Faydalı Bilgiler

Oje Nasıl Sürülür?

Kadınların severek kullandıkları kozmetik ürünler içerisinde yer alan oje, tırnakların bakımlı görünmesini sağlayan bir uygulamadır. Farklı desen ve renklerde uygulanabilen ojelerin kıyafetle uyum sağlayabilmesi önemlidir. Her kadın oje sürerken kendi tarzını ortaya çıkarmaya gayret ediyor olsa da bazen yapılan hatalar güzel bir ojenin de yanlış uygulanmasın sonuç vermektedir. Oje mutlaka tırnakların şekline uygun olarak tercih edilmemesi ve uygulama sırasında taşırılmaması gerekir.

Oje Sürmek

Oje uygulanması basit ve seviliyor olsa da uygulama esnasında taşırılmadan dolayı çirkin bir görüntü ortaya çıkmaktadır. Özenle sürmeye çalıştığımız ojenin taşmış ya da dalgalı bir görüntü oluşturmuş olması ise can sıkıcı bir durum yaratabiliyor. Bu makalemizde buradan yola çıkarak oje sürerken nasıl bir teknik uygulamalıyız bu sorunun yanıtını verelim istedik.

Oje sürmeye başlamadan önce tırnakların temiz ve düz olmasına özen gösterilmelidir. Düz olmayan bir tırnak törpülenmelidir. Törpü yalnızca uç kısımlarında değil tırnağın üzerinde de uygulanabilir. Bu sayede yüzeydeki pürüzlerde ortadan kaldırılmış olacaktır. Tırnağın törpülenmesi tırnağın yapısına ve sürülecek ojeye göre yapılmalıdır. Eğer tırnağınız uzunda bu durumda badem şeklinde bir kesim tercih etmek mantıklı olacaktır.

"<yoastmark

Oje Sürme Aşamaları

Ojeyi sürmeden önce oje bazı kullanılmalıdır. Bu tırnağın sağlıklı görünmesini sağlar. Oje bazının amacı tırnağın beslenmesini sağlar ve tırnağın sararmasın önüne geçebilir. Sürülecek olan oje bazı ojenin daha kalıcı olmasını da sağlayacaktır. Oje bazının bir başka görevi ise özellikle kırmızı ve bordo gibi renkleri kullanırken ellerin kırmızı olmasın önüne geçilmesini sağlamaktır.

Oje Uygulaması

Oje sürmeden önce kutusunu çalkalayın bu sayede rengin ojenin tamamıyla eşit olmasını sağlamış olursunuz. Oje fırçasıyla boyayı alırken fazlasını içine sıyırın bunu yapmazsanız her tırnakta farklı renk tonuyla karşılaşır hem de ojenin uzun sürede kurumasına neden olursunuz. Fırçayı sürerken tırnakların dibine yaklaşmamalısınız bu şekilde tırnak etlerini de boyamak durumunda kalmazsınız. Oje sürmeye tırnağın ortasından başlamalı ve yukarı doğru çıkıp uç bölümde sonlandırmalısınız. Eğer kare tırnaklara sahipseniz bu durumda uygulamayı french şeklinde yapabilirsiniz. Bu sayede tırnaklarınız hem bakımlı hem de temiz görünecektir.

Bir önceki yazımız olan Stresten Kurtulmak İçin 7 Öneri? başlıklı makalemizde stres ve Stresten Kurtulmak İçin 7 Öneri? hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen