saç renkleri

Mavi Saç Modelleri

Kadınlarda saç bakımı ve renk değişimi önemlidir. Bir kadın canının sıkıldığı her an saçlarının renginden tutunda kesimine varıncaya kadar hepsini değiştirebilir ve bu değişime ihtiyaç duyar.

Kadınlarda saç rengini belirleyen şey ten rengidir, ancak marjinalliği ön planda tutan bir kadın için bu hiçbir zaman sorun olmamıştır. Çünkü siyaha da boyatabilir, kızıla da hatta maviye de. Son dönemlerde ise kadınlarda sıkça gördüğümüz renklerden biri mavidir.

Mavi saç okyanus görünümü ve deniz kızını andırır bunun için anlatırken bu şekilde bir ifade kullanmakta yerinde olacaktır. Mavinin her tonunun kullanıldığı gibi doğru geçişlerle çift renkte oluşturulabilir. Bunun için kendinizi sıradan bir adım ötesinde hissediyorsanız iyi bir tercih diyebiliriz.

Mavinin Pastel Tonları

2021’de pastel model renkler moda özellikle uçuk renkler oldukça sevimli bir duruşa sahip olabilir. Daha sempatik görünmek isteyen bayanların tercihi olan renk, günlük hayatta da birçok kıyafetle rahatlıkla kombinlenebiliyor.

Mavi Saç Modelleri
Mavi Saç Modelleri

Renkli Ombre Trendi

Mavi bir rengi saça tam olarak uygulamak istemiyorsanız ombrede tercih edebilirsiniz. Yani altta kendi saç renginiz ve üzerinde mavi tonlar sizi daha şık bir hale getirebilecektir.

Mavi Saç Modelleri
Mavi Saç Modelleri

Bunun tam tersi de yapabilirsiniz ancak yapacağınız her şeyin sizi bulunduğunuz ortamda işaret edeceğini de asla unutmamalısınız. Bunun için parmakla gösterilmeye hazır olduğunuzdan emin olmanız şart.

Mavi rengin yapısından dolayı insanda derinlik, ferahlık ve huzuru andırdığını asla unutmamak gerekiyor. Heyecanı artırdığı için özellikle yaz aylarında çok daha fazla seçildiğini söyleyebiliriz.

Mavi Saç Modelleri
Mavi Saç Modelleri

Kendi saçınızı ve mavi rengi bir arada kullanmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bir şey var ki o da kendi saçınızın rengidir. Yani saçlarınız açık sarı ise bu durumda pastel mavi tonları daha uygun olacaktır. özellikle de beyaz bir tene ve renkli bir göze sahipseniz o zaman bu rengin size daha fazla yakışacağının hemen altını çizelim.

Bir önceki yazımız olan Kızıl Saç Rengi Fikirleri başlıklı makalemizde En Sıcak Kızıl Saç Rengi Fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen