saç renkleri

Lavanta Saç Renkleri ve Modelleri 2019 2020

Lavanta adı verilen çiçeğe çok benzeyen lavanta saç renkleri 2019 yazında çok trend. Sıradan veya çocukça olmadan çok kadınsı bir saç rengi olan lavanta saç modelleri genel olarak tüm cilt tonlarına yakışır. Muhteşem lavanta çiçeği sakinleştirici kokusuyla bilinir, bu nedenle esansiyel yağı aromaterapide bu kadar popülerdir. Lavanta saç renginin de benzer bir etkisi olabileceğini düşünüyoruz – morun tüm zenginliğine sahip ancak aciliyet yok.

Saçlarınızla ultra hafif gitmek istiyorsanız, lavantayı denemek için en iyi saç renklerinden biri olarak kabul edin . Lavanta saç rengi moda ve pastel görünüm için en iyi seçeneklerden biri.

Lavanta Saç Renkleri ve Modelleri 2019 2020

Sizin için en iyi lavanta saç rengini anlamanıza yardımcı olmak için, bu rengin farklı cilt tonlarında nasıl durduğunu açıklayacağım. Bununla beraber, tüm DIY meraklıları için evde mükemmel pastel lavanta saç modelleri elde etmek için yapmanız gerekenleri adım adım talimatlar ile verebilirim .

lavanta saç renkleri ve modelleri 2019
lavanta saç renkleri ve modelleri 2019

Ayrıca lavanta saç renginizin canlı görünmesini sağlamak için bakım ipuçlarını da ekledik.

Hala biraz daha ilham almak istiyorsanız, o zaman en iyi lavanta saç rengi modellerinin örneklerini aldık. Kuaföre gösterebileceğiniz mümkün olan en muhteşem renkle sonuçlanan fotoğraflar.

Cilt Tonunuza Göre En İyi Lavanta Saç Rengini Seçme

Lavanta saç renkleri, olabildiğince hafif olan mavi bazlı bir mavi tonu anlamına gelir. Bu rengin alt tonlarında, kesinlikle havalı olan pek fazla çeşitlilik ya da belirsizlik yoktur. Bu nedenle saf lavanta saç renkleri herkes için işe yaramayacağını itiraf etmeliyiz.

Cilt Tonunuza Dayalı En İyi Lavanta Saç Rengi Nasıl Seçilir

İlk önce cildin aydınlığı veya karanlığı hakkında konuşalım. Cildinizin karanlığı ile saçın karanlığı arasında biraz değişiklik olmasını istersiniz.

Eğer orta, ten rengi veya koyu teniniz varsa, lavanta saç rengi sizi yıkayamayacak şekilde sarışına benzer şekilde kaydeder . Bununla birlikte, daha açık bir cildiniz varsa, lavanta saç renginin sizi soluk göstermesi mümkündür, çünkü cilt renginize çok benzer olacaktır. Lavanta saçınıza birkaç koyu çizgi ekleyerek veya saçınızın cildinizden belirgin şekilde daha hafif olan bir seviyeye aydınlatıldığından emin olarak buna karşı koyabilirsiniz.

lavanta saç renkleri 2020
lavanta saç renkleri 2020

Soğuk Cilt Tonları için Lavanta Saç Rengi

Sonra, alt tonlar hakkında konuşmalıyız. Hafif pembemsi alt tonları olan ve cildinde biraz mor görünen damarları olan soğuk cilde sahip olanlar lavanta saç renkleri ile en iyi görünme eğilimindedir. Saçlar ciltten daha soğuk olur ve bunun sonucunda cildin süper pürüzsüz ve kremsi görünmesini sağlar.

Cildiniz soğuk tonlu ise, kesinlikle lavanta saç rengini deneyin! Daha nötr, bej tenli olanlar da lavanta saçlarıyla harika görünmeye meyillidir.

Sıcak Cilt Tonlarında Lavanta Saç Rengi

O zaman cildi daha sıcak, altın veya sarı tonlarında olanlara sahibiz. Lavanta saç renkleri, bu durumda, lavanta saç rengi cildinizde turuncu bir renk tonu ortaya çıkarmaya meyilli olduğu için çıkarılması biraz daha zordur. Makyajınızı ayarlayarak ve turuncu bazlı bronzlaştırıcılardan kaçınarak bu sorunu çözebilirsiniz .

Alternatif olarak, daha sıcak, daha kırmızı bazlı bir mor veya başka herhangi bir doğal saç renginin birkaç telini ekleyebilirsiniz. Bakır ve lavanta saç boyası gittikçe artan bir şekilde birlikte kullanılmaktadır, bu nedenle yüze yakın birkaç bakır saç tutamı çok güzel olabilir.

lavanta saç renkleri 2019 2020
lavanta saç renkleri 2019 2020

Zeytin Cilt Tonlarında Lavanta Saç Rengi

Zeytinin alt tonlarını derilerine taşıyanlar muhtemelen katı lavanta saç stillerinden uzak durmalıdır. Zeytin derisi, fazla yeşilimsi görünen damarlara sahip sarı-yeşil bir tonu ifade eder. Soğuk mor, renk tekerleğinde tam olarak yeşilin karşısına oturur, bu nedenle ciltteki yeşilimsi tonları daha düz olmayan bir şekilde ortaya çıkarır.

Eğer lavantayı gerçekten seviyorsanız ama gerçek zeytin alt tonlarınız varsa, o zaman sadece saçınızın ucuna veya arkaya doğru bir renk eklemeyi düşünün ve yüzünüzün etrafındaki saçlara indigo veya daha doğal bir saç rengi gibi daha düz bir renk deneyin. Ayrıca Bakınız: Cilt Tonunuza Uygun En iyi Mavi Saç Rengi Nasıl Seçilir

lavanta saç renkleri 2019 20
lavanta saç renkleri 2019 20

Evde lavanta saç rengi nasıl boyanır

Tüm pastellerde olduğu gibi, lavanta saç boyası ancak, saçları çok açık bir sarı ise hemen olacaktır.Eğer saçlarınız daha koyu ise saçınızı evde ilk önce açmalısınıoz.

Saçınızı evde nasıl açmanız gerektiği konusunda talimatlar vereceğiz, ancak bir kuaför salonuna gitmenin muhtemelen saçınız için daha güvenli bir seçim olduğunu unutmayın. Oreal saçınıza ciddi bir şekilde zarar verebilir ve sadece deneyimli bir saç boyacısı saçınıza ciddi zarar vermeden, lavanta saçlar için gerekli olan platine yakın bir sarı renk tonuna inmenizi sağlayabilir.

lavanta saç rengi
lavanta saç rengi

Adım 1: Saçınızı Hazırlamak

Tüm bu işleme başlamadan önce bir veya iki gün boyunca saçınızı yıkamayı atlayın. Spesifik olarak, açma söz konusu olduğunda kuru saçla başlamanız gerekir. Saçınızı biraz güçlendirmek için proteinlerle doldurulmuş bir saç besleyici bakım maskesi uygulayarak bir gün önce saçınızı aydınlatma işlemine hazırlayabilirsiniz .

Saç açma işlemi  hala saçınızın protein yapısını azaltacağını ve hasara karşı çok daha duyarlı hale getireceğini unutmayın. Ağartma işleminden hemen sonra saçınızı boyayarak, aslında ağartma zararının hafifletilmesine yardımcı olacak bazı pigmentleri geri getireceksiniz.

Evde saçınızı ilk kez beyazlatıyorsanız, bir kaç tel saç testi yapmak isteyeceksiniz. Önce ağartıcının küçük bir kısmını karıştırın ve başınızın arkasına doğru giden küçük bir saç parçasını boyamak için kullanın. Her 10 dakikada bir saçlarınıza bakın ve hafiflik seviyesinden memnun olduğunuzda tamamdır.  sadece 50 dakikadan fazla beklemeyin!

Bu, saç derinizin ağartıcıya kötü bir reaksiyonu olmayacağından emin olmanıza yardımcı olacak ve saçınızın arzu ettiğiniz hafifliğe ulaşması için ne kadar süre alacağını belirlemenize de yardımcı olacaktır. Lavanta saç boyasının doğru görünmesi için saçınızın neredeyse platin sarışın olması gerektiğini unutmayın.

Saçınızı lavanta renge boyamadan önce, aynı zamanda bir eylem planınız olduğundan emin olun. Burada doğal lavanta saç rengi, doğal lavanta saç rengi elde etmek için talimatlar veriyoruz, bununla birlikte sadece lavanta balyajı, lavanta gölgeleri veya lavanta çizgileri tercih etmeyi tercih edebilirsiniz, bu durumda saçınızı uygun şekilde ağartıp boyayabilirsiniz.

Birden fazla renkte veya lavanta tonlarında çok karmaşık bir şey istiyorsanız, profesyonel bir saç stilistine evde denemekten daha iyidir.

lavanta saç rengi kimlere yakışır
lavanta saç rengi kimlere yakışır

İhtiyacınız olacaklar:

• Saç açıcı oreal . Veya saç açan boyalar .  Uzun saçları tam olarak örtmek için birden fazla boyaya  ihtiyacınız olabilir ve birden fazla seans yapmanız gerekebilir.

• Plastik eldiven

• Duş başlığı

• Saç Boya Fırçası

• Metalik olmayan karıştırma kabı

• Eski düğmeli veya fermuarlı gömlek

• Vazelin

Adım 2: Beyazlatma
● Saç açıcının cildinize temas etmesini önlemek için eldivenlerinizi, eski bir gömleğinizi ve saçınızın çevresini vazelin  ile astarlayarak başlayın.

● Saçınızı istediğiniz kadar bölüme ayırın (genellikle dört bölüm öneririm) ve her bölümü plastik saç tokasıyla tutturun.

● Karıştırma kabında oreal tozunu suyu ile birleştirin. İkisini birlikte iyice karıştırmak için saç boya fırçası kullanın. Karışım tamamen dahil edilmelidir ve biraz kumlu bir dokuya sahip olacaktır.

● İlk saç bölümünü serbest bırakın ve çok küçük bir saç bölümünü çekin. Saç hafifletici karışımı saçtan köklere biraz uzağa uygulayın. Genel olarak, kökleri genel olarak daha sağlıklı olduğu için biraz daha koyu tutmanızı tavsiye ederiz, ancak kökleri de ağartmak istiyorsanız, son olarak saklayın. Kafa derisinden gelen ısı, beyazlatma işlemini köklerde hızlandıracaktır, bu nedenle saçın geri kalan kısmı kadar zaman gerektirmeyecektir.

● Fırçanızla, saç açıcı boyayı saçın uçlarına doğru çekin ve ardından her bir telin tamamen kaplandığından emin olmak için hafifçe masaj yapın. Çok uzun saçlarınız varsa geri dönüp fırçanızda daha fazla ürün elde etmeniz gerekebilir .

● Daha küçük alt bölümleri ayırarak tüm bölümü boyamaya devam edin. Bölümün tamamı boyandıktan sonra (köklerin dışında), geri çekin ve bir sonraki bölüme geçin.

● Başınız tamamen kapanana kadar saçınıza aynı şekilde oreal boyasını sürmeye devam edin. Saçınızın büyük kısmı ağartıcıyla kaplandıktan sonra, geri dönüp, isterseniz köklere uygulayabilirsiniz.

● Başınızı bone örtün ve  bekleyin.

● Saçınızın on dakikada bir kontrol edildiğini ve bunun ne kadar hafifleştiğini görmek için kontrol edin. Hafiflik seviyesinden memnun kaldığınızda durulamak için duşa girebilirsiniz. Saç açıcı ve oraelin 50 dakikadan daha uzun süre saçınızda kalmasına  izin vermeyin!

● Duşta  saçlarınızı ılık suyla durulayın, çünkü sıcak su gözenekli ve narin saçlarınıza zarar verebilir.

● Duştan çıktıktan sonra saçınızı havada kurumaya bırakın ve sonra saçınızın eşit şekilde açıldığından emin olmak için tekrar kontrol edin. Herhangi bir düzeltme ekini kaçırdıysanız, düzeltmek için bu işleme dikkatlice geri dönebilirsiniz, ancak çok uzun süre açık bırakmamaya dikkat edin!

● Saçınız tek bir beyazlatma bölümünden yeterince aydınlatılmadıysa, muhtemelen saçlarınızı bir veya iki gün boyuncabekletmeniz, bazı bakım uygulamaları  kullanmanız ve ardından aynı nazik geliştirici ile tekrar ağartmanız gerekir.

lavanta saç rengi kimlere yakışır 2019
lavanta saç rengi kimlere yakışır 2019

Adım 3: Saç Lavanta Boyama

● Saçınız soluk sarıya yeterince geldiğinde, lavanta saç boyasını uygulayabilirsiniz! Saçlarınızı ağartma için yaptığınız gibi ayırın ve lavanta boyasını saç boyama fırçanızla uygulayın ve bu kez köklerden başlayıp aşağı doğru inin.

● Saçlarınız nemliyse sorun yoktur .Saç açıcı uygulandıktan sonra yarı-kalıcı lavanta saç renginin uygulanmasının gerçekten daha kolay olduğunu göreceksiniz, çünkü saçları kolayca yaymak ve örtmek için daha yumuşatıcıdır.

● Başınız tamamen lavanta ile kaplandıktan sonra saçınızı bir duş başlığı ile örtün ve 45 dakika bekleyin.

● Yeterince zaman geçtikten sonra, duşa girin ve boyayı soğuk veya ılık suyla durulayın. Saçınızı şampuanlamak veya yumuşatmak zorunda değilsiniz çünkü boyanın kendisi saçı besler ve güçlendirir.

● Saçınızı hava ile kurumaya bırakın, çok nazikçe havlu ile kurutun veya en düşük ayara üfleyerek kurutun ve ardından inceleyin. Mükemmel ise, şimdi muhteşem lavanta saçlarına sahip olmanın tadını çıkarabilirsiniz. Gerekirse, boya ile herhangi bir düzeltme yapabilirsiniz, bekleyin ve tekrar durulayın.

lavanta saç modelleri
lavanta saç modelleri

 Lavanta saç rengini korumak için ipuçları

● Lavanta saçınızı çok sık yıkamayın! Boyandıktan sonraki ilk birkaç gün boyunca kesinlikle yıkamayı atlayın ve genel olarak saçlarınızı yıkamayı haftada en fazla 3 kez yapmayı deneyin.

● Saçınızı yağlardan emmek ve yıkamalar arasında daha uzun süre kalmanıza yardımcı olmak için kuru şampuan kullanabilirsiniz .

● Saçınızı yıkadığınızda nazik, sülfatsız şampuanları tercih edin.

● Isı, saç manikürünü açar ve rengin akmasına neden olur, bu nedenle saçınızı sıcak suyla yıkamaktan kaçının (bunun yerine soğuk veya ılık su seçin). Ek olarak, sert ısı şekillendirmesinden kaçının. Saçınızı gerçekten kurutmanız gerekiyorsa, mümkün olan en düşük ayara getirin.

● Isı koruyucu sprey , kendinize gerçekten yardımcı olamıyorsanız ve bir çeşit ısı şekillendirme aracı kullanmanız gerekirse, hasarı hafifletmeye yardımcı olabilir.

● Mor bazlı şampuan , saç kremi ve saç maskesi kullanın . Açılmış saçlarda mor şampuanlar çok iyidir, her kullanışınızda saçınıza bırakılacak ve ultra hafif lavanta saçlarınızın canlı görünmesine yardımcı olacak açık mor bir renk tonuna sahiptir.

lavanta saç modelleri 2019
lavanta saç modelleri 2019

Lavanta saç rengi nasıl korunur

● Güneş ışınlarına maruz kalmak saç renklerinin solmasını hızlandırabilir, bu nedenle güneş altındaysanız şapka giydiğinizden veya UV korumalı saç spreyi ya da yağ kullandığınızdan emin olun.

● Klorlu su içeren bir havuzda yüzmek de lavanta saçlarınızı etkileyebilir, bu nedenle yüzmeye giderken bir bone   kullanabilirsiniz.

● Gerçeklerle yüzleş – yarı kalıcı boyalar soluyor! Onları  tazelemek oldukça kolaydır ve harika bir saç bakım formülüne sahiptir. Başlangıçta boyadıktan iki ya da üç hafta sonra renk geldiğinde rengi yenilemek için elinizde lavanta saç boyasının yeterli olduğundan emin olun.

lavanta saç modelleri 2019 2020
lavanta saç modelleri 2019 2020
lavanta saç boyası evde nasıl boyanır
lavanta saç boyası evde nasıl boyanır
lavanta rengi saçlar
lavanta rengi saçlar
lavanta rengi saç modelleri 2019
lavanta rengi saç modelleri 2019
lavanta rengi bob saç modeli
lavanta rengi bob saç modeli
lavanta mor saç modelleri 2019
lavanta mor saç modelleri 2019

Bir önceki yazımız olan 12 Nefes Kesen Saç Rengi Trendleri 2019 başlıklı makalemizde saç rengi trendleri ve saç renkleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen