Güzellik

Ojenizi Hızlı Kurutmak İçin 4 Farklı ve Etkili Yöntem

Tırnaklarınızı boyamayı seviyorsanız, ancak ojenin kurumasını beklemekten nefret ediyorsanız, bu makale tam size göre. Kabul edelim ki yeni boyanmış tırnaklarla yatağa girmek ve sabah kalkınca lekelerle dolu bir yatak görmekten daha sinir bozucu bir şey yok. Aynı durum akşam yemeğine ya da toplantıya geç kaldığınız zamanlar için de geçerlidir, ancak ojeniz bir türlü  kurumaz. Peki bu konuda bir çözüme mi ihtiyacınız var?

İşte ojenizi hızlı kurutmak için 4 farklı ve etkili yöntem yazımızın devamında sizleri bekliyor.. Hızlı oje kurutma yolları. Aşağıdaki hızlı oje kurutma yöntemlerinin en güzel yanı ise , evde bunun için ihtiyaç duyulan malzemelerin çoğunu bulabilecek olmanız. Hadi başlayalım!

Ojenizi Hızlı Kurutmak İçin 4 Farklı ve Etkili Yöntem

1-) Buzlu su

İlk yöntemimiz belkide bir çok kişinin bildiği buzlu su yöntemi. Sürdüğünüz ojenin çabuk kuruması için tırnaklarınızı içi buz küpleri ile dolu soğuk suyun içinde bir süre bekletmektir. Bu yöntem oldukça etkili ve bir çok kadının acil durumlarda başvurduğu bir yöntemdir üstelik çok basit!

Ojenizi Hızlı Kurutmak İçin 4 Farklı ve Etkili Yöntem
Ojenizi Hızlı Kurutmak İçin 4 Farklı ve Etkili Yöntem

Neye ihtiyacınız var?

  • Bir kase soğuk su
  • Buz küpleri
Uygulaması nasıl yapılır?
  1. Tırnaklarınızı boyamaya başlamadan önce, bir kase soğuk musluk suyuyla doldurun, birkaç buz küpü ekleyin ve bir kenara koyun.
  2. Tırnaklarınızı boyamayı bitirdikten sonra, tırnaklarınızı kaseye daldırmadan önce cilaların kurumasını beklemek için yaklaşık 2-3 dakika bekleyin.
  3. Tırnaklarınızı yaklaşık 3 ila 5 dakika boyunca soğuk suda tutun.
  4. Ellerinizi kaseden çıkardığınızda, tırnaklarınızın yüzeyinde su damlası göreceksiniz. Bu, sürdüğünüz ojenin artık tamamen kuru olduğuna dair bir işarettir.

2-) Saç kurutma makinesi

Yeni boyanmış tırnakları kurutmak için en çok başvurulan yöntem saç kurutma makinesi kullanımıdır. Fakat bu noktada bir çok kadın büyük bir hata yapıyor, soğuk hava yerine sıcak havayı seçiyorlar. Tırnaklarınızı kurutmak için saç kurutma makinesinin soğuk hava üflediğinden emin olmalısınız.

Ojenizi Hızlı Kurutmak İçin 4 Farklı ve Etkili Yöntem 2019
Ojenizi Hızlı Kurutmak İçin 4 Farklı ve Etkili Yöntem 2019
Uygulaması nasıl yapılır?
  1. Saç kurutma makinenizi takın ve en soğuk ayarına getirin.
  2. Tırnaklarınızı boyamayı bitirdikten sonra, saç kurutma makinesini tırnaklarınız etrafında küçük, dairesel hareketlerle 2 ila 3 dakika boyunca döndürün. Çok fazla güç kullanmadığınızdan veya tırnaklarınıza çok yakın durmadığından emin olun.

3-) İnce katlar

Kalın katların aksine, birkaç ince oje katının uygulanması, tırnaklarınızda uygulamalar arasında çabuk kuruması için zaman sağlar. Aynı zamanda daha düzgün bir sonuç verir. Bu şekilde yeni sürdüğünüz ojenin kuruma süresini kısaltmış olursunuz.

Ojenizi Hızlı Kurutmak İçin 4 Farklı Yöntem 2019
Ojenizi Hızlı Kurutmak İçin 4 Farklı Yöntem 2019

4-) Zeytinyağı

Merak edilen sorulardan biride ojeyi kurutmak için zeytinyağı kullanabilir mi? sorusudur, cevap ise evet!

Yeni boyadığınız tırnaklarınızı sızma zeytinyağında yaklaşık iki dakika bekletmek, ojenin daha hızlı kurumasına yardımcı olabilir. Alternatif olarak ayçiçek yağı, sızma hindistan cevizi yağı veya bebek yağı da kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yüzünüzü sadece bal ile iki hafta yıkayın başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
kapitalanlagen