Güzellik

Meme Büyütme Ameliyatı Zararlı mıdır?

Meme büyütme ameliyatlarında hastanın durumunu belirleyecek olan konu yaşıdır. 40 yaş ve üzerindeki kadınlarda operasyon öncesinde momografi ve ultrason gibi işlemlerin yapılması meme ve kadının sağlığının korunabilmesi için önemlidir. Meme büyütme ameliyatı sonrasında bölgede ağrıların ve şişliklerin olması normal bir durumdur, fakat bazen ameliyat ve hastanın genel rutininden kaynaklı olarak enfeksiyon ve kanama olma ihtimali söz konusudur.

Bazı durumlarda ise hastada his kaybı yaşanabilir, ancak bu durum genelde geçici olduğundan dolayı üzerinde durulması gerekmez. Ameliyat korkunuz varsa doğal yöntemlerle de memenizi büyütmeyi tercih edebilirsiniz.

Meme Büyütmek İçin Neler Yapılabilir?

Meme büyütme ameliyatlarıyla ilgili birçok fikir vardır. Bu fikirlerin bazıları olumlu olurken bazıları da olumsuzdur. Ancak olumsuz fikirler genelde bu tür ameliyatı olmamış ve kulaktan dolma bilgilerle yola çıkan insanlardır.  Örneğin olumsuz yorumlardan birisi meme büyütme ameliyatlarında kullanılan protezin kanser yaptığı iddiasıdır. Bu iddianın kanıtlanmış olduğu hiçbir bilimsel veri olmadığından dolayı bu halk arasında yanlış bilinen bir durumdur diyebiliriz.

"<yoastmark

Meme Büyütme Ameliyatlarının Komplikasyonları var mıdır?

Her cerrahi işlemde olduğu gibi meme büyütme ameliyatlarında da komplikasyonlar oluşabilir. Örneğin protezin konulduğu zarın etrafında sertleşme ve daralma meydana gelebilir. Bu zarlara kapsül denir ve kapsüller ince olduğundan dolayı bir sorun etmezken orta kalınlıkta olan kapsüller göğüste fark edilir sertliklerin oluşmasına neden olur. bu sertliklere uygun masaj tekniği uygulandığında ise düzelecektir. Eğer ki çok kalın hale gelirse bu durumda protezin yeniden çıkarılması gerekecektir.

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası Hareketlerde Kısıtlama Olur mu?

Silikonlar her ne kadar ince olsa da dışarıdan gelebilecek darbelere karşı dayanıklıdır. Ameliyat işleminin tamamlanmasının ardından birkaç aylık süre sonunda hasta yuz üstü yatabilir. Ancak protezlerin bir balon olduğu göz önünde bulundurulduğunda sızma olabilir. Protezlerin içerisinde bulunan sıvı serum fizyolojiktir bu nedenle böyle bir ihtimalin olması halinde vücut bu sıvıyı hemen emdiğinden dolayı kişiye hiçbir zararı yoktur. Bahsetmiş olduğumuz yırtılma nadir görülen bir durumdur.

Sonuç olarak toparlayacak olursak eğer memelerinizin küçüklüğünden şikayetçiyseniz ilk olarak doğal yöntemleri tercih ederek büyütmeye çalışmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Gece Kremi Kullanmalı mıyım? başlıklı makalemizde en iyi gece kremleri, gece kremi ve gece kremi kullanmalımıyım hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen