Makyaj

Makyaj Hileleri

Makyaj hileleri : Sık makyaj yapan birisiniz, fakat hangi makyaj malzemesini seçmeniz gerektiği konusunda da kararsızsınız. Bu da sizi gördüğünüz her ürünü almaya yöneltiyor. Biriken ürünler büyük bir makyaj çantası kullanmanıza neden olurken işin hilesini de merak etmiyor değilsiniz. Çünkü bazı kadınlar küçük bir dokunuşla inanılmaz bir etki bırakabiliyor.

Aşağıda sizin için hazırladığımız makyaj hileleri ile yanınızda bulunduracağınız malzemelerle basit fakat etkili bir makyaj nasıl yapılır anlatalım istedik.

Makyaj Malzemeleri

Makyaj malzemeleri azaldığında onları atmak yerine farklı şekilde kullanmak mümkün. Örneğin kullandığınız maskara bittiğinde fırçasını atmak yerine kirpiklerinizi birbirinden ayırmak ya da şekil vermek için kullanabilirsiniz. Fırçanızda kalan boyayı kaşlarınızı tararken boyamada kullanabilirsiniz.

Makyaj Hileleri
Makyaj Hileleri

Salatalığın Doğal Şifası

Salatalığın pek çok faydası var ve bunlardan bir tanesi de makyaj öncesinde gözlerinizi daha fazla ortaya çıkarması. Göz makyajına başlamadan 15 dakika önce salatalığı gözlerinizde beklettiğiniz de şişkinliği indirdiğini görebilirsiniz. Yani gözlerinizdeki şişliği kapatmak için kat kat kapatıcı kullanmak yerine salatalıkla çözüm sağlayabilirsiniz.

Makyaj Hileleri
Makyaj Hileleri

Sivilcelere Buz Tedavisi

Sivilceler özellikle gençlerin başına bela oluyor. Birçok genç kız yüzündeki sivilceleri kapatabilmek için fondöten ve pudra kullanmak zorunda kalıyor. Oysaki bunun yerine sivilcelerinizin üzerine buz uyguladığınızda kızarıklıkların yok olduğunu görürsünüz. Bu şekilde makyajınızı yapmak çok daha kolay olacaktır.

Makyaj Hileleri
Makyaj

Rujlar

Ruj kullananların sıkıntısı kırılması ve sıcak havalarda sert formunu kaybetmesidir. Eğer kırılmış ya da erimiş bir rujunuz varsa temiz bir kabın içerisine koyarak dudak fırçasıyla pratik bir şekilde kullanabilirsiniz. Ruju fırçayla sürmesini bildiğinizde istediğiniz görüntüyü yakalayabilmeniz daha kolay olacaktır.

Makyaj Hileleri
Makyaj

İnce Burun

İnce bir burna sahip olmasanız da öyle gösterebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey kapatıcının koyu rengini kullanmak. Kapatıcıyı burnun kenarlarına çizgi şeklinde sürün, burnun ucuna minik bir üçgen yapın ve dağıtın bu sayede burnunuzun hem ince hem de kalkık görünmesini sağlarsınız.

Makyaj Hileleri
Hile

Dolgun Dudak

Dolgun dudaklar yüz makyajında en çok uygulanan yöntemlerin başında gelir. Bunun için ilk tercih dudak dolgunlaştırıcılardır, fakat bunu dolgunlaştırıcı ile değil rujunuzla da yapabilirsiniz. Dudağınızın tam ortasına hafif gümüş veya altın tonlarında far sürdüğünüzde, dudağınızın daha dolgun bir görünüme sahip olduğunu göreceksiniz. Kirpiklerinizdeki dolgunluğu ise kara kalemle sağlayabilirsiniz.

Makyaj Hileleri
Makyaj 

Yukarıda basit fakat etkili sonuçlar ortaya çıkarabilecek makyaj hileleri hakkında birkaç örnek verilmiştir.

Bir önceki yazımız olan Cilt Tipine Göre Fondöten Seçimi Nasıl Yapılmalıdır? başlıklı makalemizde cilt tipine göre fondöten seçimi, doğru föndöten ve en iyi fondöten hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen