Makyaj

Manikür Nedir, Ne İşe Yarar?

Manikür, tırnaklarınızın ve ellerinizin sağlıklı ve güzel görünmesi için özel aletler, kremler, cilalar ve masaj tekniklerinin kullanıldığı bir güzellik tedavisidir.

Manikür Ne İşe Yarar?

Manikür, hem tırnaklarınızın hem de ellerinizin dokusunu ve sağlığını iyileştirmenin yanı sıra cilalı ve mükemmel görünmesini sağlamak için yapılır.

El ve tırnaklarınızın iyi görünmesini ve iyi hissetmesini sağlamanın yanı sıra, manikürün genellikle sizi rahatlatmak gibi yan etkileri vardır; ellerinizde vücudunuzun diğer bölgelerine karşılık gelen baskı noktaları vardır

Elinizde yaralanma, eklem, kas gerginliği, kızarıklık ya da kırılmış cilt manikür yaptırmadan önce iyileşene kadar beklemeniz ya da manikürcünüzü çok iyi bilgilendirmeniz tavsiye edilir.

Manikür Nedir, Ne İşe Yarar?
Manikür Nedir, Ne İşe Yarar?

Manikürden Ne Beklenir?

Manikür rahatlatıcıdır. Birinin ellerinize ve tırnaklarınıza dokunması güzel olabilir, özellikle manikürcü sizi rahatlatmak için refleksoloji veya diğer el masajı tekniklerini kullanıyorsa hızlı bir rahatlama sağlanabilir.

Uzman bir manikürcü ölü deriyi nazikçe yumuşatıp çıkarır. Doğal tırnağınıza uyacak şekilde istenilen tırnak şeklini oluşturmak için bir tırnak törpüsü kullanılacak ve bir taban kat uygulanacaktır.

Manikürden hemen sonra eldiven takmayın ya da herhangi bir iş için ellerinizi çok fazla kullanmayın. Eğer tırnaklarınıza nazik solüsyonlar uyguladıysanız, bilgisayar klavyesi gibi tırnaklarınıza doğrudan müdahale eden işler yapmayın.

Manikür Nedir, Ne İşe Yarar?
Manikür Nedir, Ne İşe Yarar?

Manikür Çeşitleri

Çeşitli manikür türleri vardır. Bazı örnekler şunları içerir:

Tırnakları parmak ucunuza göre şekillendiren çok doğal görünümlü bir manikür.

Ucu beyaz olan, tırnağın gövdesinde berrak veya fildişi renkli cila kullanan klasik bir manikür.

Elinizi rahatlatmak için sıcak taş terapisi kullanılarak yapılan bir manikür.

Bir el masajı, yumuşatıcı parafin mumu ve ısıtılmış eldivenler veya bir sargı içeren tüm el tedavisini ifade eden manikür; ısı ve nemlendirici merhemlerin kombinasyonu ellerinizi ısıtır ve rahatlatır, tırnaklarınızı yumuşatır ve nemlendirir.

 

Bir önceki yazımız olan Makyajla Gözleri Büyük Gösterme Teknikleri başlıklı makalemizde Makyajla Gözleri Büyük Gösterme Teknikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen