Makyaj

Krem Pudra ve Krem Allık: Krem Allık Kimler içindir

Başkalarının söylediklerinin aksine, krem ​​allıkların herkes için uygun olduğuna inanıyorum! Aydınlık ve parıltılı krem ​​allık formülünü sevmemize rağmen, gerçek şu ki krem ​​allık cilt tipine veya tonuna bakılmaksızın herkes için iyi olacak her türlü ton ve renktedir.

Krem Pudra ve Krem Allık: Krem Allık Kimler içindir

Mineral pigment tozlarının bir karışımından yapılan toz allıklarından farklı olarak, krem ​​allık yağlardan, yağlı alkollerden, silikonlardan veya diğer yumuşatıcı (yani kremsi) kozmetik bileşenlerinden oluşan kremsi bir baz halinde harmanlanmış mineral pigment tozlarından yapılır. . Sonuç olarak, krem ​​allıklarının tozlu muadillerine göre daha dik olma eğilimi vardır ve ayrıca daha “ıslak” bir yüzeye sahip olmalarına rağmen toz allıkların içinde gömülü yansıtıcı partiküller (genellikle mika) varsa, mat veya zaman zaman pırıltılı görünecektir.

Krem allık pırıltısı, daha hafif, daha doğal bir makyaj görünümü tercih eden herkes için en iyi seçimdir. Özellikle üzerine bir ayar pudrası sürüldüğü zaman , krem ​​allık, bu “içten aydınlatılan” ışıltılara ve son derece doğal görünümlü bir cilde neden olabilir. Öte yandan, toz allık, pudranın üzerine oturur, bu yüzden doğal görünmek için çok daha dikkatli bir karışım gerektirir.

krem allık nasıl uygulanır
krem allık nasıl uygulanır

Yumuşatıcı dokusundan dolayı, krem ​​allıkları fondöten veya pudra kullanmayanlar için daha iyidir . Bunun nedeni, çıplak cilt veya krem ​​fondöten üzerinde harmanlamanın daha kolay olmasıdır. Pudra allık, çıplak cilt üzerine uygulandığında, gözeneklere batabileceğinden karışması daha zor olacaktır. Ayarlanmayan fondöten üzerine uygulandığı zaman, toz allık fondöten yapışabilir ve yamalı görünebilir.

Şimdi, herhangi biri krem ​​allık kullansa da, kuru ya da olgun cilde sahip olanlar bunlardan  en çok faydalanacak kadınlardır. Bunun nedeni, krem ​​allıklarının cilde renk vermenin yanı sıra, aynı zamanda yumuşatıcı bir tabaka olmasıdır, bu nedenle cilde daha fazla sulu olma görünümü verir.

Diğer yandan, toz allıkları kuru ve düz görünebilir. Bazı pudra allık ciltte doku sorunlarını bile vurgulayacaktır. Çok fazla toz tabakası ciltte kuru bölgelere yapışabilir ve lapa lapa görünmesini sağlayabilir.

Yağlı cilde sahip olanlar, yağ bazlı krem ​​allıklarına kıyasla silikon bazlı krem ​​allıklarını tercih edebilir. Silikon bazlı krem ​​allıkları, yağ bazlı olanlardan biraz daha mat olacaktır, ancak yine de toz allıklarının sık sık eksik bıraktığı ışıldamaya sahip olacaklardır.

krem allık kimlere yakışır
krem allık kimlere yakışır

Ciltte doku sorunları olan herkes için, gözenek boyutu, kuruluğu, kırışıklıkları veya başka herhangi bir şey yüzünden, yansıtıcı pigmentler veya ışıltı içermeyen bir allık (krem veya başka şekilde) seçmek en iyisidir. Akılda tutulması gereken diğer bir şey, deneyim seviyenizdir. Makyaj uzmanları pigmentli krem ​​allıklarını harmanlayarak kendilerini rahat hissederler, ancak makyajı yeni yapanlar muhtemelen biraz zor olan bir şeyi tercih ederler.

Krem Allık Nasıl Uygulanır?

Herhangi bir makyaj ürününde olduğu gibi, sizin için gerçekten işe yarayan bir şey yapmanın anahtarı, onunla denemeler yapmak ve birkaç farklı yolla denemektir. İstenilen sonuçlarımızdan ve uygulama tarzımızdan bahsetmek yerine herkesin cilt kimyası biraz farklıdır.

Geleneksel olarak krem ​​allık uygulamanın en iyi yolu fondöten sonra ve pudra sürmeden önce, krem ​​fondöteninizin fondöten altında daha iyi göründüğünü veya tozun üzerine gerçekten iyi karışabileceğini görebilirsiniz.

krem allık nerelerde kullanılır
krem allık nerelerde kullanılır

● Temiz ve nemli bir ciltle başladığınızdan emin olun. Cildiniz ne kadar nemlendirilirse, makyajınız o kadar uzun süre kalıcı ve daha parlak olurken, kuru cilt üzerindeki makyaj kötü  görünmeye meyillidir.

● İsterseniz , cildinize bir kat astar uygulayın ve nazikçe düzeltin. Yağlı krem ​​allık uygularsanız, astarları yanaklarınıza uygulayarak atlayabilirsiniz, çünkü yağlar ve silikonlar her zaman güzelce oynamaz.

● Fondöten kullanmıyorsanız veya bir allık uygulaması için mümkün olan en kısa sürede sürmek istiyorsanız, o zaman krem ​​allığınızı sürmenin tam zamanı.

● Daha doymuş bir krem ​​allık uygulaması için, kreminizi veya sıvı fondötenizi pürüzsüzleştirin. Uygulamayı olabildiğince hafif tutmaya çalışın, özellikle allık uygulamak istediğiniz yanaklar çevresinde.

● Krem allığınızı uygulayabileceğiniz birkaç yol vardır. Toplama çubuğu şeklinde gelen bir krem ​​allık varsa, yanaklarınızın elmaları üzerinde birkaç nokta  yapabilir veya küçük bir şerit çizebilirsiniz. Parmaklarınızı, bir  fırçayı veya sert bir fırçayı veya nemli bir makyaj süngeri kullanarak dairesel hareketlerle karıştırın ..

Rengi, yanağınızdaki elmacık kemikler üzerinde toplayın, burnunuza çok yakın değil ve daha sonra yavaşça dışa doğru çalışın; böylece renk merkezde en konsantre olur ve tapınaklara ve yanak kısmına daha yakın olan bölgeye doğru kaybolur.

Genellikle,  sürme hareketinin tekrarlanması, krem ​​allıklarının mükemmel şekilde karışması için yeterli olacaktır. Bu krem yeterince kızarmadığı takdirde, renk memnuniyetinize dolana kadar dairesel kaydırma hareketlerine geçin.

Krem Allık Nasıl Kullanılır?

● Krem allık uyguladıktan sonra, uygulamanın biraz ağır göründüğünü ve rengin çok opak olduğunu düşünüyorsanız, fondötenizi biraz temelle uygulamak için ne kullanırsanız sürün ve krem ​​allığınızın üzerine yapıştırın. Bu, allıktan tamamen arındırır ve önemli ölçüde yumuşatır.

krem allık kullanım ipuçları
krem allık kullanım ipuçları

● Cilt makyajınızı gerektiği gibi bitirin. Kapatıcı, krem kontur veya krem vurgulayıcı uygulamak isteyebilirsiniz .

● Gerekirse, yüzünüzü normalde kullanacağınız pudra ile ayarlayın. Yarı saydam bir pudra krem ​​allığınızın akmasını göstermek için en iyisidir, pigmentli veya pudra fondötenli bir ayar pudrası, çok güçlü göründüğünü fark ederseniz allığın örtülmesine yardımcı olur.

● Yanaklarınıza biraz daha fazla renk isterseniz, bronzlaştırıcı , kontur, toz boyası gibi pudra bazlı ten ürünlerinin yanı sıra toz allık uygulayabilirsiniz.

● Makyajınızı normalde yaptığınız gibi bitirin, gözler, kaşlar ve dudakları istediğiniz şekilde yapın. Tek renkli bir görünüm için, krem  allığınızı göz kapaklarınıza parmağınızla veya sentetik bir göz farı fırçasıyla uygulayabilir ve dudaklarınıza parmağınızla veya dudak fırçasıyla uygulayabilirsiniz.

● Bu şimdiye kadar eski olabilir ama gerçekten yanaklarınıza krem ​​allık uygulamak zorunda değilsiniz! Birçok formül dudaklarda çok güzel görünürken, diğerleri göz farı olarak hoş gözüküyorlar. Şık ve siyah beyaz bir görünüm için krem ​​allığınızı gözler, dudaklar ve yanaklarda kullanın.

● Mat krem ​​allık, rengi daha yumuşak hale getirmek veya fondöten tonu vermek için, benzer bileşenlerden oluşan bir kapatıcı veya fondötenle karıştırılabilir. Bunun birçok farklı uygulaması olabilir!

krem allık nasıl kullanılır 2019
krem allık nasıl kullanılır 2019

● Fondötenle karıştırılmış mercan veya turuncu renkli krem, mavi göz altı tonu için renk düzeltici olabilir .

● Bir parıltılı veya bronz krem ​​allık, özellikle daha sıvı olan, daha parlak hale getirmek için fondöten ile birleştirilebilir.

Pudra ve Krem Allık

● Parıltılı krem ​​allığınız, flaş kremi haline getirmek için astarla (her ikisi de silikon esaslı olduğu sürece) birleştirilebilir.

● Saatlerce sürecek çok boyutlu bir görünüm istiyorsanız, krem ​​allık uyguladıktan ve ayarladıktan sonra biraz toz allık kullanmaktan çekinmeyin. Bu makyaj görünümüne daha fazla  katacaktır.

En iyi Krem Allıklar 2019 2020

Tom Ford Krem Allık

Bir Tom Ford ürününün zerafetine direnmek zordur. Sofistike bir kompakt pakette ince renkler isteyenler için en iyi krem ​​allıktır. Bu  her ikisi de hafif bir renk ya da parıltı yıkama sağlayan hem allık hem de vurgulayıcı içerir. Bir set, altın rengi bir ton ile ılıkken ikincisi daha soğuk.

Tom Ford Krem Allık 2019
Tom Ford Krem Allık 2019

Chanel Krem Allık

Pek çok olağanüstü parıltısız krem ​​allık önerdik, ancak dürüst olmak gerekirse, özellikle daha gençseniz, parıldayan bir dokunuşa sahip olmak gerçekten güzel. Bu kremsi çubuklar, oldukça şeffaf olan beş renge sahiptir, bu nedenle özellikle her cilt rengine göre seçeneği vardır. Sadece bir ipucu rengiyle cilde parlak bir parlaklık verir.

Chanel krem allık modeli 2019
Chanel krem allık modeli 2019

NARS Mat Çoklu

NARS, hayal edebileceğiniz her dokuda mevcut olan muhteşem allık renkleri ile bilinir; bu krem ​​allık çubukları,   mat yüzeyleri sayesinde özellikle çekicidir. Onlar da dudak için de kullanılan ve evrensel olarak övgüye değer dört renkte gelir. Çubuk ambalajı önemli ve işlevseldir – seyahat makyaj çantanızda seveceğiniz türden bir ürün.

Bakınız: Mükemmel Seyahat Makyajı ve Seyahat Güzellik Rehberiniz

NARS krem allık modeli 2019
NARS krem allık modeli 2019

Dudaklar ve Yanaklar için Bobbi Brown Pot Rouge

Bu ultra nemlendirici krem ​​allık formülüne, özellikle cildiniz kurumaya biraz eğilimliyse daha uygundur. Yağlar ve yağ asitleri ile hazırlanan formül, özellikle çıplak cilt veya yağ bazlı temellerde iyi çalışan çok besleyici bir yapıya sahip. Aynalı kompakt olarak gelir, bu nedenle parmaklarınızla veya bir allık fırçasıyla uygulamak en iyisidir. 6 renkte mevcuttur .

Dudaklar ve Yanaklar için Bobbi Brown Krem Allık
Dudaklar ve Yanaklar için Bobbi Brown Krem Allık

Bir önceki yazımız olan Mükemmel Seyahat Makyajı ve Seyahat Güzellik Rehberiniz başlıklı makalemizde Seyahat makyaj ürünleri ve Seyahat makyajı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen