Güzellik

Koreli Kadınların Güzellik Sırları

Koreli kadınların güzelliklerine düşkün olduklarını herkes bilir. Yani bu kadınlar gün içerisinde neredeyse 15 ürün kullanarak ciltlerine bakım yaparlar. Batılı kadınların yüzlerine sahip olmak isteyen Koreli kadınlar sayesinde ülke genelinde estetik ameliyatların sayısının da çok arttığını biliyoruz.

Peki, güzelliğin ve pürüzsüz bir cilt denildiğinde akla ilk gelen Koreli kadınların cilt bakımları nasıldır? Onlar ciltlerine neler yapıyorlar da bu kaza düze ve parlak bir cilde sahip oluyorlar?

Koreli Kadınların bakımları

Öncelikli olarak Koreli bir kadının genel özelliğine baktığımızda kocaman göz bebeklerine,  küçük bir burna ve süt gibi beyaz bir tane sahiplerdir. Bebek gibi olan ciltleri yumuşak ve ipeksi görünür.

Koreli kadınlar için cildin güzelliği pürüzsüz olması gerekiyor.

Temiz Bir Cilt

Cildinizi temizlemeniz çok önemlidir. gün içerisinde sürekli kirlenen, tozlanan cilt dış faktörlerinde etkisiyle birlikte zaman içerisinde yıpranmaya başlar. Yıpranan cilt bir süre sonrasında kendini kaybetmeye başlayacaktır. Doğal olarak cildinizin pürüzsüz ve parlak olabilmesi için öncelikli olarak gözeneklerin açılması ve bunun içinde düzenli olarak temizlenmesi gerekir.

Koreli Kadınların Güzellik Sırları
Koreli Kadınların Güzellik Sırları

Maske

Maske cilt bakımının temel ürünleri arasında yer almaktadır. Özellikle kağıt yüz maskeleri bu konuda oldukça başarılıdır. Kağıt maskelerinin içerisinde farklı bitkilerin içerikleri bulunmaktadır. Evet, içeriklerine baktığınızda biraz korkutucu ve şaşırtıcı gelebilir, fakat etkisinin yüksek olduğunun kesinlikle altını çizmek gerekiyor.

Serumlar

Koreli kadınlar cilt bakımında serumlara da önem veriyorlar. Onların cildi gibi bir cilde sahip olabilmeniz için serumlardan da destek alabilirsiniz. Serumlar cildinizi hem temizler, hem canlandırır hem de parlatır. Düzenli olarak kullandığınızda ise zaman içerisinde cildinizin daha gençleştiğini görebilirsiniz.

Nemlendirici kremler

Cildin çatlamaması, mat durmaması ve beslenmesi için neme ihtiyaç vardır. Nemlendirici kremler cildin kaybettiği nem dengesini yakalamaya yardımcı olur. Düzenli olarak makyaj öncesinde ve sonrasında yapacağınız nemlendirme işlemiyle birlikte cildinizin daha gençleştiğini görebilirsiniz.

Güneşten Korumak

Cildinizi güneşten koruduğunuzda yıpranmamasını sağlarsınız. Yıpranmış bir cilt kolay çatlar ve kolay kırışır. Güneş ise tüm bunların oluşumunu hızlandırır. Bunun için güneşe çıkmadan önce koruyucu kremler kullanmalısınız.

Bir önceki yazımız olan 3 Adımda Kaşlar Nasıl Doldurulur? başlıklı makalemizde 3 Adımda Kaşlar Nasıl Doldurulur? hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen