Makyaj

Makyaj Hileleri

Hangi ürünü kullanacağınıza bir türlü karar veremiyor, her görüldüğü makyaj malzemesini alıyor musunuz? Bu sebepten de taşınması güç büyük bir makyaj çantasına sahipsiniz. Sizler için hazırladığımız 10 kolay makyaj hilesi ile az malzeme ve her yere taşınabilir ufak bir makyaj çantasına sahip olmanız olası.

Makyaj hususu ile ilgili dilediğiniz sonuca az sayıda makyaj malzemesi ile de sahip olabilirsiniz. Böylesi hem daha natural hatta daha hesaplı. Tek yapmanız gereken makyaj hilelerinin nasıl yapıldığını bilmeniz.

Ürünler

Pek çok makyaj malzemesi tamamlanınca atmak yerine tekrar değişik şekillerde kullanmak olası. Makyaj hilesi olarak mesela; maskaranız bittiğinde fırçasını kirpiklerinizi ayırmak için kullanabilmeniz olası. Ya da tekrar maskaranıza ait fırçayı kaşlarınızı taramak ve şekil vermek adına kullanabilmeniz olası. Maskara fırçanızda kalan hafif boya ile kaşlarınızı tarar iken kaş boyamanızı da yapabilirsiniz.

Makyaj Hileleri
Makyaj Hileleri

Salatalığın Doğal Şifası

Göz makyajınızı yapmadan evvel gözlerinizin üstünde 15 dakika bekleteceğiniz salatalıklar ile göz şişkinliklerinizden kurtulabilirsiniz. Böylece şişlikleri kapamak adına kat kat kapatıcı kullanma derdinden kurtulmuş olursunuz.

Makyaj Hileleri
Makyaj Hileleri

Sivilcelere Buz Tedavisi

Makyaj yapar iken sivilcelerinizi kapamak adına fondöten ve pudra programından değişik olarak buzu tecrübe edinin. Evet, hatalı duymadığınız herkesin bildiği buz. Makyajınızı yapmadan evvel sivilceleriniz üstünde gezdireceğiniz buz ile sivilcelerin kızarıklığından kurtulabilirsiniz. Kızarıklıklarından kurtulduktan sonra sivilcelerin makyajı tehdit edici bir yani kalmıyor.

Makyaj Hileleri
Makyaj Hileleri

Rujlar

Ruj kırılmaları ya da sıcak hava yüzünden yumuşamaları hepimizin anında her gün yaşadığı bir hal. Bu duruda rujlarınızı atmak yerine onları değişik şekillerde değerlendirin. Rujunuzdan kalanları kullanmadığınız temiz bir kabın içine alın ve dudak fırçası sayesinde dudaklarınıza uygulayın.

Dolgun Dudak

Dudaklarınızı dolgun göstermek için dudak dolgunlaştırıcı yerine rujunuz ile de bu prosedürü gerçekleştirebilirsiniz. Dudağınızın ortasına hafifçe gümüş ya da altın tonlarında far sürüp dolgun bir görüntü elde edebilirsiniz.

Yine benzer şekilde kirpikleri daha dolgun göstermek için alt kirpiklerin bitimine kara kalem çekebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Günlük Makyaj Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Günlük Makyaj Nasıl Yapılır? hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen