Saç Bakımı

Koyu Saçlarda Turunculuğu Önleyen için En İyi Mavi Şampuanlar

Mavi şampuanı hiç duydunuz mu? Temel olarak, esmer saçlarınız için en sıcak efektleri sağlayabilen bir şampuan . Koyu saçlılar için yarattığı şımarıklık ve güzel gölge mavi şampuan, esmerler için saç bakım ürünlerini arasında karışıklığa neden oldu. Mavi şampuanlar arasında en iyilerini öğrenmek için yazımızı okumaya devam eden.

Kahverengi saçlarda Turunculuğu Önleyen En İyi Mavi Şampuanlar

Kendiniz için bir tane almanızı kolaylaştırmak için piyasadaki en iyi mavi şampuanları seçtik.

Koyu Saçlarda Turunculuğu Önleyen için En İyi Mavi Şampuanlar
Koyu Saçlarda Turunculuğu Önleyen için En İyi Mavi Şampuanlar

1. Joico Renk Dengesi Mavi Şampuan

Saçınızı temizlerken rengini de dengeleyen bir şişe şampuan almak, özellikle esmerler için bulmak o kadar kolay değil. Ancak Joico’nun mavi şampuanı ile saçınızın pigmentlerini tonlandıran ve çoklu yıkamalarla düzelten bir şişe şampuanınız var. Saçınızın rengini korumasını sağlar ve uçtan uca onarım sağlayan aktif bileşenlere sahiptir. Bu mavi şampuanla saçlarınız kesinlikle parlayacak.

Koyu Saçlarda Turunculuğu Önleyen için En İyi Mavi Şampuanlar - Joico Renk Dengesi Mavi Şampuan
Koyu Saçlarda Turunculuğu Önleyen için En İyi Mavi Şampuanlar – Joico Renk Dengesi Mavi Şampuan

2. Dphue Cool Koyu Saçlar için Mavi Şampuan

Bu mavi şampuanın tanımı her şeyi alır – “esmerlerin saçlarındaki turuncuşuğu ortadan kaldırmak için tonlayıcı bir şampuan.” Derin mavi pigmenti, esmer saçlarınızdaki turuncu ve kırmızı tonları ortadan kaldırarak, rengin canlı  görünmesini sağlar. Bu mavi şampuanla, her salon ziyareti arasında canlı ve taze bir görünüm elde edebilirsiniz. Ayrıca Bakınız : Hindistan Cevizi Yağı ile Saç Bakım Kılavuzu

Koyu Saçlarda Turunculuğu Önleyen için En İyi Mavi Şampuanlar - Dphue Cool
Koyu Saçlarda Turunculuğu Önleyen için En İyi Mavi Şampuanlar – Dphue Cool

3. Matrix Turunculaşmayı Önleyen  Mavi Şampuan

Bu hepsi bir arada mavi şampuan, koyu saçınızı tazeleyen, güzel bir ton veren ve mavi-mor renk pigmentiyle dengeyi sağlayan profesyonel bir salon ürünüdür. Bir esmerin, saç rengini aydınlatırken bu şampuandan daha turunculu saçı yok eder. . Sadece bir tane alın, biraz uygulayın, 2-3 dakika saçınıza bırakın ve harika sonuçlar bekleyin.

Koyu Saçlarda Turunculuğu Önleyen için En İyi Mavi Şampuanlar Matrix
Koyu Saçlarda Turunculuğu Önleyen için En İyi Mavi Şampuanlar Matrix

4. Madison Reed Renk Canlandıran Mavi Şampuan

Koyu saçlarınız ne olursa olsun, istediğiniz sonucu almak için bu mavi şampuanı kullanabilirsiniz. Şampuan esmer saç üzerinde turunculukları yok eder. Ayrıca rengini korumak için saçı nötrleştirir ve nazikçe temizler. Bu mavi şampuan herhangi bir sülfat, parabenler ve ftalat olmadan yapılır. Bu zengin besleyici şampuanla saçlarınız daha nemli, çarpıcı olacak ve daha fazla güç kazanacaktır.

Koyu Saçlarda Turunculuğu Önleyen için En İyi Mavi Şampuanlar Madison Reed
Koyu Saçlarda Turunculuğu Önleyen için En İyi Mavi Şampuanlar Madison Reed

5. Pravana Mükemmel Koyu Saçları Tonlama Şampuanı

Saçınızda turuncu veya kırmızı ton mu var? Evet ise, kendinize bu mavi şampuanı almanız gerekir. Koyu renkte ve koyulaşmamış saçlar için özel olarak üretilmiştir. En çok önem verdiği şeylerden biri, istenmeyen turuncu, kırmızı veya bakır tonlarını dengelemesi ve saçınızı hak ettiği tatlı ve ışıltılı gölgeye geri götürmesidir.

Pravana Koyu Saç Tonlama Şampuanı

6. Aveda Mavi Malva Şampuan

Mavi malva ile formüle edilen Aveda, saç ve saç derisini dengeleyen ve rengini yoğunlaştıran en iyi koyu saç şampuanı yarattı. Her koyu rengin kimyasal işlem görmüş saçlarına işe yarar ve saça gümüş parlaklığı kazandırır. Ayrıca, bu mavi şampuanı elinize alıp saçınızı onunla yıkadığınızda,  turunculuklar artık sorun olmaz.

koyu saçlar için tonlama şampuanı Aveda Mavi Şampuan
koyu saçlar için tonlama şampuanı Aveda Mavi Şampuan

7. Fanola Turuncu Şampuan Yok

Zaman geçtikçe, saçlar giderek daha matlaşır  ve stres de bunun üzerinde etkili olabilir. Bu, Fanola’nın belirli bir mavi pigmentle gelen ve koyu tonlu saçlar için ideal olan bir stres önleyici tonda mavi şampuan yaratmaya karar vermesinin nedenlerinden biri.

Koyu Saçlarda Turunculuğu Önleyen Fanola Mavi şampuan
Koyu Saçlarda Turunculuğu Önleyen Fanola Mavi şampuan

 Mavi Şampuan Ne İşe Yarar ?

Mor şampuanın ortaya çıkmasıyla birlikte, esmerler onlar için aynı işlevi gören bir ürünü beklemeye başladılar. Ve nihayet, güzellik endüstrisindeki uzmanlar, esmerlerin her zaman istediği şeyi yaptılar . Turunculuğu ortadan kaldıran ve bu parlak tonu koyu saça getiren mavi şampuan. Böylece artık sahip olduğu güzel gölgelerin rengini koruyabilir ve sadece mavi şampuanın ona getirebileceği parlaklığı elde etmek için haftada bir kullanabilirsiniz.

Koyu saçlar için  şampuan olarak da bilinen mavi şampuan, koyu saç renginde turuncu-kırmızı  tonlarını nötralize etmek için kullanılan derin mavi-mor pigmente sahip tonlandırıcı bir şampuandır. Mavi şampuan, renk tekerleğini öğrendiğinizle aynı prensipte çalışır.

Renk tekerleğinde, bir tarafta mor, diğer tarafta sarı, mavi de turuncu renkte karşımıza çıkıyor. Bu size, turuncu rengi sarı tonlarında açık bir saç rengine sahip olduğunuzda, sarı fazlalığı iptal etmek için moru kullanabileceğinizi belirtirken, saçlarında turuncu ya da kırmızılığı olan esmerler için mavi şampuan yapıldı.

Esmer şampuan oreal ile açılmış veya sarı saçlı olanlar için uygun değildir. Bu  kategorilerden herhangi biri için ağır bir renk hasara neden olabilir. Esmer isen, kendini özel hissetme vaktin geldi. Saçınızı haftada bir kez mavi şampuanla yıkamak, yumuşak bir şekilde tonlanmış saçlar verir; bu, nemlendirilir ve sizi spot ışığına sokmaya hazırdır.

Mavi Şampuan Hangi Saç Renklerine Uygun?

Piyasada bulacağınız birkaç renk veren şampuan vardır – bazıları genel ve bazıları özel. Mavi şampuan (mavi saç kremi ile birlikte) esmer kızlar ve koyu saçlı kızlar için özel olarak formüle edilmiştir. Saçlarınız koyu renk ombre veya geleneksel balyajlı ise  bu sizin için harika bir şampuandır. Ürün, turuncuşuğu ve doreliği saçtan uzaklaştırır ve saçınızın daha derin ve parlak bir görünüme kavuşmasını sağlar.

Bu nedenle, hem mavi şampuan hem de mavi saç kremi, sadece koyu saç renkleri için, ister balyajlı, ister ombre olsun, ister açık olsun ister olmasın) içindir.

Mavi Şampuan vs. Mor Şampuan
Mor şampuan mavi şampuandan önce piyasaya geldi. Mor şampuan, sarışınların altın sarı saçlarını canlandırmak için özel olarak yaratılmış olsa da, mavi şampuan koyu saç renklerine sahip balyajlı ve ombreli saçlar içindir.

Mor şampuan, açık sarıdan orta sarıya kadar açık saç renkleri için yapılır. Ayrıca formülü içinde bulunan menekşe pigmenti nedeniyle doğal olarak çalıştığı gibi gümüş rengi saçlara sahip olanlarda da çalışır.

Öte yandan, mavi şampuandaki mavi pigment koyu saçtaki fazla kırmızı veya turuncu pigmenti ortadan kaldırır. Bu turuncu rengi iptal eder ve saçın daha iyi bir renk tonu elde etmesini sağlar.

Ne Sıklıkta ve Mavi Şampuan ve Saç Kremi Nasıl Kullanılır?

Esmer iseniz, zaman zaman saçınızda turuncu ve kırmızı tonların görünmesinin doğal olmadığını biliyorsunuzdur. Saçınızı güneş, kirlilik veya elverişli olmayan kimyasal maddeler gibi çevresel strese maruz bırakmış olabilirsiniz.

Bununla birlikte, saçınızı tedavi etmek için mavi şampuan ve mavi saç kremi kullanarak bunu her zaman düzeltebilirsiniz. Aşağıda mavi şampuanı kullanarak saç renginizi düzeltmenin kolay bir yolu var:

• Esmer olduğunuzdan, kullanacağınız şampuan türü hakkında fazla düşünmeye gerek yoktur. İlk bölümde en iyi mavi şampuanlara göz atın ve bunlardan birini seçin.

• Mavi şampuanı uygulamadan önce saçınızın tamamen ıslak olduğundan emin olun.

• Şampuanı uygulayın ve saçınıza derinlemesine masaj yapın. Bunu yaklaşık iki ila beş dakika boyunca yapın. Kökündeki masaja başlayın ve ipucuna kadar çalışın.

• Mavi şampuanı yaklaşık üç ila beş dakika bekletin. Bu pigmentin saça nüfuz etmesini ve daha etkili çalışmasını sağlayacaktır.

• Saçınızı hafifçe suyla yıkayın. Mavi bir saç kremi uygulayarak havlu ile kuruyabilir veya işlemi takip edebilirsiniz.

Profesyonel İpucu : Mavi şampuanın haftada bir kez kullanılması saçınızı tonlandırmanız için yeterli olsa da, saçınızı her yıkadığınızda mavi şampuan uygulanabilir.

 

Bir önceki yazımız olan Mükemmel Saçlar : Bunlar parlak saçlar için mutlak ipuçları başlıklı makalemizde mükemmel saçlar, saç bakımı ve sağlıklı saçlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen