GüzellikMakyaj

Mükemmel Seyahat Makyajı ve Seyahat Güzellik Rehberiniz

Bir seyahat makyajı ve güzellik rutininin sürdürülmesi biraz planlama gerektirir, ancak çoğumuz için önemlidir. Fotoğraflarınıza en iyi şekilde bakmak istersiniz, bu yüzden biraz makyaj yapmak gerekebilir, ancak aynı zamanda sizi ağırlayacak büyük bir çanta taşımak istemezsiniz.

Son 12 ay içerisinde 12 farklı ülkede bulundum ve sizi temin ederim ki her birinde muhteşem görünüyordum. İşin püf noktası seyahat için makyaj rutinimi en aza indirmeyi ve seyahat için en uygun makyaj ürünlerini kullandığımdan emin olmamdı. Bu rehberde, kendi tecrübelerime dayanarak sizin için de iyi olan rutini bulmanıza yardımcı olmak istiyorum, fakat aynı zamanda her birimizin farklı tercihleri ​​olduğunu göz önünde bulundurarak!

Mükemmel Seyahat Makyajı ve Seyahat Güzellik Rehberiniz
Mükemmel Seyahat Makyajı ve Seyahat Güzellik Rehberiniz

Seyahat için en iyi makyaj ürünleriyle başlayacağız! Bunlar küçük, sağlam, paketlemesi kolay ve çok amaçlı olan ürünlerdir. Seyahat güzellik çantamda olanları bile geçiyorum, böylece seyahat makyajınızı hazırlamanın arkasındaki düşünce süreci hakkında fikir edinebilirsiniz.

O zaman bazı hazırlık önerileri vereceğim, böylece seyahat etmeden önce doğru ürünlere yönelebilirsiniz. Ayrıca, normal ürünlerinizi çok daha seyahat dostu hale getirmenizi sağlayacak yeniden paketleme tavsiyelerini de dahil ettim!

Seyahat için En İyi Makyaj ve Güzellik Ürünleri

Bu seyahat makyaj ürünlerini basit ve çok amaçlı olduğuna eminiz.

1. Sephora Z Paleti

Z paleti binlerce makyaj sanatçısı için gizli silahtır, ancak seyahat eden herkes için de süper yararlıdır. Bu boş palet mıknatıslanır ve küçük manyetik çıkartmalarla da gelir, böylece tek bir göz farı ve allıktan kendi özelleştirilmiş paletinizi oluşturabilirsiniz .

Tüm makyaj ve güzellik ürünlerinizi tam anlamıyla taşımak için büyük bir tane seçebilirsiniz veya sadece küçük bir gölge ve allık taşımak için daha küçük bir tane seçebilirsiniz. Bu makalenin ilerleyen bölümlerinde makyaj kutularını hacimli kaplardan nasıl çıkarabileceğiniz ve Z paletinize koyabileceğiniz konusunda bazı önerilerde bulunuyorum.

Seyahat için En İyi Sephora Z Paleti
Seyahat için En İyi Sephora Z Paleti

Z paletinde ürünleri düzenlemenin çok yolları var, bu yüzden hemen hemen herkes için harika! Sephora’da sizin için uygun boyutta bir palet edinin !

2.  Çikolata Bar Göz Farı

Bu çikolata kokulu göz farı paleti, göz makyajınızı her yaptığınızda yüzünüze bir gülümseme koyacaktır. Harika bir seyahat makyaj paletidir, çünkü küçük ama sağlamdır, yerleşik bir aynası vardır ve tamamen  mat ve metalik renklerle doludur. Bu paletle, tatiliniz boyunca bir bakışla sınırlı değilsiniz – birkaç makyaj seçeneğiniz var!

Çikolata Göz Farı
Çikolata Göz Farı

Bu paleti seçtim, çünkü hem gözler hem de yanaklar için güzel vurgulayıcılar gibi güzelce çalışabilen daha açık renkli gölgeler, ayrıca birçok kişi için kaş tozu olarak kullanılabilen birkaç kahverengi tonu ve taupe içerir. Çok koyu gölgelerden herhangi biri, göz kalemi olarak da uygulanabilir!

 Kaş ve Göz Farı Paleti

Karmaşık ve çeşitli göz farı görünümlerinden vazgeçmek isterseniz, 5 veya 6 gölgeli bir palet muhtemelen daha iyi bir seçim olacaktır. Daha az yer kaplar.  Her birimizin farklı   göz farı görünümü var, ancak pembe kaşlar şu anda süper modaya uygun, bu yüzden bu paleti önermeye karar verdim.

Seyahat için en iyi farlar
Seyahat için en iyi farlar

Çabuk, makyajsız bir görünüm yapabilir veya biraz daha koyu ve boğucu alabilirsiniz. Tonların tümü mattır, bu nedenle iç köşeleri aydınlatmak için yanınızda bir vurgulayıcı taşımak isteyebilirsiniz.

MAC Kozmetik Mini MAC Ruj

Rujlar çok yer kaplamaz, bu yüzden yanınıza herhangi bir problem çıkarmadan birkaç renk alabilirsiniz. Şahsen, sadece bir tane tam boy dudak rengini taşıyorum, ama sonra yine biraz sıkılıyorum.

Seyahat için en iyi MAC Kozmetik Mini Ruj
Seyahat için en iyi MAC Kozmetik Mini Ruj

MAC rujlar , kremsi bir dokuya ve modaya uygun mat bir yüzeye sahip klasiklerdir. En kullanılabilir renk tonlarının mini versiyonları ile bir demet alanınız olacak. Dudak renginizi günden güne değiştirmek istiyorsanız, bu harika bir seçimdir! Nordstrom’dan alabilirsiniz !

FX Preslenmiş Mineral Fondöten

Yağlı bir cildiniz varsa, krema yerine yolda sıkıştırılmış bir pudra fondöten olması harika olabilir . Seyehatte taşımak hiçbir sorun olmayacak ve ayar gerektirmeyecek! Cover FX’in bu pudra fondöteni, mat görünmenizi sağlayacak ve cildinize güzel bir orta alan kazandıracak hızlı bir adımdır. Formül talk içermez, süper hafiftir ve yağları emmek için kaolin kili içerir. Sizde  38 renkteki eşinizi bulun !

Seyahat için FX Preslenmiş Mineral Kapatıcı Pudra
Seyahat için FX Preslenmiş Mineral Kapatıcı Pudra

CC + Krem SPF 50+

Normal veya kuru cildiniz varsa, bu durumda, bu CC kremi en iyi seyahat makyaj seçeneği olabilir! Kapsama alanı üst kısımdadır, ancak gerekirse nemlendiricinizle temizleyebilirsiniz ve en güzel doğal yüzeylerden birine sahiptir!

Seyahat için en iyi CC + Krem SPF 50+
Seyahat için en iyi CC + Krem SPF 50+

Kuru noktaları vurgulamadan kusurları giderir ve pudra sürmeden iyi görünür. Bazı ciddi güneş koruma gücüne sahip ve formül süper nemlendirici ürünler var, böylece yüz kremi kullanmadan bile kullanabilirsiniz. Sephora’da cildinize uygun renk tonlarını bulabilirsiniz.

Lancôme Teint Idole Ultra Uzun Ömürlü Fondöten  SPF 21

Seyahat ederken bile yüksek kapsama tercih ederseniz, bu çubuk temelini düşünün ! Gerekirse kapatıcınız olarak iki katına çıkar ve bitiş, muhtemelen bir ayar tozu taşımanıza gerek kalmayacak kadar mattır. İsterseniz fırçaları veya makyaj süngerlerini atlayabilirsiniz , çünkü bu ürünü  parmaklarınız ile karıştırmak oldukça kolaydır. Bu formül, dışarıdayken güneşli günler için de güneş koruması sağlar. Nordstrom’da en sevdiğiniz 25 renk tonunu bulun !

Seyahat için Lancôme Teint Idole Ultra Uzun Ömürlü Fondöten SPF 21
Seyahat için Lancôme Teint Idole Ultra Uzun Ömürlü Fondöten SPF 21

ELF Kozmetik Kusursuz Yüz 6 Parça Fırça Koleksiyonu

Yalnızca 6 makyaj fırçasıyla kendinize tam bir görünüm verin! Bu set gezginler için mükemmeldir, tam yüz makyajı yapmanız için gereken tüm fırçaları içerir, bir ya da iki tanesini kaybederseniz önemli değil. Set iki ten rengi fırçası ve dört göz fırçası içerir ve başka hiçbir şeye ihtiyacınız olmayacağından emin olmak için her türlü yaratıcı kullanımı düşünebiliriz.

Seyahat ELF Kozmetik Kusursuz Yüz 6 Parça Fırça Koleksiyonu
Seyahat ELF Kozmetik Kusursuz Yüz 6 Parça Fırça Koleksiyonu

Çoklu Çubuk NARS

Bu hepsi bir arada ürün, seyahat ederken gerçekten az bakım yapablardansanız mükemmeldir. NARS Multiples, yanaklara, dudaklara veya gözlere uygulanabilen makyaj çubuklarıdır – doğru, allık, ruj ve göz farı olabilen tek bir ürün! Allıkların, vurgulayıcıların ve gölgelerin tümü yerine yalnızca birini alabilir veya birkaçını seçebilirsiniz.   Nordstrom’dan favorilerinizi seçin !

seyahat için çoklu kullanım makyaj ürünü
seyahat için çoklu kullanım makyaj ürünü

PRO Vurgu ve Kontur Paleti

Eğer tozları tercih ederseniz, bu küçük set kusursuzluktur. Sağlam bir pakette bronzlaştırıcı, vurgulayıcı ve allık ile hoş bir büyük ayna bulunur. Her üç ton da göz farı olarak uygulanabilir, böylece göz farı paletinizi evde bırakabilirsiniz. Bu kiti çok seviyorum çünkü vurgulayıcı ve allık hem muhteşem, hem de parıltılı.

Seyahat için PRO Vurgu ve Kontur Paleti
Seyahat için PRO Vurgu ve Kontur Paleti
Seyahat için su geçirmez sıvı göz kalemi
Seyahat için su geçirmez sıvı göz kalemi
Seyahat için yüksek hacimli mini maskara
Seyahat için yüksek hacimli mini maskara

Seyahat Makyajı Nasıl Yapılır

Burada çok fazla öneride bulunuyorum, ancak size gerçekte yaptığım şeyler hakkında biraz bilgi vermek istiyorum! Nerede ve neden uzlaşmaya istekli olduğumu görmek, ideal olmasa bile sevdiğim şeyi almaya karar verdiğim yere göre, sizin için neyin önemli olduğunu bulmanıza yardımcı olabilir!

Benim için en önemli şey, bir sırt çantasıyla seyahat ettiğim ve sadece devam edebileceğim için, tek bir çantaya sığacak kadar düşük ağırlıkta eşyalara sahip olmaktı. Cildime uzun süre bakmaya devam ediyorum, bu yüzden cildime bakmaya gelince , kremi, makyajı temizleyici , nemlendirici gece serumu , güneş kremi ve akne önleyici ile tam cilt bakım rutini aldığımdan emin oluyorum. 100 ml veya daha az olan şişelerde.

Kullandığım her şey oldukça akışkan, şişeler en iyisi ve kavanozlardan daha hijyenik olmaları da mümkün. Astarlarımı evde bırakmaya karar verdim, çünkü sabahları çok fazla şey yapmaktan hoşlanmıyorum ve güneş koruyucu benim için astardan çok daha önemli.

Seyahat makyajı konusunda kremler yerine tozlarla çalışmayı tercih ediyorum. Özellikle dışarı çıktığımda ve yeni bir şehri keşfetmek istiyorsam, çok yağlı olabilen karma bir cilde sahibim, bu yüzden tozlar kalırken kremler çok hareket eder. Kuru cilde sahip olanlar  krem  uygulamalı seyahat makyaj rutinini tercih edebilirler!

Yanımda kapatıcım olarak kullanılan yüksek kapsamlı bir fondöten ve bunu uygulamak için küçük bir stippling fırçası taşıyorum .

Mükemmel Seyahat Makyajı ve Seyahat Güzellik Rehberi
Mükemmel Seyahat Makyajı ve Seyahat Güzellik Rehberi

Göz farlarını tamamen atlıyorum. Bunun yerine, kontur pudra , şampanya vurgulayıcı , aynasız bir palette nötr allık ve ombre kaşları yapmak için mükemmel bir küçük kaş pudrası ikilisi var. Fosforlu kalem ve allık mükemmel iç köşe ve kapak renkleridir, bronzlaştırıcı ve hafif kaş tozu kırışıklıklar için mükemmeldir.

Koyu renkli pudramı kaşlarım, dış köşe aksanı ve eyeliner olarak kullanıyorum . Bunları uygulamak için küçük bir allık fırçası, şekillendirme için kabarık açılı bir fırça ve ince açılı bir fırça, düz bir gölge fırçası, yuvarlak bir kıvrık fırça ve bir harmanlama fırçası içeren bir mini boyutlu göz farı fırçası seti var.

Süslü olmak istediğimde yanımda siyah bir göz kalemi var ve hoş bir su geçirmez maskara . Dudaklar için pembe ve vişne  tonlu rujlarım var (ki bazen yanaklarımda da oluyor) ve vazgeçemediğim bir  dudak kalemi .

Seyahat Makyaj İpuçları ve Püf Noktaları

• Minimalizmi Öğrenin
Sık seyahat etmiyorsanız, sahip olduğunuz her şeyi kesinlikle gerekli görmeniz kolaydır. Tabii ki, o palete ihtiyacınız var! Ya bir gece kırmızı bir dudak  istersen ? Eh, bu “eğer varsa” dan vazgeçmelisiniz ve aradığınız her maddenin gerçekten gerekli olup olmadığı hakkında daha fazla düşünmeye başlamalısınız. Bu işlem sorun olabilir, ancak bir kez havada veya yolda olduğunuzda size büyük bir güçlük kazandırır.

Seyahat Makyajı Nasıl Yapılır 2019 2020
Seyahat Makyajı Nasıl Yapılır 2019 2020

• Havayolu Kurallarını bilmek

Paketlemeye başlamadan önce, özellikle sadece bir uçakla uçuyorsanız, tuvalet malzemeleri için havayolu gereksinimlerini gözden geçirdiğinizden emin olun. Çoğu durumda 100 ml’den fazla ürünü tutan sıvı kozmetik kaplara sahip bir uçağa binmenize izin verilmez ve yalnızca tek bir plastik torbaya sığacak öğeleri taşımanıza izin verilmez.

• İkisi Bir Arada Tercih

Seyahat ederken, yalnızca bir amacı olan bir makyaj ürününü taşımayı haklılaştırmak çok zorlaşıyor. Pazarlamayı amaçlayan ürünleri görmezden gelmeye çalışın ve fikrinizi olasılıklara açın. Makyaj ürünlerinize yaratıcı bir gözle bakın ve bir eşyadan kaç tane kullanabileceğinizi düşünün. Bir ruj allık olarak ikiye katlayabilir, nemlendirici ile karıştırılmış kapatıcı fondöten olarak ikiye katlayabilir, kontur ve vurgu seti göz farı olarak ikiye katlayabilir, bir kaş pudrası eyeliner olarak ikiye katlayabilir.

• Karıştırıp Eşleştirebileceğinizden Emin Olun
Yalnızca belirli bir kıyafetle veya yalnızca belirli bir göz farı kombinasyonu kullandığınızda iyi görünen bir allık ile çalışan bir rujunuz varsa, evde bırakın. Hep birlikte güzel görünen şeylerle seyahat etmek istiyorsunuz; bu hem makyaj hem de kıyafetler için geçerlidir. Getirdiğiniz her öğenin diğer tüm öğelerle iyi görüneceğinden emin olun. “Kapsül koleksiyonu” dediğimiz şeyin anahtarıdır ve size bir ton güçlük kazandırır.

• Sık Kullanılanlardan Vazgeçme
Çok amaçlı ürünler en iyisi olsa da, yalnızca tek bir şey için kullanılabilecek mutlak makyaj öğelerine sahipseniz sorun değil. Günün sonunda, yanınızda getirdiğiniz makyajdan memnun olmak istersiniz. Taşıdığın her şeyi kullandığın sürece, haklısın.

• Minimalist Rutini Uygula!
Gerçekten ne alacağınıza ve ne bırakacağınıza karar vermeden önce, minimalist yüzünüzü yanınıza alacağınızı düşündüğünüz ürünlerle uygulayın. Sadece birkaç şeye ihtiyacın olacağını varsaymak, aslında bir kere uzaklaştığında getirdiklerinden memnun olmadığınızı keşfetmek için berbat olurdu.

• Kare ve Düz Paketler Daha İyi
Dairesel kompaktlarla çalışmak zor – bir seyahat makyaj çantasına ya da birbirlerine karşı çok iyi uymuyorlar. Kare sıkıştırmalar ve ince borular seyahat çantasına güzel bir şekilde sığar ve  birbirine koymak çok daha kolaydır. Bu yüzden daha önce önerdiğim her şey kare şeklinde ya da çubuk şeklinde geliyor!

Seyahat için Cilt Bakımı ve Makyaj Nasıl Yapılır?

Düzenli makyajınızı seyahat için yeniden yenilemek, yeni şeyler satın alma zorunluluğunu ortadan kaldıracak ve ayrıca evdeyken düzenli kalmanıza yardımcı olacağını keşfetmekten şaşıracaksınız!

Mükemmel Seyahat Makyajı ve Seyahat Güzellik Rehberiniz 2019
Mükemmel Seyahat Makyajı ve Seyahat Güzellik Rehberiniz 2019

• Sıkıştırılmış Tozlar
Sıkıştırılmış tozlarınızın tümünü tek bir palete yapıştırmak, yerden tasarruf için mükemmel bir yol olabilir! Bu, özellikle birkaç göz farı veya allık bekarına adanmışsanız faydalı olabilir.

Öncelikle, sıkıştırılmış tozlarınızı orijinal yerlerinden çıkarmanız gerekir. Yapıştırıcıyı eritmek için kompaktı bir düşük ısı kaynağının ( düzleştirme demir bunun için mükemmeldir) üzerine yerleştirerek yapabilirsiniz . Gevşetildikten sonra,  içindeki toz ile birlikte bastırınız.

Daha sonra  mıknatıs bantı yapıştırabilir ve mıknatıslanmış bir Z Paletine yapıştırabilir ya da   eski bir CD çantasına yapıştırabilirsiniz.

Seyahat Makyajı Nasıl Yapılır
Seyahat Makyajı Nasıl Yapılır

Gevşek Tozlar
Gevşek tozlar muhtemelen en az seyahat dostu makyaj ürünüdür, ancak yine de yolda kullanabilmeyi sağlayabilirsiniz. Küçük kavanozlar, gevşek tozları güvenli ve kullanımı kolay tutmak için mükemmeldir ve makyaj çantasını daha az hacimli yapmanıza yardımcı olur.

• Kremler
Kısa bir gezi için kremlerinizin boşalması size çok fazla alan kazandırır. Ayrıca, cilt bakımı ve krem ​​makyajını sıvı limitleri konusunda endişelenmenize gerek kalmadan taşımanıza sağlar.

Ağır kremler, fondötenler ve bazlar kavanozlara dökülürken, serum ve toner gibi hafif ürünler şişelere dökülebilir . Ürünleri kavanoz kaplarından çıkarırken küçük, temiz bir spatula kullandığınızdan emin olun, böylece her şeyi temiz tutabilirsiniz ve kremlerinizi bakteri ile kirletmekten kaçının.

Bu arada, kontakt lens kılıfları da sadece birkaç gece için gittiğinizde harika kaplar!

• Güçlendirme
Seyahat makyaj çantanızda çok fazla sıkıştırılmış toz ürün varsa, daha kırılgan eşyaları yastıklamanın yollarını bulmak çok önemlidir. Preslenmiş tozları çeşitli paletlerimde ve sıkıştırdıklarımda yastıklamak için vazgeçilmez küçük bir doku veya silikon ağ parçası buluyorum.

Bir önceki yazımız olan Gece Kremi Kullanmalı mıyım? başlıklı makalemizde en iyi gece kremleri, gece kremi ve gece kremi kullanmalımıyım hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen