cilt bakımı

Kuru Eller İçin Doğal Çözümler

Korona nedeniyle ellerimizi olması gerektiğinden çok daha fazla yıkıyor, hatta bu yetmezmiş gibi sürekli dezenfektanlar kullanarak onları kurutuyoruz. Sağlığımız ve hijyen için bunlar olmazsa olmazken kuruyan ellerinize nasıl doğal çözümler bulabileceğiniz ise oldukça önemlidir.

Bu makalemizde kurumuş ellere evde doğal olarak bakım nasıl yapabilirsiniz  detaylı bir şekilde aktarmaya çalışalım istedik.

Zeytinyağı ve Şeker

Zeytinyağ ve şeker karışımı birçok kadının bildiği bir uygulamadır. Zeytinyağının antioksidan olması ve doğal yağ asidi içermesi cildinizin kurumasının önüne geçecektir. Zeytinyağı yalnızca elleriniz değil aynı zamanda saçlarınız içinde faydalıdır. Saça uygulandığında parlak görünmesini sağlarken şeker ise cildin üzerindeki ölü derilerin atılmasını sağlar.

Ellerinize uygulayacağınız zeytinyağı ve şeker karışımı sayesinde cildinizin daha genç, daha parlak ve daha sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Kuru Eller İçin Doğal Çözümler
Kuru Eller İçin Doğal Çözümler

Bal

Cilt üzerinde en fazla kullanılan besinlerden birisi de baldır. Balın cilde sayısız faydası vardır. Cildi ölü derilerden arındırarak nemlenmesini sağlar. Ellerinize bal uyguladığınızda daha parlak görünmesini sağlar. Balı tek başına kullanabileceğiniz gibi zeytinyağı, bal ve yumurtayı karıştırarak da uygulayabilirsiniz.

Kuru Eller İçin Doğal Çözümler
Kuru Eller İçin Doğal Çözümler

Muz

Muz özellikle çocukların sevdiği meyveler arasında yer alırken, yetişkinlerde de cilt konusunda muazzam görevleri vardır. Muzun içerisinde bulunan A vitamini sayesinde cildin bakımı sağlanır. Cilt üzerindeki yaraların onarılmasında muzun etkisi oldukça faydalıdır.

Muz içerisinde A vitamininin yanı sıra C vitamini de vardır. Doğal olarak bu vitamin ciltteki kolejen üretimini hızlandırır.  Muzu uygularken olgun olanı tercih etmeniz gerekir. Bir kase içerisinde ezdiğiniz muzu cildinize iyice yetirerek kurumasını önleyebilirsiniz.

Kuru Eller İçin Doğal Çözümler
Kuru Eller İçin Doğal Çözümler

Kuru cilt yalnızca görüntü itibariyle değil aynı zamanda cildin yaşlanmasında ve çatlamasında da önemli bir etkiye sahiptir. Cildinizi ellerinizde dahil olmak üzere tüm vücut olarak ele almanız doğal nemlendiriciler ve kozmetik nemlendiriciler kullanarak nem dengesini sağlamalısınız.

Bir önceki yazımız olan Cildimiz Elastikiyetini Nasıl Koruyor? başlıklı makalemizde Cildimiz Elastikiyetini Nasıl Koruyor?, cilt ve kaşlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen