Sokak Modası

Kot Pantolonlarla Hangi Ayakkabıları Giyebilirim?

Kot pantolonlar, her şeyi rahatça yapabileceğiniz kıyafetler arasındadır. İşten sonra eğlenmek, işe gitmek ya da çalışırken rahat etmek için harika bir seçenektir.

Doğru ayakkabı ile eşleştirdiğiniz sürece iyi bir kombin oluşturabilirsiniz.

Kot Pantolonla Ayakkabı Seçimi

Kot pantolonunu her tür topuklu ayakkabı ile giyebilirsiniz. İnce topuklu, arkası açık veya kalın gibi düşünün. Sandaletten zarif bir yüksek topuklu ayakkabıya kadar şıklık yelpazesine sahipsiniz.

Elbette her şey patiklere bağlıdır. Yani bir partiye gidiyorsunuz, ama dışarısı soğuksa? O zaman botlar kot pantolon için iyi bir tercih olabilir, ancak girdiğiniz mekan botlarınız uygun değilse stiletto tercih edebilirsiniz. Daha gündelik işler için, düz, düşük topuklu veya blok topuklu ayakkabılarla kıyafetinizi basit tutabilirsiniz.

Spor Ayakkabılar

Şüphe duyduğunuzda, her zaman güvenilir bir spor ayakkabıyı tercih edebilirsiniz. Bu, rahat kombinleriniz için güvenli bir seçimdir veya üstüne daha hoş bir şeyler giyseniz de dengeyi bozmaz ve daha fazla kontrast oluşturabilirsiniz. Ayrıca, hareketli bir güne başlıyorsanız, spor ayakkabılar iyi çözümdür.

Açık Sandaletler

Yazın sıcaktan bunaldığınız da sandaletler sizin kurtarıcınız olacaktır. Ayaklarınızı terletmeyen bu tür ayakkabılar mini bir etekle tercih edilebilirken aynı zamanda kot pantolonlarla da iyi bir seçenek olacaktır. Sandaletleri her kıyafetle giyebilirsiniz, ancak kot bir pantolonla mekanlar arasındaki geçişi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Botlarla Kot Pantolon Giymek

Botların ağır bir yapısı olduğu için klasik bir kıyafette tercih edebileceğiniz bot modelleri bellidir. Kot pantolonla giyerken ise bot seçeneklerinizi daha da genişletebilirsiniz.

Kot Pantolonlar Sağlıklı mı?

Kot pantolonlar rahatlıklarının yanı sıra modeline göre sağlığınızı da etkileyebilir. Örneğin dar kot pantolonların kan dolaşımı yavaşlatmasından dolayı çok fazla tercih edilmediği bilinir. Eğer dar olmayan bir model tercih edecekseniz oldukça sağlıklı bir kıyafet olarak değerlendirilebilir.

 

Bir önceki yazımız olan Tayt Giymek İçin Stil İpuçları başlıklı makalemizde Tayt Giymek İçin Stil İpuçları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen