Ev Dekorasyon

Küçük Evler İçin Vazgeçilmez 6 Eşya Önerisi

Şehir yaşamının zor yanlarından biride küçük metrekareli evlerde yaşamak zorunda kalmamız. Küçük evler dekorasyon açısından oldukça zorlayıcı olabiliyor, fakat bu durum yaşam alanlarını şık ve kullanışlı şekilde dekore etmek için engel değil. Özellikle eşya seçimi konusunda daha seçici olmak çok önemli küçük ev dekorasyonu için. Kullanım kolaylığı yaratacak, fazla yer kaplamayacak aynı zamanda modern bir görünüm oluşturacak eşyalar seçilmeli. Eğer sizde küçük bir evde oturuyorsanız yazımızın devamında size ilham verecek, küçük evler için vazgeçilmez 7 eşya önerisi işinize yarayabilir.

Küçük mekanları daha kullanışlı bir hale getirmek ve alanı olduğundan daha büyükmüş göstermek küçük ev dekorasyonu için altın kuraldır. Bu noktada eminden duvara kadar yapacağınız her değişikliğin önemi bir hayli büyük. Rahat hareket imkanı sunan akıllı mobilyalar, fonksiyonel özelliklere sahip dekoratif tasarımlar küçük alanlar için hayati önem taşıyor. İşte bu noktada evinizde hiç çekinmeden kullanabileceğiniz 7 şık eşya..

Küçük Evler İçin Vazgeçilmez 6 Eşya Önerisi

Evinizi dekore ederken her zaman göz önünde bulundurmanız gereken nokta, seçeceğiniz eşyanın gereksiz yer kaplamaması, yani hareket alanını kısıtlamaması olmalıdır. Bir eşyanın büyük olması kullanım kolaylığı sağlamıyorsa dekorasyon açısından bu bir eksi sayılır. Hem tasarımıyla hemde kullanımı ile evinize zenginlik kazandıracak eşyalara yönelebilirsiniz.

Dekoratif Puflar

Son yıllarda hemen her tarz dekorasyona çekicilik kazandıran dekoratif puflar, gerek birbirinden güzel renkleri, gerekse modern görünümleri ile evinizin bir köşesinde yer vermeniz gereken dekoratif tasarımlardır. Evinizin tarzına uygun, hatta depolama özelliği bulunan puflar kullanarak mekanın düzenine ve görseline katkıda bulunabilirsiniz.

Aynalar

Aynalar sadece mekanın görselini zenginleştirmez, özellikle küçük mekanlara dahil edilen aynalar mekana derinlik kazandırır ve yansımalarla mekanı olduğundan daha büyük gösterebilir. Bu bilinen çok eski bir dekorasyon hilesidir, örneğin pencereye bakan duvara bir ayna yerleştirirseniz odanın derinliği bir anda artacak ve odanın büyük olduğuna dair bir algı yaratacaktır.

Duvar rafları

Küçük bir odaya büyük televizyon üniteleri yada kitaplıklar dahil etmek yerine, dekoratif duvar rafları kullanarak hem modern hemde kullanışlı bir stil oluşturabilirsiniz. Kişisel eşyalarınızı, kitaplarınızı ve aksesuarlarınız için mükemmel bir depolayıcı olacaktır. Evinizin dekorasyon tarzına göre yüzlerce farklı model ve renk seçeneğine sahip olmaları ise onları kullanmak için yeterli bir neden.

Köşe koltuklar

Yerden tasarruf etmek için çok parçalı oturma takımları yerine modern bir köşe koltuk tercih edebilirsiniz. Bu şekilde mekanda hareket alanını rahatlatabilir aynı zamanda şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Çekmeceli & bazalı yataklar

Yatak seçimlerinizi yaparken size depolama imkanı sunan tasarımlara yönelebilirsiniz. Bu seçim odanın düzeni ve depolama açısından size büyük kolaylık sağlayacaktır. Kullanmadığınız giysilerinizi eşyalarınızı harika şekilde yatak altında muhafaza edebilirsiniz.

Çok amaçlı dolaplar

Özellikle mutfak, banyo yada çocuk odası gibi alanlar için ok amaçlı dolapları kullanabilirsiniz. Bu dolaplar hem çok uygun fiyatlara sahipler hemde büyük iş görüyorlar.

Bir önceki yazımız olan Kopya Çekebileceğiniz 15 Modern Siyah Beyaz Çocuk Odası Dekorasyonu başlıklı makalemizde çocuk odası, dekorasyon ve siyah beyaz hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen