla eleştirilen liberal miktarlarda deodorant püskürtülüyor.

Tüm bu faktörler toksinlerin, bakterilerin birikmesine neden olabilir. Bu nedenle, koltuk altlarınızı düzenli olarak detok etmek, vücut kokusunu uzak tutmak ve her zaman taze hissetmek için çok önemlidir.

Koltukaltı Detoksunu Kimler Denemeli?

Düzenli olarak deodorant kullanan, terleme seviyesi orta yüksek olan, koyu renkli veya bronzlaşmış koltuk altı sorunları olan herkes mutlaka koltuk altı detoksunu denemelidir. Ayrıca koltuk altlarınızı tıraş ederseniz koltuk altlarınızı detokslamak cilt dokunuzu iyileştirecektir. 15 yaşın üzerindeki herkes bunu yapabilir. İdeal olarak, koltuk altlarınızı en az iki haftada bir detoks etmelisiniz.

Koltukaltı Detoksunun Faydaları:

  1. Vücut kokusunu azaltır.
  2. Kan dolaşımını iyileştirir.
  3. Toksinleri dışarı atar.
  4. Lenf düğümlerini detoksifiye eder.

Koltuk Altı Nasıl Detoksifiye Edilir?

Koltuk altlarınıza ara sıra iyice temiz ve tazelenmiş bir his vermek için bu çok basit teknikleri uygulayabilirsiniz.

Fırçalamayı Deneyin:  Deodorant kötü kokuyu engellemeye yardımcı olurken, içinde bulunan alüminyum ve parabenler gözenekleri tıkayabilir. Kollarınızı detoks yapmadan kullanmak, doğal bağışıklık sisteminizi baskılayabilir. Cildi fırçalamak, buradaki lenf düğümlerini boşaltarak ve alüminyum kalıntılarından gözenekleri tıkayarak koltuk altlarının detoksuna gerçekten yardımcı olur. Lenflerin etkili bir şekilde boşaltılmasına yardımcı olmak için fırçayı koltuk altının dış kısmından göğse doğru yavaşça hareket ettirin.

Beslenmenize Dikkat Edin: Sebze ve meyvelerden oluşan bir diyet önerilir çünkü bu yiyecekler doğal, detoksifiye edici unsurlara sahiptir. Toksinlerin dışarı atılması vücut kokusunun azalmasına neden olacaktır. Salatalık gibi sebzeler vücudun sulu kalmasına ve toksinleri atmasına yardımcı olur. Portakal, limon veya greyfurt gibi turunçgiller diyetinize lif katarak düzenli bir sindirim sistemini korumanıza yardımcı olur.

Bir önceki yazımız olan İnatçı Selülitten Kurtulmanın 6 Yolu başlıklı makalemizde İnatçı Selülitten Kurtulmanın 6 Yolu hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen