Diyet

Metabolizma: Bu 7 sebzeyle hızlı çalıştırırsınız

Metabolizmamız düzgün çalışmıyorsa, sindirim sorunlarına yol açabilir ve kilo verme sonuçlarımızı azaltabilir. Bu yüzden size hangi tür sebzelerin metabolizmanızı yeniden canlandırmanıza ve daha sağlıklı hissetmenize yardımcı olacağını söyleyeceğiz.

Metabolizmamız sağlığımız ve kilo verme çabalarımız üzerinde büyük bir etkiye sahiptir . Yiyecek ve  besinler vücudumuzda uygun bir şekilde kullanılamazsa, sadece sindirimimizle ilgili sorunlarımız olmaz, aynı zamanda daha az kilo veririz. Metabolizmamızın iyi ya da kötü çalışması birçok faktörün etkileşiminden kaynaklanmaktadır. Yaşımız, ne kadar hareket ettiğimiz ve  genetik yatkınlık sadece birkaçıdır.

Metabolizma nasıl hızlı çalışır
Metabolizma nasıl hızlı çalışır

Neyse ki, sıklıkla diyetimizi biraz değiştirerek metabolizmamızı hızlandırabiliriz .Bu yüzden limon , zencefil veya kırmızı biber gibi iyi bilinen doğal ürünlere olarak , pek çok sebze metabolizmamızı uyarır ve gerçekten çalışmasını hızlandırır. 🥗

Metabolizmayı hızlandıran sebzeler 2020
Metabolizmayı hızlandıran sebzeler 2020

Bu 7 sebze metabolizmamızı uyarıyor

1. patatesler

Almanların en sevdiği yiyecekler, yüksek potasyum içeriği nedeniyle vücudumuz üzerinde detoksifiye edici bir etkiye sahiptir. Patates , aynı zamanda yeterince uzun ihtiva karbonhidratların tutar ve pirinç veya diğer ek ürünler, iyi bir alternatiftir  . 🥔

Metabolizmayı hızlandıran 7 sebze
Metabolizmayı hızlandıran 7 sebze

2. Yeşil yapraklı sebzeler

Yeşil sebzeler demir, C vitamini, B vitaminleri ve hepsinden önemlisi çok yüksek miktarda A vitamini içerir. Kabızlığı önler , kandaki yağ ve kolesterol konsantrasyonunu azaltır ve bağırsak floramızı  sağlıklı tutar.

3. rezene

Kalsiyum, demir ve C vitamini gibi metabolizmayı uyarıcı besinlerin yanı sıra, rezene ayrıca sindirime yardımcı olan ve vücudumuzu kirletici maddelerin atılmasına yardımcı olan lif içerir . Rezene yaprakları, bileşenleriyle kolorektal kanseri bile önler.

4. avokado

Avokado sadece kesinlikle popüler bir besin  değil, aynı zamanda metabolizmamızı uyarır. Önemli vitaminler, mineraller ve doymamış yağ asitleri içerir. Avokadoların kalorileri çok yüksek olmasına rağmen, çoğunlukla sağlıklı yağlardan oluşur ve sizi uzun süre tok utarlar. 🥑

Metabolizmayı hızlandıran besinler 2020
Metabolizmayı hızlandıran besinler 2020

5. Salatalık

Herkes salatalıkların çoğunlukla su olduğunu bilir. Kabuğu ayrıca potasyum, demir, magnezyum ve çeşitli vitaminler içerir. salatalık bu nedenle sadece bizim metabolizmasını desteklemekle kalmaz, aynı zamanda hidrasyon ve vücudumuzdan atık maddelerin dışarı atılmasına yardımcı olur. 🥒

6. Hindiba

Hindibada bulunan acı maddeler safra üretimi üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir, bu da sadece kanın temizlenmesinde etkili karaciğeri değil aynı zamanda zararlı maddelerden kurtulmamıza yardımcı olur. Hindiba hem arındırıcı hem de çeşitli vitamin ve mineraller içerir. Bağırsak floramız üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir ve güçlendirilmiş bir bağışıklık sistemi sağlar.

7. kuşkonmaz

Kuşkonmaz sadece yağ metabolizmasını desteklemekle kalmaz, aynı zamanda vücudumuz üzerinde dehidrate etkiye sahiptir. İdrara çıkmayı uyarır ve böbreklerimiz üzerinde çok olumlu bir etkiye sahiptir. Ek olarak, kuşkonmaz hem C vitamini hem de B grubu vitaminleri ve kan ve hormon üretimimize yardımcı olan mineralleri içerir.

Metabolizma Bu 7 sebzeyle hızlı çalıştırırsınız
Metabolizma Bu 7 sebzeyle hızlı çalıştırırsınız

Bir önceki yazımız olan Kilo Verme: Bu beslenme alışkanlıklarını değiştirmek size günde 700 kalori kaybettirir... başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen