Saç Bakımı

Kore Erkek Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Kore cilt bakımı ve saç bakımı konusunda kozmetik ürünleri ile oldukça öne çıkmaktadır. Hem ülkemizde hem de diğer birçok ülkede Kore’de üretilen kozmetik ve saç bakım ürünlerinin satışı yapılmaktadır.

Lekesiz ve kusursuz ciltler, her zaman parlak, dümdüz ve temiz görünümlü saçlar sadece Koreli kadınların değil aynı zamanda Koreli erkeklerinde vazgeçilmezleri arasında yer alır. Koreli erkeklerde en az kadınlar kadar cilt bakımlarına ve saç modellerine önem veririler. Peki, kore erkek saç modelleri nasıl yapılır?

Kore Erkek Saç Modeli Nedir?

Sıklıkla Koreli erkeklerde gördüğümüz zaman zaman ise diğer Asya ülkelerinde yaşayan erkekler tarafından sıklıkla tercih edilen bazı saç modelleri vardır. Bu saç modelleri Kore ve bazı Asya ülkelerinde o kadar sıklıkla kullanılmaktadır ki, bu tip saç modelleri bölgelerin adını almıştır.

Genellikle düz saç modellerinin farklı kullanımları ila karşımıza çıkar. Saçların hep dümdüz, parlak ve canlı bir görünüme sahip olması gerekir. Herkesin saç tipi her zaman düz olmaya müsait olmadığından dolayı bu aşamada genellikle elektrikli saç bakım ürünleri veya kozmetik saç bakım ürünleri tercih edilebilir.

Kore Erkek Saç Modeli Nasıl Yapılır?
Kore Erkek Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Kore Erkek Saç Modelleri Nasıl Olur?

Kore erklerinin tercih ettiği saç modellerinin bir çoğu birbiri ile benzer modellerdir. Bu modeller son yıllarca K-Pop adı verilen müzik grubu üyelerinin popüler olması ile birlikte tüm dünya genelinde sıklıkla kullanılmaya başlandı hatta bir diğer adı ile K-Pop saçı olarak bile adlandırılıyordu. Kore erkek saç tipleri;

  • Kahküllü,
  • Ön kısmı uzun ve ortadan ikiye ayrık,
  • Two Block adı verilen arka kısmı kısa ön kısmı yanlardan perçemli ve kabarık olan modeller,
  • Disconnetted adı verilen yanları sıfıra yakın üst kısmı uzun olan modeller,

Undercut adı verilen diğer Asya ülkeleri erkekleri tarafından da sıklıkla tercih edilen yan kısımları normal boyutta olan üst kısmı daha yoğun olan saç modelleri gibi modellerdir. Kore erkeleri tarafından uzun saç veya üçgen saç adı verilen normal saç modelleri de tercih edilir. Ancak üçgen saç modelinin demode durduğu düşünüldüğü için günümüzde pek kullanılmamaktadır. Yapılan istatistiklere ise uzun saçın da bakımı zor olduğundan dolayı erkekler uzun saç tercih etmiyorlar.

Nasıl Yapılır?

Erkekler saçlarını Koreli bir erkek gibi kestirmek ve kullanmak istiyorlarsa saç bakımlarını düzenli olarak yapmaya dikkat etmelidirler. Aynı zamanda yüz tipine uygun olan saç modeli tercih edilmeli ve belirlenen saç modeli kuaföre kestirilmeli. Ardından saçınız sürekli süz olmaya uygun bir tipte değilse gerekli bakım ürünleri araştırılmalı ve önerildiği şekilde düzenli olarak kullanılmalıdır.

 

Bir önceki yazımız olan Evde Kıvırcık Saç Modelleri Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Evde Kıvırcık Saç Modelleri Nasıl Yapılır?, kıvırcık saç ve saç hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen