moda

Nasıl Şık Olunur?

Daha az satın almak ya da pahalı kıyafetlere para harcarken doğru olduğuna inanmak önemli. Kadın olsun erkek olsun doğru parçayı doğru aksesuarlarla birleştirebildiğinde şıklığı çok iyi yakalayabilir, ancak önce kendini tanıması çok önemlidir.

Aşağıda gerek paradan tasarruf edebilmeniz gerekse sahip olduğunuz kıyafetle en iyi şekilde görünebilmeniz için bazı önerilerde bulundu.

Tek seferlik bir şey satın almayın

Aslında kıyafet seçiminde hepimiz suçluyuz, çünkü satın alırken tek seferlik tercihler yaşıyoruz. Oysaki satın alacağınız kıyafetin hem bir partiye hem de misafirliğe giderken rahat kombinlenebilecek bir tarzda olması gerekiyor.  Özel şeyler almak yerine çok yönlü parçalarla birbirini tamamlayacak seçimler yapmak çok önemlidir.

Nasıl Şık Olunur?
Nasıl Şık Olunur?

Uymayan bir şeyi satın almayın veya saklamayın

Yapılan hatalardan biri de bize uymayan kıyafetleri satın almak ya da saklamak. Kilo vermeyi teşvik etmek adına bazen üzerimize olmayacağına inandığımız kıyafetleri bile satın alabiliyoruz. Oysa ki üzerimize uymayan kıyafetleri almak yerine bizi daha zayıf gösterecek olan tercihleri yapmak çok daha mantıklı olacaktır. Birde artık giymediğiniz kıyafetleri dolabınızda bulundurmamalısınız.

Nasıl Şık Olunur?
Nasıl Şık Olunur?

Pazarlık olduğu için bir şey satın almayın

İndirim var diye daha sonra giymeyeceğiniz kıyafetlerden uzak durun. Çünkü size hitap etmeyen bir giyim tarzını sırf ucuz olduğu için seçerseniz muhtemelen birkaç kez sonra bırakacaksınız. Bu da paranızı boşa harcamak anlamına gelir.

Nasıl Şık Olunur?
Nasıl Şık Olunur?

Bir şey satın aldığınızda başka bir şeyden kurtulun

Yeni bir şeyler satın almak eskilerinden kurtulmayı gerektirir. Eski olduğunu bildiğiniz ancak atmak istemediğiniz bazı kıyafetler zamanı geldiğinde yanlış tamamlamaların kurbanı olabilir.

Nasıl Şık Olunur?
Nasıl Şık Olunur?

En şık arkadaşlarınızla kıyafet değiş tokuşu yapın

Aslında sürekli almak yerine arkadaşlarınızla da değiş tokuş yapabilirsiniz. Bu size hem ekonomi sağlayacak hem de satın almadan önce nasıl göründüğünüz konusunda fikir sahibi olmanızı sağlayacaktır. Daha çok arkadaş daha fazla değiş tokuş demektir.

Abartıya Girmeyin

Şık olacağım diye her şeyi satın almayın ya da çok süslü olan parçaları tercih etmeyin. İyi bir kombin renklerin ve desenlerin birbiri arasında geçişi ve aksesuarların doğru parçalarla yakalanması demektir.

Bir önceki yazımız olan Zayıf gösteren etek modelleri başlıklı makalemizde etek modelleri ve zayıf gösteren etek modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen