Ev Dekorasyon

Mutfak Dolap Çekmece Modelleri

Mutfak dekorasyonu denildiğinde ilk aklımıza gelen şeyin mutfak dolapları olduğunu biliyoruz ancak dolaplardaki çekmeceler de aynı şekilde önemli. Günümüzdeki modellere baktığımız zaman çekmece modelleri o kadar şık ve farklılık gösteriyor ki buraya derinlemesine baktığımızda karşımıza çıkan şeyin de kafamızı karıştırdığı ortada. Çekmeceler konusunda tam bir ifade kullanmak gerekiyorsa yaşam alanlarınızın da mutlaka kullanımı amacına yönelik olması gerekli. Mutfakta en çok kullanılan bölümler neresi derseniz elbette ki çekmeceleri burada örnek olarak gösterebiliriz. Üstelik sanatsal ve de estetik açıdan da çekmeceler birbirinden farklı modellere sahip.

Mutfak çekmecelerinin dekorasyonda anlamı büyük ve de mutfağın belli bir düzene konulması noktasında önemli bir yeri var. kullanışlı bir mutfak tercih edilmek isteniyorsa çekmecelerinde çokluğu önemli. Gereksiz bir sürü ayrıntının da ortadan kaldırılmasında çekmecelerin etkisi oldukça büyük. Üstelik çekmecelerin sizin iş yükünüzü de azaltacak bir etkiye sahip olduğunu asla unutmamak gerekiyor.

Mutfak Dolap Çekmece Modelleri
Mutfak Dolap Çekmece Modelleri

Kullanışlı Mutfak Çekmeceleri

Küçük mutfaklarda çekmeceler aletlerin ortadan kaldırılması ve saklanması için önemli. Bu sayede mutfak tezgahlarınızın da üzeri boş kalmış olacaktır. Size kalan tezgah üzerindeki çalışma alanı sayesinde daha güzel ve lezzetli yemekler yapabiliriniz. Üstelik buradaki düzenin bozulmaması açısından da önemlidir.

Son dönem mutfaklarda çekmecelerde de tabaklar için özel bölümler ayrılıyor. Bu da kullanım alanının biraz daha genişlemesine neden olabiliyor. Bu zarif fikir bir çok markanın modellerinde de işlenmiş. Bulaşık makinalarının hemen yanı başında olan çekmeceler sayesinde tabaklarınızı direk olarak makinadan alarak çekmeceye koyabiliyorsunuz. Bu sayede size zaman da kazandırılmış oluyor.

Köşelerdeki en önemli sorunlardan birisi de bu bölümlerde dolap kapaklarının ya da çekmecelerin tam olarak fayda sağlayamamış olmasıdır. Ancak farklı bir tasarım uygulanarak yapılmış köşe çekmece sayesinde bu alanın daha da kullanışlı olması sağlanmış.

Baharatlarınız içinde özel çekmecelere ihtiyacınız olabilir. Bunun için gerekli derinliğin uygulanmış olduğu çekmece modelleriyle birlikte mutfağınızda daha güzel ve düzenli bir görüntü elde edebiliyorsunuz.

Aynı şekilde kuru bakliyat çekmecelerini de örnek olarak gösterebiliriz. Kavanozlarınızı düzenli bir şekilde koyabileceğiniz bu çekmece modelleriyle birlikte hem şık hem de daha kullanışlı alanlar oluşturulabilir.

Kışın yaptığınız reçelleri koyduğunuz kavanozları saklayacak bir yer düşününce koca bir dolap aklınıza gelebilir belki fakat bu tasarıma baktığınızda incecik bir çekmece ve ergonomik bir tasarım görülüyor.

Bir önceki yazımız olan Evinizin Mimari Tarzına Uygun İç Tasarım Fikirleri başlıklı makalemizde Evinizin Mimari Tarzına Uygun İç Tasarım Fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen