Saç Bakımı

Mineral ve Vitamin Kaynağı Saç Uzatan 5 Besin

Mineral ve Vitamin Kaynağı Saç Uzatan 5 Besin

Saçlarınızın sağlıklı şekilde uzaması için öncelikle beslenme alışkanlıklarınızı gözden geçirmeyi denemelisiniz. Saç uzmanlarına göre mineral ve vitamin kaynağı doğal besinler tüketerek saçları daha sağlıklı ve hızlı uzatabilmek mümkün. Bu besinlerdeki vitamin ve mineraller saç köklerini besler, daha parlak ve hacimli görünmesini sağlar. İşte günlük yemek programınıza dahil etmeniz gereken saç uzatan 5 besin..

Saçların sağlıklı uzaması için saç kökleri bazı vitamin ve minerallere ihtiyaç duyar. Genel olarak hazır olarak satılan saç bakım ürünleri tercih edilir ancak bu ürünlerin içerdiği farklı kimyasal içerikler beklenmedik sonuçlar doğurabilir. Güzellik uzmanları sağlıklı beslenmenin saç uzamasında son derece önemli bir rolü olduğunu söylüyor..

Mineral ve Vitamin Kaynağı Saç Uzatan 5 Besin

Saçlarım sağlıklı uzamıyor, saç tellerim çok zayıf diyorsanız beslenme programınızı mutlaka gözden geçirmelisiniz. Tüketeceğiniz doğal ve yararlı besinler sadece saçlarınız için değil, daha sağlıklı bir cilde sahip olmanız içinde önemli bir role sahip. Sağlıklı bir şekilde saç uzatmak uzmanların önerdiği doğal besinleri tüketmelisiniz. İşte saç uzatan doğal besinler.

Havuç

A vitamini içeren havuç saç köklerine hızlı şekilde etki edebilen bir besin. Havuç, sebum üretimini dengeler aynı zamanda saç dökülmesini ciddi oranda azaltır. İçerdiği A vitamini saç köklerini ve saç yapısını onarır. Zarar görmüş saç tellerini onarır, saçlara parlaklık kazandırır. Her gün havuç tüketerek saçlarınızı sağlıklı ve hızlı şekilde uzatabilirsiniz.

Avokado

Avokado saç köklerini güçlendiren ve onaran bir besindir. Avokado içerdiği B vitamini sayesinde saç telleri güçlendirir ve saçların hızlı şekilde uzamasını sağlar. Saç bakım uzmanlarına göre avokado ile doğal saç bakımı düzenli olarak yapılmalı, fakat yağ oranı yüksek olduğundan dolayı mümkün olduğu kadar kahvaltılarda ve salatalarda tüketilmeli.

Ispanak

Ispanak saçlara canlılık ve parlaklık kazandıran K vitamini içeren bir besindir. Folik asit içeri ile saçların ışıl ışıl parlamasını ve güçlenmesini sağlar. Ispanak pişirildiğinde vitamin ve mineral kaybına uğrayacağından dolayı özellikle salataların içine çiğ olarak eklenerek tüketilmelidir. Eğer pişirilecek ise ağzı kapalı ve az suda pişirilmesi önerilir.

Yumurta

Doğal saç bakım maskelerinin vazgeçilmezi yumurta tam bir protein deposudur. Aynı zamanda çinko, demir, b12 ve biotin içerir.  Her gün bir yumurta tüketerek saçlarınızın ihtiyaç duyduğu proteini karşılayabilir, saçlarınızı daha hızlı ve sağlıklı uzatabilirsiniz.

Ceviz, badem, fındık

Saç köklerinin ihtiyaç duyduğu E vitaminini karşılamak için her gün bir miktar fındık, ceviz yada badem tüketebilirsiniz. Bu besinler saç köklerinizi besleyecek ve parlaklık kazandıracaktır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen