saç modelleri

Kulakları Kapatan Saç Modelleri: 2021’in Modası

Kulakları kapatan saç modelleri, bir yandan kulaklarda olası kusurları gizlerken bir yandan da kadınlara güzel bir görünüm sağlamaktadır.

Elbette bu saç modelleri sadece kulaklarının görüntüsünden rahatsız olan kadınların favorisi değildir.

Her kadın farklı bir görünüm kazanmak ve giydiği kıyafetle uyumlu olmasını sağlamak için kulakları kapatan modelleri tercih edebilir.

Düz saç, kulakların daha fazla görünmesini sağlamaktadır. Bundan hoşlanmayan kadınlar “hayali bukleler” yaparak saçlarına hacim oluşturabilmektedir. Bu şekilde kulakların gizlenmesi söz konusudur.

Büyük Kulakları Kapatan Saç Modelleri

Kulakları Kapatan Saç Modelleri
Kulakları Kapatan Saç Modelleri

Büyük kulaklar için saç modellerinin karmaşık ya da ayrıntılı olması gerekmez. Seç tellerini sıkılaştırmak, birkaç teli kulağa yerleştirmek, kulakları kapatan saç modelleri arasındadır. Ek olarak, kafa bantlarından yararlanmak mümkündür. Topuzlar ve alçak atkuyruğu gibi bazı saç stilleri de kulakları kapatmak için uygundur.

Kulakları Kapatan Saç Modelleri: At Kuyruğu

Enseye bağlanan at kuyruğu, çok yönlü ve birçok durumda işe yarayan kulakları kapatan modellerden biridir. Çıkıntılı kulakları olan kadınlarda, kulaklarını saçlarının arkasına gizlemeye bile yardımcı olmaktadır. Bunun yapılabilmesi için saçlar ense kısmından at kuyruğu ile geri çekilmelidir. Geri tararken, kulakların etrafındaki telleri saçla kaplanacak şekilde biraz gevşetilmeli, ardından bu atkuyruğu lastik bir bantla sabitlenmelidir.

At kuyruğu ile bağlanmış saçlarda maşalarla yapılan birkaç dalga, kadınsı saç stilini daha da geliştirebilir. Uzun yan kaküller en son çekiciliği sağlar ve bu model tüm yüz şekillerine hatta saç stillerinde kullanılabilir. Burada dikkat edilmesi gereken husus, saçı yüksek sıcaklıklardan korumak için bakım kremi kullanılmasıdır.

Topuz Modeli Seçilebilir

Kulakları Kapatan Saç Modeli
Kulakları Kapatan Saç Modeli

Kulakları kapatan saç modelleri arasında topuz, özellikle de kakülleri olan kadınlar için uygun bir saç tasarımıdır. Alçak topuz ile kulakların gizlenmesi söz konusudur. At kuyruğunu yaptıktan sonra, saçlar bir topuz haline getirilmeli, sonrasında da saçların ucu bir toka ile sabitlenmelidir. Saç stilini daha da kadınsı hale getirmek için, ister yan ister orta olsun, saç tellerini şerit halinde toparlanması mümkündür. Bu stiller romantik olmanın yanı sıra geleneksel düğünler ve mezuniyet partileri için zarif bir seçenektir.

Saç tellerini hafif dalgalarla kalınlaştırmak ve şekillendirmek istiyorsanız bakım kremi kullanabilirsiniz. Nemlendirici bir son vermeyi tercih ediyorsanız, iyi bir seçenek iyi bir bitkisel yağ kullanmaktır.

Utanmanıza Gerek Yok

Bilindiği gibi bazı kadınlarda kulak kepçesi ya da çıkıntılı kulaklar utanç sebebi olabilmektedir. Bazıları bu görüntüleri ile ve dolayısı ile kendisiyle barışıktır. Ancak bazı kadınlar bunu kusur olarak görmekte ve ameliyat ameliyatla düzeltme yoluna gitmektedir. Ancak ameliyata gerek duymadan saçı ve kesim türünü kullanarak görünümü değiştirmek için bazı püf noktalarından yararlanmak daha basit yöntemlerdir.

Düz Saçlardan Kaçının

Kulakları Kapatan Saç Modeli
Kulakları Kapatan Saç Modeli

Kulakları kapatan saç modelleri tercih edilirken düz ve serbest kalan saç stillerinden kaçınılması gereklidir. Çok düz olan saçlar özellikle yanlara daha kolay hareket etmektedir ve bu durum da kulakların açığa çıkması söz konusudur.

Elbette en ideal tasarım dalgalı ve bukleli saçlardır. Düz saça sahip kadınlar da bu tür stilleri uygulayabilir. Kendinden dalgalı ve bukleli saçlar daha hacimlidir ve utanç meselesi haline getirilen kulakları gizlemeye yardımcı olur.

Uzun saçlar kulakları çıkıntılı kişiler için en uygun seçimdir. Ancak kısa kesim isteyenlerin dikkat etmeleri gereken yıpranmış ve çatallaşmış uçları ortadan kaldırmalarıdır. Kısa saçlar için kulakları kapatmanın en iyi yolu saç tellerini çözmektir.

Ensede bırakılan kısa saçlar da görünümü değiştirmek için en ideal çözümlerden biridir. Kısa saç modellerinde uygulanan bu sat stilinde kulakların üzeri de örtülebilir.

Bir önceki yazımız olan Taç Örgü Modeli Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde örgü, stil ve taç hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen