Saç Bakımısaç kesimleri

Kötü saç kesimi nasıl düzeltilir

Kötü saç kesimi nasıl düzeltilir : Kötü Saç Kesiminden Sonra Saçınızın Daha Hızlı Büyülmesine Yönelik 5 Doğal Yol

Kötü bir saç kesimi gününden sonra çaresiz bir şekilde hindistan cevizi yağı ile saçınıza masaj yaparak  bir gece saçınızı  doğal yollarla uzatmak için hiç çabaladınız mı?

Birkaç gün önce, uyandım ve yeni saç kesimlerinden ilham alarak karar verdim. Saçımı kısa kesmek ilkokuldan beri ilk kez yaptığım bir şeydi. Miranda Kerr’ın kısa saç kesimleri kafamı karıştıran ilk resimlerdi. Sonra kuaförden öğleden sonra için randevu aldım.

Bu kararın ağırlığını gerçekten kavramak zor oldu. Neredeyse 20 yıldır  aynı saç kesiminden memnun olduğumu düşünün. Katlarım, kahküllerim olan veya makul bir şekilde bir “stil” diyebileceğim bir saç değil ama her zaman dalgalı uzun saçlarımı çok seviyordum. Kısaca kısa saçları daha önce düşünmüştüm ama bir iki günden fazla sürmedi ve ertesi sabah her zaman uyandığımda iyi kestirmedim dedim. Keskin açılı bir lob istemek gerçekten karakter dışıydı.

Kötü saç kesimi nasıl düzeltilir

Bu gibi durumlarda uzmanların, saçlarınızın daha hızlı ve daha kolay uzamasına yardımcı olduğu kanıtlanmış olan bilimsel olarak desteklenen bitkisel çözümleri var. Bu yüzden bende özellikle kötü bir saç kesimi ile uğraşırken şifalı bitki uzmanlarının yazılarından yardım alarak tamamen doğal takviyeleri araştırmaya karar verdim .

Chamaecyparis obtusa (Japon cypres s)

Bu mütevazi Japon bitkisi antibakteriyel ve antifungal etkiye sahiptir ve hijyenik sıvalardan doğal şampuanlara kadar her şeyde önemli bir bileşen olarak kullanılır . Ancak şu anda benim için en ilginç olanı , bu yağın topikal olarak uygulanmasının, saç büyümesini teşvik eden çalışmalarda gösterilmesidir. Bazı yorumlarda kel hastalarının saçlarını yeniden çıkmasına yardımcı olduklarını yazıyor.

Lavanta

Sadece hoş bir koku değil,  saç uzatmak için mor çiçeklerden elde edilen yağ ile saçların  yıkaması gerektiğini duydum: “Lavanta geleneksel olarak saçların güzel kokması için bir saç yıkama malzemesi olarak kullanılıyordu, ancak şimdi saç büyümesini desteklediğine dair iyi bir kanıt var. % 5 konsantrasyonda. ” Bir çalışma , lavanta ve kekik gibi esansiyel yağların kullanımının, yedi aylık bir süre boyunca alopesi areata (genellikle bir veya daha fazla dairesel kel yamalar ile başlayan ani saç dökülmesi) belirtilerini iyileştirebileceğini göstermektedir. Çalışmayı bir kaç damla kokuyu jojoba yağına ekleyerek ve solüsyonu bir gece saç derisine masaj yaparak taklit ediyorum.

Nane Yağı

Nane yağının saç uzamasını ayda 3 cm kadar arttırdığını okudum. Ancak, hızlı sonuçlar için  saçlarımı yatmadan önce yıkarken  şampuanın içine bolca döktüm. Lütfen bunu yapmayın – saatlerce saçlarımı yaktım , ve koku çok canlandırıcı, gerçekten uykuya dalmak için uğraştım. % 3 oranına sadık kalın ve bu yağı sabahları kullanın.

Polygonum multiflorum

Bunu telaffuz etmenize gerek yok – sadece Çin tıbbında kullanılan ve saçların daha hızlı uzaması için kullanılan çok popüler bir antik bitkisel ilaç olduğunu ve aynı zamanda saçlarda daha koyu bir ton oluşturduğunu da bilmeniz yeterli. Saç rengimi değiştirmek konusunda biraz ihtiyatlıyım, bu yüzden bunu açıklığa kavuşturuyorum, ama eğer ilgilenirseniz, bitki çayına veya ek formuna dikkat edin.

Panax ginseng

Çoğu güzellik  mağazalarında yaygın olarak mevcuttur.  saçları  benzer şekilde uyarır  ve saç folikülü oluşumunu ve saçınızın büyüme döngüsünü düzenleyen saç derisindeki dermal papilla hücrelerinin sayısını arttırır.  Ne kadar alacağınız konusunda kendi bitkisel tavsiyelerini kontrol edin. Fakat aynı zamanda DIY saç maskelerinde de topikal olarak kullanabilirsiniz. Saçınızın ucuna odaklanmak yerine, solüsyonun saç derisine masaj yaparak uygulayın.

Bir önceki yazımız olan Kabaran Saçlar için Saç Kesimleri 2020 başlıklı makalemizde bayan saç kesimleri, kabaran saçlara uygun ve kabarık saçlar için saç kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen