saç modelleri

Lüle Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

Birbirinden farklı türleri olan bir çok saç modeli vardır. Bazı kişilerin saçı kıvırcık, bazı kişilerin saçı düz, bazı kişilerin saçı ise dalgalıdır. Ancak herkes kendisine ait olan bir saç tipini sürekli kullanmak zorunda değildir.

Kıvırcık veya dalgalı saçları olan birisi saçlarını dümdüz kullanmak isteyebilir. Y da dümdüz saçları olan birisi saçlarını kıvırcık veya dalgalı olarak görmek isteyebilir. Bu değişiklikleri yapmak için bazı yöntemler vardır. Bu yöntemler;

  • Elektrikli saç şekillendirici ürünler kullanılarak,
  • Saç kremi, saç spreyi gibi kimyasal ürünler kullanılarak,

Farklı materyaller kullanılarak yapılabilir. Bazı durumlarda herkesin saç yapısı elektrikli aletleri kullanmak için yeteri kadar dayanıklı ve uygun değildir. Ya da aynı şekilde kimyasal ürün kullanmak istenmeyebilir. Ya da farklı materyallerin kullanılması sonucunda yapılan modeller uzun zaman kalıcı olmayabilir. En doğru seçenek kullanım alanınsa bağlı olarak şekillendirme yöntemi belirlemektir.

Lüle Saç Modeli

Lüle lüle kıvırcık saç modeline sahip olmak şüphesiz ki bir çok kişinin tutkusudur. Kullanımı her ne kadar zor olsa da bir çok kişi saçını kıvırcık yapmak için büyük çabalar harcayabilir. Lüle saç modelleri düz saçlara yapıldığı zaman kalıcılığı uzun olmayabilir. Bundan dolayı hangi şekillendirme yöntemi kullanılırsa kullanılsın saç spreyi kullanmak ve saçı sabitlemek gerekir. Peki lüle saç modelleri nasıl yapılır?

Nasıl Yapılır?

Lüle saç modelleri elektrikli saç şekillendirici aletlerle kolaylıkla yapılabilir. Saç yapısı elektrikli ürünler kullanmaya müsait değilse saç şekillendirici krem ve spreyler kullanılabilir. Bu yöntemin ilk yönteme göre daha az kalıcı olduğu da unutulmamalıdır.

Bir diğer yöntem olarak genellikle eski dönemlerde kullanılan bügudi gibi doğal şekillendiriciler kullanılabilir. Eğer böyle malzemelere sahip değilseniz evde bulunan başka malzemeleri de kullanmayı deneyebilirsiniz.

Lüle Saç Modeli İçin Evdeki Hangi Malzeme Kullanılabilir?

Lüle saç modeli yapmak için imkanlarınız sınırlı ise evdeki herhangi bir eşyayı kullanmayı deneyebilirsiniz. Örneğin pipet kullanarak saçınızdan ayırdığınız küçük parçaları pipete sarabilir ve bir süre bekleyebilirsiniz.

Pipetleri çıkardığınızda saçınız lüle şeklini almış olur. Bir diğer seçenek ise çorap kullanmaktır. Evdeki çoraplarınızı parçalara ayırdığınız saçlarınıza sarabilirsiniz. Çorapla lüle saç yaparken ayırılan parçalar dibe kadar sarılmalıdır. Bir süre bekledikten sonra saçlarınız lüle görünümüne sahip olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Küt Saç Modelleri Hangi Yüze Yakışır? başlıklı makalemizde saç ve saç modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen