Saç Bakımı

Mükemmel Saçlar : Bunlar parlak saçlar için mutlak ipuçları

Mükemmel Saçlar : Bunlar parlak saçlar için mutlak ipuçları

Her gün mükemmel tarz bir saç ister misiniz? Size yıldızların ve modellerin nihai güzellik sırlarının ilk 5’ini söyleyeceğiz …

Uzun veya kısa, düz veya kıvırcık, sarışın veya siyah – her kadın mükemmel saçları olsun ister.  Chanel bir keresinde “Saçını kesen kadın, hayatını değiştirecek bir kadındır” dedi . Ancak, parlak ve sağlıklı bir saçın kestirmek zorunda olmadan da mümkün olduğunu iddia ediyoruz. Çünkü her gün saçını önemseyen bir kadın hayatını çoktan değiştirdi. Size mükemmel bir mükemmel saçlar  vermeyi garanti eden yıldızlardan, modellerden ipuçları sunuyoruz.

Mükemmel Saçlar Bunlar parlak saçlar için mutlak ipuçları
Mükemmel Saçlar Bunlar parlak saçlar için mutlak ipuçları

1) Şampuan: Az daha çoktur

Şampuan temiz ve sağlıklı saçlar sağlar, ancak az kullanmak yeterlidir. Ürünü saç  derisine uygulayın – önce biraz suyla seyreltmek en iyisidir ve bir süre hafifçe masaj yapın. Düşük şampuan miktarı nedeniyle saç temizlenir, böylece kuruluktan çok fazla şikâyet edilmez . Bu arada, şampuanı saç uçlarına uygulamak gerekli değildir, çünkü durulama sırasında yine de oraya gelir.

2) Ekstra parlaklık için soğuk su ile durulayın

Şampuanı oldukça az kullanmanız gerekirken , saç kremi tam tersidir. Bu, saç yıkama olmadan feragat edilmelidir! Ve ayrıca saçını soğukta yıkayabilen fazladan bir miktar parlaklık sağlar. Çünkü ilk bakışta sıcak bir duş buzlu soğuktan daha rahatlatıcı görünse bile, çok yüksek sıcaklıklar ve buharlar saçı hızlı bir şekilde düz ve mat hale getirir.

3) asla ısı koruması olmadan saçları şekillendirmeyin

Hiçbir yıldız kuaförünün asla olmadan yapamayacağı bir şey, ısı korumasıdır . UV ışınları, saç kurutma makinesi veya saç maşası olsun – saçlarınız her zaman yüksek sıcaklıklardan korunmalıdır. Daha da iyisi, tabii ki, sıcak şekillendirme yöntemlerinden hoşlanıyorsanız , saçınızı temiz havada kurutun ve ısı koruyucu sprey kullanın.

4) ipek uyku

Mükemmel bir güzellik uykusu için son numara ipek! Bu kumaşın yumuşak dokusu özellikle saçlarınız için önerilir. Örneğin , pamuğun aksine , bu malzeme saçlarınıza zarar vermez, dökmez.

5) saç vitaminleri

Nasıl bu kadar güzel saçları sahipsin ? “Güzellik içten başlar” ve Kim Kardashian ve Kylie Jenner gibi yıldızlar bunu kanıtlar . Saçı ek vitamin ve minerallerle güçlendirmenin önemli olduğunu söylüyorlar . Bu arada, size bu amaç için hangi ürünlerin en uygun olduğunu söyleyeceğiz. Doğru beslenme , sağlıklı saçlar için çok önemlidir. Pirinç, yumurta sarısı ve yulaf ezmesi, örneğin, güzel saçlar için özellikle önemli olan bir vitamin olan biotin içerir.

Bir önceki yazımız olan Kırık Saç Uçları için Doğal Çözümler başlıklı makalemizde doğal maskeler, kırık saç uçları için maskeler ve kırık saç uçları için yağlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen