saç modelleri

Maşalı Salık Saç Modelleri: 2021 Yaz Trendi

Maşalı salık saç modelleri, görünümü değiştirmek isteyen kadınların favorilerinden biridir. Maşa ile şekil verilmiş dalgalı saç modelleri kısa orta ve uzun saçlar için kullanılabilir.

Özellikle maşa ile şekillendirilerek salık bırakılan saçlar, her ortam ve her kıyafet için uygundur.

Saç maşası ile şekil verilen saçlarla hafif ve kullanımı kolay bir model elde edilebilmektedir.

Dalgalı, ve pürüzsüz saçlar oluşturmaya uygun saç maşaları vardır. Bunlarla dalgalı salık saç modelinin elde edilmesi mümkündür. Tabii en doğru tercih kendinizi bir saç tasarımcısının ellerine bırakmaktır.

Kısa veya orta uzunluğa sahip saçlara sahipseniz ve yumuşak, doğal dalgalar oluşturmak istiyorsanız, saça hafif bir müdahale gerçekleştirebilirsiniz. Tabi iki bu müdahale saç maşası ile olmalıdır.

Maşalı Salık Saç Modelleri İçin Bigudi Kullanın

Maşalı Salık Saç Modelleri
Maşalı Salık Saç Modelleri

Maşalı salık saç modelleri oluşturmak için saç maşasının yanı sıra bigudiler kullanmalısınız. Küçük bigudiler takarsanız dalgalar daha belirgin, büyük bigudiler kullanırsanız doğal efektli dalgaların daha uzun ve daha esnek olacağını unutmayın.

Daha az yapay, daha vahşi bir stil için bigudileri çıkarın ve saçlarını ve ellerinizle yayın.

Çok küçük bigudiler kullanmayın, aksi takdirde şu anda çok moda olmayan çok dalgalı bir etki elde edersiniz.

İstediğiniz bukleleri elde etmenize yardımcı olabilecek birçok ürün var ancak ihtiyaçlarınıza göre şekillenen, size vücut ve hacim kazandırabilecek ürünleri seçerken dikkatli olmanızı öneririz.

Dalgalı Saçlar İçin Çok İşlevli Düzleştirici

Maşalı Salık Saçlar
Maşalı Salık Saçlar

Birçok kadın dalgalı bir etki yaratmak için saç maşası kullanmaya alışkındır ve maşayı saçlarını düzleştirmek için kullanır. Ama saç maşası dalgalı saçı oluşturmak için de kullanılmaktadır.

Saç maşası ile daha yumuşak, daha doğal görünümlü bukleler elde edilebilir. Maşalı salık saç modelleri, size daha genç, daha taze bir görünüm verecektir.

Saç spreyi kullanırken de asla aşırıya kaçmayın. En fazla birkaç püskürtme uzaktan sıkın. Ayrıca dalgalı saç modeli elde etmek için en iyi cihaz bukle maşasıdır. Bu sayede çaba sarf

Dalgalı saç oluşturmak için saçınızı iyice kurulayın, kırılmaması için yumuşak kıllı bir fırça ile açın, saçınıza ısıdan koruyucu bir sprey sıkın, plastik cımbızla sabitlenmiş birkaç tutam halinde bölün, ardından bigudileri her bir saç tutamının üzerinden döndürme hareketiyle geçirin.

Bu noktada dalgalı saç efektini saçınızın tamamında mı yoksa bir bölümünde mi olacağına karar vermelisiniz.

Plaj Dalgaları

Maşalı Salık Saç
Maşalı Salık Saç

plaj dalgaları şeklideki saç stili genellikle ve yaz aylarında kullanılır. Kısa saçlara sahip olsanız bile bu tasarımı saçlarınızda uygulayabilirsiniz. Kalın saçlarınız ve çok yuvarlak bir yüzünüz varsa, asimetrik bob size yakışır, belki önde kısa arkada uzun olabilir. Saçlarınız sağlıklıysa kumsalda dalgalı bobu tercih edebilirsiniz.

Orta uzunluktaki bob, uzun, kare yüzleri vurgular çünkü onları en çok pürüzsüzleştiren kesimlerden biridir.

Uzun düz saçlarınız varsa, düzleştiriciyi biraz daha kilitleyin. Ilık su, biraz kaya tuzu, bir jel ve hindistancevizi yağını karıştırın, yıkanmış saça serpin ve ardından kurutun.

Güneşte kurutucu olmadan kurutursanız, etkisi kumsaldaki kadar doğal olacaktır. Yatmadan hemen önce sahilde bu güzel dalgaları yakalayabilir, saçlarınızı bir kurdele veya lastik bantla sıkı bir şekilde topuz yapabilirsiniz. Tabii ki bu tekniği kullanmak için yeterince uzun saçlara sahip olmanız gerekiyor.

Aynı etkiyi örgülerle de elde edebilirsiniz. Örgüler eski bir saç kıvırma yöntemidir ve çok sevilir. Çok düz saçlarınız varsa, iyi bir sonuç elde etmek için bütün gece saçınızı örgülü tutmanız daha iyidir. Öte yandan, kısa veya orta uzunlukta saçlara sahipseniz telleri parmaklarınızın etrafına sararak saç tokaları kullanabilirsiniz. Bu sayede birbirinden farklı maşalı salık saç modelleri elde edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Taç Örgü Modeli Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde örgü, stil ve taç hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen